181

Odp: wspomaganie kierownicy

Panowie trzasło mi serwo i przy skręcaniu olej cieknie. Początek tego wątku jest z takim samym problemem. Na jesieni już zauważyłem jak od boku lekko jest mokre i widziałem,że zrobiło się małe pęknięcie. Dziś już sporo cieknie, ale rozbiorę później. Pompę miałem już wymienioną więcej niż rok i wszystko hulało. Nie był przesadnie mocno wykorzystywany, i w zasadzie nie wiem czego tak się mogło zrobić. Wygląda jakby tłoczysko od środka uszkadzało. Miał ktoś jeszcze taki problem? Nigdy nie zdarzyło mi się żeby ''przeciążył'' czy żeby mi koło zaboksowało. A może już zmęczenie materiału.

182

Odp: wspomaganie kierownicy

U mnie też kiedyś zaczął ciec i tyle, pękł w środku i nie wiem od czego. Kupiliśmy inny i chodzi do dziś, nie ma co się rozklejać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

183

Odp: wspomaganie kierownicy

Takie żeliwo spawałem migomatem. Muszę rozebrać i spróbować zaspawać, bo chodzi o to żeby tylko nie ciekło. Reszta chodzi super, i nie cieknie na wąsie, już 3rok idzie jak udało się uszczelnić. A wcześniej co roku zmieniałem oring.

184

Odp: wspomaganie kierownicy

Jak by co to leży u mnie kompletne, stan nieokreślony, trochę obrzygany olejem, cena do uzgodnienia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

185

Odp: wspomaganie kierownicy

Marek to w razie co to się odezwę, w zasadzie może być obojętnie jakie tylko korpus żeby był cały, bebechy mogę przełożyć. Dzięki za info.

186

Odp: wspomaganie kierownicy

Też to przerabiałem. Nie wiem co mogło być przyczyną pęknięcia.Spawanie okazało się mało skuteczne, ze względu na prace polowe nie było czasu na poprawki.Skończyło się wymianą korpusu, kupionego za 90 zł. Po rozebraniu nie było widać, że to tłoczysko uderza od wewn  atrz w korpus.

187

Odp: wspomaganie kierownicy

Grzegorz a nie lepiej  założyć siłownik i masz spokój

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

188

Odp: wspomaganie kierownicy

Grzegorz89 u mnie też to się gdzieś poniewiera smile

189

Odp: wspomaganie kierownicy

Farmer powiem szczerze, że jestem zadowolony z tego jak to działa. Przy przednim tuzie na nim maszt i paleta nawozu i daje radę jechać, to nie będę kombinował. Taniej na pewno wyjdzie.

190

Odp: wspomaganie kierownicy

Grzegorz89 napisał/a:

Farmer powiem szczerze, że jestem zadowolony z tego jak to działa. Przy przednim tuzie na nim maszt i paleta nawozu i daje radę jechać, to nie będę kombinował. Taniej na pewno wyjdzie.

no oczywiście każdy robi jak uważa a jeżeli działa i zadowolony to poco to psuć jak coś to też jakaś przekładnia się znajdzie smile

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

191

Odp: wspomaganie kierownicy

panowie mam problem z wspomaganiem kierownicy
jak chodzi to chodzi najgożej jak zgasze silnik sie moment zablokuje i nie mozna ukręcic kierownica po odpaleniu dopiero krece w jedna strone i nastepnie do oporu w drugą i puszcza dodam ze oleju jest pełno na miarce i dodatkowo sprzeęgo sie robi twarde ze biegu nie wrzucisz sam nie mam pojęcia co to moze być jak zadzwoniłem do sklepu hemas to powiedzał mi gościu ze zawór moze byc na klucz 34 czy 38 macie moze pojęcie jaki zawór i gdzie jest bo normalnie już mnie ręce bola od tego

192

Odp: wspomaganie kierownicy

na klucz 36 dzisiaj tam grzebałem tylko porozkładaj go powoli i złóż spowrotem tak samo ja zrobiłem pomyłkę i dwa razy go robiłem
https://www.youtube.com/watch?v=APCdr7L5Lj8

Nie ma to jak FORTSCHRITT

193

Odp: wspomaganie kierownicy

Witam. Czy taka pompa mogła by być do wspomagania do zt323
https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Pompa-h … Lmin/11002

194

Odp: wspomaganie kierownicy

Czy taka
https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Pompa-h … Lmin/11001

195

Odp: wspomaganie kierownicy

a w środku jest tego zaworu sprężyna i iglica idzie w taki otwór na duży imbus to też trzeba rozkręcić zeby wyczyścić zawór

196

Odp: wspomaganie kierownicy

tak jego się całego na czynniki pierwsze rozkręca

Nie ma to jak FORTSCHRITT

197

Odp: wspomaganie kierownicy

Rozkręcalem go na części pierwsze i był czysty

198

Odp: wspomaganie kierownicy

Panowie, przerabiałem ostatnio hydraulikę w 303, jako że silnik wyjęty to można było wywalić wałek który idzie od kierownicy. Orbitrol zainstalowałem teraz pod kierownicą. Będzie zasilany z pompy od podnośnika poprzez dzielnik strumienia. Tak się zastanawiam czy powrót z orbitrola do tej grubej rury co idzie do zbiornika musi być spięty przez jakiś zawór zwrotny?

199

Odp: wspomaganie kierownicy

a w jakim celu? Ja nie dawałbym nic.

200

Odp: wspomaganie kierownicy

A to ok, tak jakoś mi się wydawało żeby dać. A mam drugie jeszcze pytanko. Chciałem puścić cały olej hydrauliczny na chłodnicę. Tylko pasowałoby jakieś węże grube wykombinować. Jaka minimalna grubość była by dobra? Starczą węże dn12 czy za małe. Przed filtrem hydrauliki jest króciec i tam bym się właśnie wepnął tymi wężami i poprowadził wzdłuż ramy na przód, chłodnica od bizona.