Temat: Zetor 16245 podnośnik

Mam pewien problem z podnośnikiem na wiosnę zostały założone nowe maszety bo trochę opuszczał a teraz nie chce wogóle podnieść jak się olej rozgrzeje dodam że pompa została sprawdzona i jest sprawna. Zostały wymieniony filtry i nic tak samo robi jak się rozgrzeję to nie chce podnieść nawet pługa. Co o tym myślicie ? Może rozdzielacz?

2

Odp: Zetor 16245 podnośnik

Sprawdź może zawór ciśnieniowy.. może jest zasyfiony.. Kiedyś tak było u sąsiada jak ja orałem jumzem a on 80tką i mu coraz gorzej podnosiło i pojechaliśmy do domu rozebraliśmym wyczyściliśmy i chulało jak ta lala..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

3

Odp: Zetor 16245 podnośnik

A powiesz gdzie się on znajduję bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć gdzie on jest?

4

Odp: Zetor 16245 podnośnik

jak to robiłeś i nie widziałś go ...
podniesiesz podnośnik i te dwie   tuby co wystają z rodzielacza to sa zawory ... tongue
jest opcja że padł ci zawór pod siedzeniem ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Zetor 16245 podnośnik

Już wiem o co chodzi na początku nie skapowałem o co chodzi bo ja mam rozbudowaną hydraulikę i trochę tego jest.

6

Odp: Zetor 16245 podnośnik

co ma rozbudowana chygraulika do tego ...  i tak wszystko jest na swoim miejscu ....   rozbudowana hydraulika typu dołożony  rozdzielacz po lewej stronie kabiny  .. to i tak na nic nie wpływa ... no chyba że na więcej miejsc gdzie może cieknąc

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Zetor 16245 podnośnik

No ja wiem ale na początku nie skapowałem ,byłoby dobrze ale ja mam aż 3 dodatkowe rozdzielacze oprócz tego głównego w pokrywie i nie wiadomo który jest zepsuty. Na początek zobaczymy ten główny w pokrywie czy jest sprawny w 100 %.

8

Odp: Zetor 16245 podnośnik

zależy co się dzieje .. jak nie podnosi to   tylko i wyłącznie  rozdzielacz pod prlecakiem  reszte badziewia nie ma nic wspulnego  z podnoszeniem ...   a przy jakich okolicznościach   się to stało ... w tych plecakach lubią się urywac mocowania siłownika przez co niby wszystko jest a  nic nie podnosi ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Zetor 16245 podnośnik

Nie no od podnosi jak jest zimny ale jak się rozgrzeje to już nie chce podnieść a to się stało jak siałem rzepak agregatem uprawowo-siewnym.

10

Odp: Zetor 16245 podnośnik

to co ty chcesz wina pompy   nnie możliwe że zawór

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Zetor 16245 podnośnik

jak masz "16" to masz pewnie dodatkowe siłowniki więc nawet jak tłok puszcza to pomocnicze powinny podnosić same. Raczej pompa. Ja robiłem tydzień temu podnośnik  w 385 to manszetów prawie już nie było ale przez to że dobra pompa to jakoś dźwigał

12 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2011-08-30 13:59:28)

Odp: Zetor 16245 podnośnik

My tak samo założyliśmy nowe maszety i on podnosił dobrze nie było problemów aż tu nagle na po całym dniu przestał podnosić , a pompę sprawdzaliśmy i jest dobra. Ale ciekawi nas dlaczego tak wolno on opuszcza ramiona(nawet pod ciężarem).

13

Odp: Zetor 16245 podnośnik

Skąd ta pewność ? sąsiad przy zetorze sprawdzał i mówi że dobra bo palcem oleju nie mógł zatrzymać...

14

Odp: Zetor 16245 podnośnik

Pompę tylko zegarem sprawdzisz co do wolnego opuszczania to być może coś blokuje rozdzielacz i podnoszenie też może blokować ,ja bym na początek sprawdził ile daje pompa powinna przynajmniej 160 bar ,później przejrzał bym rozdzielacz i maczety na siłowniku przy okazji sprawdził zawory.

15

Odp: Zetor 16245 podnośnik

pompa na wolnych obrotach ma dac 150-160 atm  na pełnych  190-200 atm  jak nie to trup ....

co do wolnego opuszczania skoro mówisz że nie chce podnieśc to jak może wolno opuścic ??

  jeśli nic nie reaguje to  zgieło sie ciegło  od podnośnika żeby tam zajrzec trzeba podnośnik wyciagnąc ...    ale i tak bym obstawiał na pompe tongue  lub zawór   ale to drugie to mało prawdopodobne ...  lub się  sprężynka na cięgiełkach urwała ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: Zetor 16245 podnośnik

Scorpion napisał/a:

Skąd ta pewność ? sąsiad przy zetorze sprawdzał i mówi że dobra bo palcem oleju nie mógł zatrzymać...

Dobra metoda my tylko zegarem sprawdzaliśmy to na 700 obrotów było 160. Ale do pewności sprawdzimy jeszcze raz.

17 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2011-08-30 17:14:43)

Odp: Zetor 16245 podnośnik

A masz olej? Może jest mało i łapie powietrze? Kolejna sprawa. Jak masz dobre uszczelnienia na tłoku to jak zakręcisz go za siedzeniem nie powinien po zgaszeniu opuszczac. Sprawdzałeś?

18

Odp: Zetor 16245 podnośnik

Oleju ma grubo ponad stan ponieważ mam tereny pagórkowate a do tego zaworu to właśnie coś tam się zepsuło ale ja nie mam za siedzieniem tego zaworu tylko pod nim. Najpierw chcemy ten zawor zalozyc nowy.