Temat: Siewnik Fortschritt

Czy te siewniki mają hydrauliczne ścieżki i znaczniki ? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T96417

2

Odp: Siewnik Fortschritt

Dowiedziałem się od właściciela takiego siewnika ,że nie mają one oryginalnie ścieżek ani znaczników ale mają hydraulicznie podnoszone wszystkie rurki wysiewajace co pomaga siac w ciężkich warunkach (np. po ugorach )

3

Odp: Siewnik Fortschritt

Ja posiadam siewnik fortschritt A215 z hydraulicznymi ścieżkami, pużniej robił je rabe werk. Pięknie sieje ma 3metry skrzynia większa niż w amazone d8.

4

Odp: Siewnik Fortschritt

Mam oytanie do MAKSx; masz  może tabelę wysiewu przy swoim A215? kupiłem taki w zeszłym roku bez tabeli i ustawiłem " na czuja", jakoś poszło ale wolałbym  wiedzieć dokładnie jak ustawiać.

5

Odp: Siewnik Fortschritt

Dzień dobry Technet !

6

Odp: Siewnik Fortschritt

kurczaczki albo mi sie zdaje albo nowo przybyli zapominają sie przywitac tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Siewnik Fortschritt

Ja Im przypominam !

8

Odp: Siewnik Fortschritt

Powinna być taka opcja że jak się nie przywitasz to nie piszesz

9

Odp: Siewnik Fortschritt

Dobrze jest tak jak jest !
Kto ma życzenie się przywitać - to robi. Kto nie ma - ja mu przypomnę. Lubie tę robotę ! Dyżurnego sku......a.

10

Odp: Siewnik Fortschritt

Powinna być taka opcja że jak się nie przywitasz to nie piszesz

i nie postawisz piwa , nie złożysz życzeń ,nie pochwalisz admina i modów........ bez przesady chce być anonimowy niech będzie. Najwyżej nikt go nie będzie lubił :nooo:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11

Odp: Siewnik Fortschritt

Technet zrób próbę kręconą to będziesz wiedział ile wysiewasz i bez tabeli

12

Odp: Siewnik Fortschritt

Sorki,sorki,sorki!! Jak człowiek poczyta inne fora to zaczyna się zachowywać jak inni.. Po przeczytaniu kilku postów zauważyłem różnicę, ale - nie wiedzieć czemu - sam niegrzecznie się zachowałem.. To może ja sobie wyjdę, zapukam i zacznę jeszcze raz;
Witam wzystkich! Mam na imię Kazik (bo loginu już się chyba nie da zmienić). Chciałem zapytać, czy ktoś podpowie jak zrobić próbę kręconą? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.



P.S. Sławek 42 za dyżurnego sku.....a plusik. Przydałbyś się na innych forach. I duży szacun dla wszystkich za swtorzenie klimatu.

13

Odp: Siewnik Fortschritt

Witam Kazika!!!
Sorka ze na tym temacie ale wiecie!!

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

14

Odp: Siewnik Fortschritt

Kazik, nie wiem co powiedzieć - co mi się rzadko zdarza. Za plusa dziękuję i za resztę też. Za szczerość, masz ode mnie też +.
Co do próby kręconej, szerokość siewnika razy obwód koła napędowego razy ilość obrotów tego koła - wychodzi powierzchnia, powiedzmy dwa ary. Ilość wysypanego ziarna przez powiedzmy dziesięć obrotów koła razy 50 daje dawkę na jeden ha. Lewarek pod koło, cokolwiek pod rurki, waga, kalkulator.

15

Odp: Siewnik Fortschritt

Dzięki. Tochę kręcenia jest, ale przynajmniej będzie dokładnie.. Pozdro.

16

Odp: Siewnik Fortschritt

Technet nie mam tabeli wysiewu ,ale mam tabelę od polanina skrzynia przekładniowa jest ta sama. 18 obrotów koła to jest jeden ar. więc kręcę i jakoś leci :-)

17

Odp: Siewnik Fortschritt

Widziałem ostatnio Amazona w agregacie, ale nie pamiętam jaki model. Głowy nie dam ale chyba miał taką samą skrzynię przekładniową.. Tak sobie myślę, że i w paru innych siewnikach znalazłaby się ta przekładnia, tak jak w różnych samochodach czy maszynach montuje się podzespoły tej samej marki. Takie czasy - łatwiej kupić gotowe od sprawdzonej firmy, niż samemu wydać krocie na projekty i badania. To nawet lepiej, bo sprawdzone, to mniej zawodne i o części łatwiej. Nooo ale chyba za bardzo się rozpędziłem. To nie temat na takie rozmyślania, ale taki już ze mnie bajkopisarz:). Pozdo wszystkich i dzięki za pomoc.

18

Odp: Siewnik Fortschritt

WITAM>
Drodzy użytkownicy, mam gorącą prośbę, również jestem posiadaczem siewnika FT. A215 , saxonia, siewnik bajka, po małych przeróbkach, zamiast siłownika od docisku redlic załozylem srube rzymska, rowna głebokosc siania:), zamiast nitów 10' w strzemienu trzymajacym redlice, załozone sruby8.8 i skrecone, brak luzów na boki:), i zagarniacz na wzor Famarolowskiego zamiast pojedynczych za kazda redlicą, no i znaczniki hydraulicznie przerzucane:P to sie pochwaliłem,
a teraz mam pytanie i prosbe czy ktos uprzpejmy ma i mógłby uzyczyc mi tabeli wysiewu? czy mieliscie problemy z siewem jeczmienia ozimego,tzn zapychanie sie rurek oścmi?poniewaz sa pod dużym kątem.  Iczy któs wie jaka firma przejeła fortschritta w produkcji siewników, czy ta prod. umarła poprostu??? z góry dziekuje wam

19 Ostatnio edytowany przez Bombay (2009-09-16 09:58:23)

Odp: Siewnik Fortschritt

poszukaj na forum ja keidys wrzucilem tabele od saxonii. A jaslie chodzi o siew jeczmienia zimowego to tez jestem ciekawy i dla pewnosci pobawie sie dzisiaj z próbami smile

Zebys dlugo nie szukal to masz tutaj
http://www.upik.pl/index.php?id=c604e86 … 01255cd642
pozdrawiam

20

Odp: Siewnik Fortschritt

a więc kolego bombay, wielkie THX wink , dzisiaj próbowalem siać no i idzie perfekcyjnie można rzec, mimo tego że mój wuja zaserwował mi sprzedając niezły bubel bo duzo ziarna jest nie obłukowanego czy jak to sie mowi, to znaczy ziarnoz oscia, co powoduje ze ziarno się stawia w rurkach itd. ale było ok, jutro kontynuacja siewu, trzymac kciuki:)