1 Ostatnio edytowany przez gully_foyle (2011-08-31 09:24:00)

Temat: łożysko oporowe ?

Witam.
Mam taki problem - łapki sprzęgła dociskają do takiej tarczy - chyba z aluminium. U mnie tarcza ta lata i góra dół i prawo lewo na ok 2 mm. Ale obraca się lekko i bez zgrzytów. Czy to jest właśnie wynik walnięcia łożyska oporowego ?  Wygląda to tak jaby była wyrobiona bieżnia łożyska jakiegoś. Czy jest jakaś tego regulacja jeśli to co innego ? A jeśli to łożysko oporowe to aby je wymienić trzeba wyjmować silnik ? Czy ma może ktoś schemat tego miejsca. W katalogu nie mogę znaleźć.

2

Odp: łożysko oporowe ?

Bankowo silnik do odsunięcia przynajmniej a następnie o ile dobrze pamiętam to co na forum napisano to cały korpus sprzęgła unosi się do góry i masz wszytko na wierzchu big_smile. poczekaj trochę wieczorem ktoś napisz kto robił to już.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: łożysko oporowe ?

Jak łożysko nie staje ani nie obciera o coś to je zostaw .

4

Odp: łożysko oporowe ?

Panowie wymieniał ktoś łożysko oporowe ?? jeśli tak to proszę o jakiś wskazówki jak to sprawnie zrobić

5

Odp: łożysko oporowe ?

To banalnie proste ,wywalasz silnik, odkręcasz pokrywę sprzęgła ,wyciągasz całe sprzęgło i masz swoje łożysko.

6

Odp: łożysko oporowe ?

już po robocie jutro tylko złożenie odpał i na poligon big_smile

7

Odp: łożysko oporowe ?

szybki jesteś

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: łożysko oporowe ?

Panowie mam problem z łożyskiem, ale nie oporowym tylko zwykłym które trzyma sprzęglo w obudowie.
Robiłem sprzęgło (wymiana tarcz) w czerwcu i oczywiście założyłem nowe łóżysko 6216 c3 . Stare było dobre ale wymieniłem dla pewności. Jednak wczoraj podczas pracy prawdopodobnie łożysko się rozpadło po 40 h pracy. Objaw jest taki że sprzegło całe wysuwa sie do przodu a nie tylko łapki, widać to bo nawet obręcze gumowe sie przesuwają. nie wiem czy to tylko ja mam takie szczęście czy może tam wstawić łożysko oporowe dla pewność. Spasowane było wszystko dobrze. prosze o rade może jakies inne ciekawe rozwiązanie podrzucicie smile

9

Odp: łożysko oporowe ?

A pierścionek zabespieczający nie wypat.

10

Odp: łożysko oporowe ?

Zabieram się za naprawe zobaczymy w czym jest przyczyna

11 Ostatnio edytowany przez suborzech (2012-01-03 00:59:45)

Odp: łożysko oporowe ?

łożysko rozsypane w drobny mak nie ma nic w środku. szok nowe a dziadostwo jutro trzeba kupić kolejne i może rok wytrzyma tylko jakiej firmy?? może doradzicie ?

12

Odp: łożysko oporowe ?

na pewno było to pseudo łożysko jeśli tak krótko ci chodziło mają w sklepach takie w pudełkach przezroczystych nie wiadomo skąd i jaki producent ja bym ci proponował z KRAŚNIKA tylko trzeba uważać bo są podobne do opakowań z Kraśnika ale to lipa

13

Odp: łożysko oporowe ?

kupiłem z kraśnika a stare rozsypane łożysko było FAG wiec tez dobra firma. Może mam pecha;D  Ale traktor juz zrobiony i wszystko jest ok

14 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2012-01-07 19:47:15)

Odp: łożysko oporowe ?

Oby jak najmniej takich przygód bo wiosna ma być już w marcu a potem majowe susze w całym kraju        Nie kraczę to AMERYKANIE z obserwacji przepływu prądów morskich taką pogodę zapowiadają i na razie się sprawdza a dla FRANCJI i HISZPANII za to chłodniejsze klimaty

15

Odp: łożysko oporowe ?

Nie kracz bo się sprawdzi wink

16

Odp: łożysko oporowe ?

A jak wyglądają łożyska z drugiej strony sprzęgła? Tam też jest to słynne łożysko NU 1016 M - 3102/123. Jak ich nie sprawdziłeś/wymieniałeś, to czeka Cię powtórka z rozrywki...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: łożysko oporowe ?

witam mam pytanie czy przy wymianie łożyska NU1016M trzeba zdjąć pokrywę skrzyni ?

18

Odp: łożysko oporowe ?

Potrzebuje łożysko oporowe NOWE już nigdy żadnych używek :gun: stare dobre to jest wino i skrzypce a  nie części  wiec moje pytanie gdzie można się zaopatrzyć  w dobre NOWE łożysko?

19

Odp: łożysko oporowe ?

PiotrK lub u góry forum zakładka sklep

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

20

Odp: łożysko oporowe ?

http://www.thu.pl/index.php?cPath=7_56_172 myślałem też nad tym