41

Odp: Siewnik Fortschritt

witam chciałbym tabele wysiewu do siewnika mazur 4m 1990r może ktoś wysłać na maila karol.zjawinski@wp.pl będę bardzo wdzięczny pozdrawiam

Odp: Siewnik Fortschritt

Jeżeli chodzi o Saxonię, to mam jedną na złomie. Nie wiem jaki to model, ale jest to mały siewnik , przerobiony od RS-a na zwykły tylny tuz. Skrzynia przekładniowa ma przełożeń od a do f i 1 do 12, jeśli ktoś by chciał. A chcieć by mógł bo to po prostu jest sprzęt niezniszczalny. Na pewno by chodził jeszcze długo.
A jeśli chodzi o mazura (co prawda nie mam tabeli smile ) ale wiem kto ma na sprzedaż za niewielkie pieniądze i na prawdę w dobrym stanie. I to ma hydrauliczną regulację docisku redlic i ścieżki mechaniczne! (pewnie każdy to już wiedział ale dla mnie to była prawdziwa niespodzianka). Sam bym go wziął, ale zainwestowałem już w swój.

43

Odp: Siewnik Fortschritt

Witam
Zastanawiam się nad kupnem siewnika A 215, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda kwestia części zamiennych typu lejki,gumy, redlice itp. Chodzi mi o to czy można dostać oryginały czy też można podpasywać  od innego siewnika a jak tak to od jakiego?????
Z góry dziękuję za odpowiedzi

44

Odp: Siewnik Fortschritt

co nikt nie ma informacji na ten temat????????
  tongue wynik: tongue

45

Odp: Siewnik Fortschritt

Ja mam  siewnik sprowadzony z Niemiec Kuhne ; używany i sobie  chwalę  przypuszam ze i Ty  chcesz używany kupić  dopasujesz prawie wszystko   ;a resztę jak  nim popracujesz i poznasz w razie usterki  u nas w kraju  dorobisz wszystko

46

Odp: Siewnik Fortschritt

staruszek ma a215, dobry siewnik, docisk hydrauliczny, duża skrzynia, lipne są tylko dziabki zagarniające, trzeba dorobić zgrzebło na jednej listwie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

47

Odp: Siewnik Fortschritt

Właśnie skończyły mi się grabki zagarniające w saxonii. Czy ktoś dorabia te zagarniacze?

48

Odp: Siewnik Fortschritt

Ja polecam gruby łańcuch zamiast grabek

49

Odp: Siewnik Fortschritt

ja już w ogóle nic nie ciągam bo i tak wszystko wałuje.

50

Odp: Siewnik Fortschritt

Meder napisał/a:

Ja polecam gruby łańcuch zamiast grabek

podrzuc jakies zdjecia z efektow najlepiej filmik jak to sobie radzi

Rolnik z powołania:-)

51

Odp: Siewnik Fortschritt

Witam
Szanowni Koledzy, pytanie do Was jak speców od rzeczy niemożliwych.
Mam SAXSONIA A205(model taki ma na tabliczce) 3 m .
I tu powstaję moje "zacięcie":
1. nie umiem dopaść tabeli wysiewu( kombinuję jak  koń  pod górę)
2. drobny wysiew nim jest możliwy? (doczytałem że są dokładane "nakładki plastikowe na kółka wysiewające", ale do saxsoni nie umiem ich znaleźć, z czego mógłbym je zaadoptować?)
3. dorobiłem korbę aby zrobić próbę kręconą, i okazuje się ze korba się gnie a kółka wysiewające ani drgną. Co to może być? Krąży mi coś po głowie o centralnym docisku który jakoś blokuje korbę, aleee nic konkretnie. Wiem ze dzwonią, ale gdzie nie znajduję.
Proszę Was o podpowiedź, bo sam tego nie ogarnę.
Z góry dziękuję za pomoc.

52

Odp: Siewnik Fortschritt

1. 18 obrotów 1ar obsiany
2. aparaty wysiewające takie jak w polskim poznaniaku lub mazurze
3. sprawdzić od początku do końca napęd to się wszystko lekko kręci
Ale mogę się mylić posiadam saxonię A215

53

Odp: Siewnik Fortschritt

masz rację maksx, coś jest z napędem. siewnik kręci się lekko, Bernix sprawdz koła zębate ewentualnie zdejmnij łańcuchy i sprawdz jedno po drugim.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

54

Odp: Siewnik Fortschritt

Nie za drogo? http://m.autogidas.lt/nuotraukos/sejamo … 0=#photo-1

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

55

Odp: Siewnik Fortschritt

nie ma ceny podanej smile

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

56

Odp: Siewnik Fortschritt

andre902 napisał/a:

nie ma ceny podanej smile

Jak to nie? 850 eurusów to bym miał 2 takie za tę kasaę

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: Siewnik Fortschritt

U mnie cena się nie pokazuje

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

58

Odp: Siewnik Fortschritt

No myślę że nie więcej 3.200zł by mi nie wyszedł z przywiezieniem.. Nie wiem trzeba się zastanowić albo szukać czegoś innego..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

59

Odp: Siewnik Fortschritt

2 lata temu kupiłem takiego w bardzo dobrym stanie za 1400, gość miał jeszcze 3 szt na sprzedaż, często trafiaja się w cenie okolo 2 tys

60

Odp: Siewnik Fortschritt

Kumpel czerwoną 202 za 2000 mi oferował jak rok temu szukałem siewnika.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia