Temat: Zakup MDW 524

Witam. Mam w planach zakup 524:) chciałbym się dowiedzieć ile pali, jaką ma wydajność na ha i jak jest z awaryjnością i ceną części? ma elektronikę? za ile mogę kupić taki kombajn żeby był w miarę oki i nie musiał dołożyć do niego na start co najmniej 10tys.

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Zakup MDW 524

Ostatnio rozmawiałem na temat tych kombajnów (524,525) z użytkownikiem 525 to mówił że nie narzeka na niego ale jedynie jakie awarie w nim występują to ośki przednie pękają. W tym roku mu już jedna pękła a koszt takiej ośki 3 tys. A tak poza tym nie może złego słowa o nim powiedzieć. Nie wiem jak z wydajnością u 524 ale on nam mówił że swoim 525 spokojnie dziennie wymłuci 20 ha pszenicy przy plonie 8 ton.

3

Odp: Zakup MDW 524

bzdury wypisujecie co do wydajności  tych kombajnów musiałby walić 10 godzin non stop w pół  godziny  hektar  prędzej się zesra chyba że wydajność to 3 tony a nie 8

4

Odp: Zakup MDW 524

więc bolek powiedz mi ile w godzinie zetnie? uważam że 2ha na godzinę to powinien wyrabiać

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

5

Odp: Zakup MDW 524

Przy plonie do 6 ton/ ha da radę zrobić ok 2 hektary na godzinę. Panowie żniwa to nie wyścigi. To trzeba porządnie pozbierać. Nie sztuka cały rok czekać, wkładać kasę , a potem spieprzyć wszystko w jeden dzień, bo ręce świerzbią żeby szybciej jechać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: Zakup MDW 524

panowie- ale ten wątek zmienia się w dyskusje o pogodzie, a nie otrzymałem nadal informacji o 524

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

7

Odp: Zakup MDW 524

U mnie znowu kropi wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: Zakup MDW 524

Kamilo16 napisał/a:

panowie- ale ten wątek zmienia się w dyskusje o pogodzie, a nie otrzymałem nadal informacji o 524

A pisałem, na wiosnę, że jest, w dobrym stanie 524 no to i poszła na Ukrainę. Oni takich okazji nie puszczają.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Zakup MDW 524

za ile poszła?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

10

Odp: Zakup MDW 524

34 000

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: Zakup MDW 524

To tak ja mam E 524 z hederem 5,2m na pszenicy zbbiór ok. 5ton z ha. myślę że 2ha/godz powinien skosić. Awaryjność.. W tym sezonie mialem tylko jeden problem mianowicie zrywala mi sie koncowka kosy . a Przyczyna tego byla że łożysko przy targańcu było rąbnietę i nie chodziła płynnie i sięurywała. A tak to żadnych problemów. Spalanie dokładnie nie mierzyłem, bo ja nim nie kosiłem tylko szwagier, ale myślę że 13-15 więcej nie spali. Ceny części .. Nic jeszcze nie wymieniałem prócz popki paliwowej i końcówki kosy tnącej. Popka kosztowała 120zł, a końcówka nawet nie wiem bo ojciec zamawiał. A tak to ogólnie polecam kombajn.

12

Odp: Zakup MDW 524

to tanio poszedł ten kombajn

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

13

Odp: Zakup MDW 524

kolego waldii941 powiedz mi ile to pójdzie po drodze i jak jest jego awaryjności??  Czy ten yojstik gdzie są te wszystkie duperele to on się nietnie czy coś i jescze jedno jaki on ma komputer,co on pokazuje i co od niego zależy????

14

Odp: Zakup MDW 524

Witam
Przymierzam sie do zakupu 524 i trafiłem na ta aukcję.
http://otomoto.pl/fortschritt-524-mdw-A79150.html
Co o nim sądzicie ?

15

Odp: Zakup MDW 524

stał jeszcze na długo przed żniwami... cena początkowa chyba coś ok 43 była... trzeba jechać obejrzeć jak wszystko pracuje itd... źle nie wygląda jeszcze, ciekawe jak mechanicznie...

16

Odp: Zakup MDW 524

Obawiam się ze moje oględziny i tak nie wykryją zbyt wiele niedomagan poza sprawdzeniem, sit, pasków, jakichs luzów na łożyskach, i ewentualnie rdzy. Reszta czarna magia bo z 524 doświadczenia nie mam, i nikogo kto by miał nie moge znaleźć u mnie w okolicy.
Może podpowiecie co poza takimi oczywistywmi sprawami trzeba sprawdzić.

17

Odp: Zakup MDW 524

W jedym mam racje stoi na allegro juz bardzo długo

18

Odp: Zakup MDW 524

sprawdź sterowanie joystickiem, czy działają wszystkie elektrozawory, załączanie podzespołów, sprawdź czy w chłodnicy nie ma jakieś mazi i na odmie też... sprawdź podsiewacz czy cały, cepy, klepisko czy nie ugięte i wszystkie szczebelki ma, podajniki jak są wytarte... komputer czy działa poprawnie

19

Odp: Zakup MDW 524

Pawel21990 napisał/a:

... komputer czy działa poprawnie

Jak sprawdzić komputer ???

20

Odp: Zakup MDW 524

ile trzeba mieć hektarów pod kosę aby potrzebny był E524?
4 razy tyle co na bizona i 3 razy tyle co na E514?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]