161

Odp: wspomaganie kierownicy

dokładnie tak

162

Odp: wspomaganie kierownicy

powiem więcej dzisiaj to testowałem odłączyłem zasilanie wspomagania zatykając doplyw do pompy. po odetkaniu za 10 sekund wspomaganie wróciło i nic nie trzeba było odpowietrzać

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

163 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-10-22 21:26:34)

Odp: wspomaganie kierownicy

Jeden obraz jest więcej wart niż tysiące słów, więc wrzucam tu rysunek poglądowy układu wspomagania w ZT 323 i podobnych. Na pewno się przyda....

http://imageshack.us/a/img832/3066/wspomaganiekierownicy1a.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

164

Odp: wspomaganie kierownicy

Z schematu wynika by zastosować dodatkowy zbiorniczek na olej do układu kierowniczego trzeba odłączyć  dwa przewody powrotu i podłączyć je do nowego zbiornika. Jeden prawdopodobnie jest przykręcony z boku z lewej strony do zbiornika oleju przy pomocy śruby drążonej, ale nie wiem jak znaleźć drugi ? Czy pozostała hydraulika będzie działała poprawnie?

165

Odp: wspomaganie kierownicy

jeśli oddzielisz wspomaganie od pozostałej hydrauliki to również pozbawisz uklad chłodzenia bo to właśnie pompa wspomagania wymusza obieg oleju przez chłodnicę. Co do powrotu to nie jestem całkowicie pewien ale jeden jest jeszcze od drugiego układu z pompy głównej tego od układu sterowniczego

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

166

Odp: wspomaganie kierownicy

Zwróć uwagę ma chłodnice oleju ,powrót z orbitrola idzie częściowo na zbiornik częściowo na chłodnice i wychładza cały olej w układzie gdy zastosujesz oddzielny zbiornik do wspomagania będziesz wychładzał olej tylko z tego zbiornika następna sprawa to z pompy wspomagania masz zasilane wspomaganie sprzęgła i hamulca i hamulec skrzyni biegów i powrót z wspomagań też wraca do zbiornika.

167

Odp: wspomaganie kierownicy

A co z resztą oleju do hydrauliki? Porobisz godzinę i pługa nie oderwiesz, bo się olej rzadki zrobi, no chyba że masz nową pompę...

168

Odp: wspomaganie kierownicy

witam panowie potrzebuje  szybkiej pomocy odebralem pompe po regeneracji zakladam i nie idzie krecic wcale nie idzie w ogóle przekrecic kierownica stalo sie to nagle wiec pierwsze co to zawiozlem pompe do regeneracji i nic nie pomoglo gdzie szukac serwoczy orbitrol moze ten zawor co radzicie

Fortschritt zt 423 a razy 2

169

Odp: wspomaganie kierownicy

Widzę że hydraulika daje ci wycisk a też widać że słabo się na niej znasz.Co do twojego problemu to trzeba przeprowadzić diagnostykę każdego elementu ale ja stawiam na orbitrol.Zrób tak podłącz tylko pompę i orbitrol ,dobrze by było wstawić zegar między nimi.Napisz co się dzieje i przypomnij mi  skąd pompa bierze olej w 303.

170

Odp: wspomaganie kierownicy

w 303 jest osobny zbiornik na olej przed zbiornikiem paliwa...

171

Odp: wspomaganie kierownicy

Może jest zapowietrzony uklad wspomagania   spróbuj odpowietrzyć  jesli pompa  jest po regeneracji

172

Odp: wspomaganie kierownicy

jesli przed regeneracją pompy było lepiej to stawiam na pompę albo jak koledzy podpowiadają na zapowietrzony układ.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

173

Odp: wspomaganie kierownicy

zobacz czy rurka wychodząca z pompy tam gdzie powinno być ciśnienie wogóle się coś rusza, czy wogóle wytwarza jakieś ciśnienie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

174

Odp: wspomaganie kierownicy

problem rozwiazany dzieki za wszystkie rady a problem tkwil we wenzu doprowadzajacym olej do pompy z wieszku wygladal ok jak w niego dmuchalem tez szlo ok ale gdy tylko pompa zaczela zasysac olej to srodkowa scianka weza sie sciagala do kupy i nie bylo przeplywu taka to oto blachostka a bialej goraczki idzie dostac

Fortschritt zt 423 a razy 2

175 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2013-09-02 19:41:29)

Odp: wspomaganie kierownicy

Panowie potrzebuje szybkiej rady...
Wróciłem dziś z orki zgasiłem ciągnik, odpalam po 20min i wspomaganie znikło - kompletnie nie da się kręcić kierownicą. Podnośnik z tyłu działa normalnie...
Nic przy ciągniku nie było robione ostatnio tylko wymieniałem paski klinowe ale po tym już ok 6 godz w polu pracował bez problemu.

gg 2215972

176

Odp: wspomaganie kierownicy

za mało oleju za luźne paski......

177

Odp: wspomaganie kierownicy

zobacz czy nie obcieły się poduszki od napendu pompy jeżeli masz pompe sprzodu pod chłodnicą

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

178

Odp: wspomaganie kierownicy

sprawdź poziom oleju, jak będzie ok to stań ciągnikiem ostro przodem w dół, i niech sobie pochodzi z 5 min , może jakiś bąbel wlazł, mi się też tak raz trafiło.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

179

Odp: wspomaganie kierownicy

na moje zluzowaly sie paski klinowe i pompa staje

Fortschritt zt 423 a razy 2

180

Odp: wspomaganie kierownicy

michu23 napisał/a:

na moje zluzowaly sie paski klinowe i pompa staje

w 323 pompa chodzi na gumowych sprzęgłach, bezpośrednio od koła pasowego, nie jest napędzana paskiem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38