1 Ostatnio edytowany przez Dżejsi (2007-02-10 12:37:19)

Temat: wspomaganie kierownicy

mam problem ze wspomaganiem po założeniu pompy po regeneracji pękła mi chłodnica oleju,a potem obudowa serwa, poprzedni właściciel założył zamiennik pompy (DL 16)i może doje ona za duże ciśnienie?teraz założyłem dzielnik oleju od bizona i teraz nadmiar oleju idzie na chłodnice co zmniejszyło ciśnienie w układzie ale wspomaganie nie dziła tak jak powinno.Co może być przyczyną

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

2

Odp: wspomaganie kierownicy

Napisz o jakim modelu rozmawiamy (wspomniałes o serwo to chyba zt303 ? )

3

Odp: wspomaganie kierownicy

mam na myśli 323a

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

4

Odp: wspomaganie kierownicy

pękła obudowa serwa? przewody nie popękały? chętnie zobaczyłbym foto tego serwa.
A jeśli chodzi o słabo dzialające wspomaganie , to czy przed założeniem tego dzielnika , działało dobrze?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: wspomaganie kierownicy

założyłem pompe odpaliłem traktor i trzasneła chłodnica odłączylem ją odpaliłem chwile było ok a potem  pękło serwo po wymianie serwa i pospawaniu chłodnicy odpaliłem go i znów to samo więc założyłem dzielnik więcej nie ryzykując

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

6

Odp: wspomaganie kierownicy

Można wnioskować , że pompa daje zbyt duże ciśnienie , natomiast po założeniu dzielnika jest ono zbyt małe. Ile dałeś za regeneracje pompy?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: wspomaganie kierownicy

za regeneracje cos ok 300zł nie pamiętam już bo to był w sierpniu

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

8

Odp: wspomaganie kierownicy

Nie pasują mi u ciebie 2 żeczy :
-w 323 jest orbitrol -nie serwo
-na rurce z orbitrola jest coś jak by zawór przelewowy (na połączeniu z wężem ssącym ) czy on przypadkiem się nie zaciął .
Nie pamiętam dokładnie jutro spróbuję to oblukać ale w tym układzie musi być zawór przelewowy który stabilizuje ciśnienie (np na wysokich obrotach ) i regeneracja pompy nie powinna być przyczyną rozrywania rurek .

9

Odp: wspomaganie kierownicy

właśnie oto chodzi że u mnie nie ma żadnego zaworu na rurkach bo patrzyłem u znajomego on miał a ja nie i tak sobie myśle że kiedy pompa słabła to poprzedni właściciel przerobił układ aby zwiększyć ciśnienie i może wywalił zawoerk i pozamieniał rurki dlatego potrzebowałbym dokładny schemat układu kierowniczego,a co do serwa to może żle się wyraziłem bo chodziło mi o tę część która znajduje sie z przodu z tym tłokiem i wąsem na dole

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

10

Odp: wspomaganie kierownicy

http://images20.fotosik.pl/24/72fc1e519fc8cf1em.jpg

gg 2215972

11

Odp: wspomaganie kierownicy

Nie pasują mi u ciebie 2 żeczy :
-w 323 jest orbitrol -nie serwo

Wydaje mi się że jest orbitol i serwo nr 32 na schemacie i jest identyczne jak w 303. Orbitol tylko steruje a serwo wspomaga.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: wspomaganie kierownicy

Dżejsi zwróć uwagę na pozycje 37 i 38 wygląda jakby jedno był zaworek a drugie to łącznik zamiast zaworka . Podejżewam ,że masz jak piszesz brak zaworka albo zablokowany .

13

Odp: wspomaganie kierownicy

Opis
http://images20.fotosik.pl/27/0490fc7e7dd37813m.jpg  http://images13.fotosik.pl/41/f91a2cd2e0430353m.jpg http://images20.fotosik.pl/27/5de0ee6de4ffd478m.jpg  http://images20.fotosik.pl/27/42cd18d7b7efb353m.jpg

gg 2215972

14

Odp: wspomaganie kierownicy

Wiecie co brak jest u mnie zaworka przelewowego(poz.37 na schemacie)dzisiaj byłem u jednego handlarza w tej sprawie i dowiedziałem się że nie wszystkie modele miały taki zawór bo miał dwie sztuki 323a i sprawdzaliśmy jeden miał a drugi niemiał zaworka.Ja na wszelki wypadek kupiłem od niego taki zawór bo mił kilka i zobacze co będzie sie działo

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

15

Odp: wspomaganie kierownicy

Radek dostałem dziś paczke wielkie dzięki no i oczywiście masz +

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

16

Odp: wspomaganie kierownicy

czy wie ktoś może jakie musi być ciśnienie na tym zaworku który jest odpowiedzialny za wspomaganie sprzęgła i hamulca tego który znajduje sie obok prawego akumulatora oraz ciśnienie na zaworku przelewowym od wspomagania kierownicy PILNE!!!!!!!!!!!!!!

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

17

Odp: wspomaganie kierownicy

Od kierownicy- nie wiem . Od podnośnika -15 MPa

18 Ostatnio edytowany przez Dżejsi (2007-03-06 22:54:01)

Odp: wspomaganie kierownicy

:d

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

19

Odp: wspomaganie kierownicy

poskładałem wspomaganie według schematu i działa jednym paluszkiem krece i nic nie pekło dałem tylko dodatkowy zawór (od cyklopa)zaraz za pompom dla bezpieczenstwa i jest nareszcie git.Wielkie dzieki za pomoc bez was nie dałbym rady i za dwa sezony bez sprawnego wspomagania wygladałbym jak pudzanowski.

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

20

Odp: wspomaganie kierownicy

mam pytanie: Czy tez wam tak szarpie kierownica jak skrecacie w lewo? i czy u was skret w lewo tez jest dużo słabszy niż skręt w prawo?