Temat: osłona sprzęgła gumowego

Witam.
Mam taki problem. Jak jest sprzęgło gumowe to od strony skrzyni jest obracająca się z nim metalowa osłona - taki jakby kołnierz. U mnie się ona poluzowała i ociera o mocowanie które tam zaraz obok jest. Ociera tak że wytarło się jej ze 3 mm i wióry lecą. Mam pytanko - co to może być ? Czy mogę ten kawał metalu po prostu wyjąć i już ? Czy to jest jakoś do czegoś przymocowane i po co to jest ? I jak to się mogło stać, że tak się kolebie ? Zaznaczam, że sprzęgło gumowe wygląda ok i nic z nim tak na oko się nie dzieje.

2

Odp: osłona sprzęgła gumowego

Na oko to to chłop ......... a bez tej osłony to rozerwiesz sprzęgło gumowe raz dwa .

3

Odp: osłona sprzęgła gumowego

Niestety musisz wyciągnąć silnik i skręcić to z powrotem i załóż podkładki sprężynowe żeby historia się nie powtórzyła.

4

Odp: osłona sprzęgła gumowego

a mi dziś sie rozleciała ta guma od strony skrzyni.

5

Odp: osłona sprzęgła gumowego

gully_foyle napisał/a:

Witam.
Mam taki problem. Jak jest sprzęgło gumowe to od strony skrzyni jest obracająca się z nim metalowa osłona - taki jakby kołnierz. U mnie się ona poluzowała i ociera o mocowanie które tam zaraz obok jest. Ociera tak że wytarło się jej ze 3 mm i wióry lecą. Mam pytanko - co to może być ? Czy mogę ten kawał metalu po prostu wyjąć i już ? Czy to jest jakoś do czegoś przymocowane i po co to jest ? I jak to się mogło stać, że tak się kolebie ? Zaznaczam, że sprzęgło gumowe wygląda ok i nic z nim tak na oko się nie dzieje.

A paliwo z kranika czasem Ci nie kapie?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: osłona sprzęgła gumowego

właśnie kapie sad
Nie wiedziałem że to wpłynie na cokolwiek. Co jeszcze mogło polecieć ? Czy wycięcie tej metalowej osłony stanowi rozwiązanie problemu czy trzeba wszystko wymienić ? Tzn sprzęgło i obudowę ?

7

Odp: osłona sprzęgła gumowego

Wpłynie, wpłynie... Oprócz tej gumy poleciała Ci jeszcze poduszka od silnika. Ta guma jest teraz miękka i pod wpływem obrotów się rozjeżdża. Wycięcie blachy Ci nic nie da i musisz wymienić ją na nową. Najlepiej obie gumy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: osłona sprzęgła gumowego

taaa... To przy okazji wymienię łożysko oporowe, obrócę wieniec bo mi nie zawsze rozrusznik łapie, sprawdzę tarcze sprzęgła i ew. wymienię.....
Czeka mnie niezły remoncik  sad

9

Odp: osłona sprzęgła gumowego

Trzymam kciuki wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.