Temat: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam smile
Zastanawialiśmy się z tatą na kupno  ciągnika a najlepiej z turem a że w okolicy nie było nic dobrego do kupienia więc tacie się zachciało 1224. no to poszukaliśmy i znajomy miał na sprzedaż więc pojechaliśmy oglądnąć.
Silnik nie ruszany oryginalny, 84/85r opony tył bdb przód hmm w miare tongue silnik trzyma na wolnych 3atm, chamulce bdb ( robił przy nas tylny prawy bo coś słabo chamowało ) wymieniona przystawka do napędu, nagrzewnica w kabinie, wałek 540/1000 wszystko co trzeba ma i działa smile I taki to złomek doszedł do stada za 23tyś. W zimę przejdzie remont wizualny i doprowadzi się do stanu taki jaki trzeba smile Wiem co powiecie że można było zagranicznego kupic i taniej i bla bla bla.. Polski to Polski nie zawsze jest zły smile

http://www.fotoload.pl/123aa10/34bb38c5adc027b924cd5f86733b9d1d13185_min.jpg


Reszta w swoim czasie smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Karol323 napisał/a:

Wiem co powiecie że można było zagranicznego kupic i taniej i bla bla bla..

dokładnie to chciałem powiedzieć, ale najważniejsze zeby bezawaryjnie działał i tego Ci życze

Rolnik z powołania:-)

3

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Całkiem niezły tylko jak do tura to chyba troszkę za mało gramotny no ale oby dobrze pracował.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

4

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Dobrze będzie, ludzie lalki płaczące naprawiają, co tam dopiero traktor.

5

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Ja mam zetora 12145 a to to samo co 1224 i uwarzam to za bardzo dobry traktor , życzę bez awaryjnej pracy.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

6

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Najlepszą rzeczą w tych ciągnikach jest to że części są nie drogie i ciągnik nie jest skomplikowany. Prosta dobra polska konstrukcja. Sąsiad chciał się pochwalić i kupił używanego case 5150 to siadła mu pompa hydrauliczna to zapłacił za nią 4 tyś Euro. A do zetorków i ursusów wzmacniana kosztuje 380 zł. To po rozmowie z nim wynikło że już więcej nie kupi używanego zachodniego ciągnika.

7

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Dziekować Dziekować smile

Znajomy tryb do skrzyni do Case 5130 skośny takiej wielkości jak dłoń to prawie 3tyś zapłacić musiał.. a tu co by poleciało czy coś zawsze jest i tanio smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

nowy nabytek żeby dobrze się spisywał musimy go opić :beer: obgadamy na GG smile

a i widzę siedzenie w kabinie tuning big_smile

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

9

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Po jakimś czasie zdasz nam relacje który sprzęt jest bardziej praktyczny , ma lepszy uciąg i którym sie lepiej robi w polu bo obie stronu ursusowcy jak i fortschritowcy zawsze sie o to spierali .
A tak to bez awaryjnej pracy

10

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Dobry jest bez awaryjnej pracy Ps też bym takim pośmigał

11

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A czy przypadkiem to nie jest 1212 z dołożonym przodkiem ?????

12

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Niech się sprawuje smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Ale po co do tura 6 cylindrów?
Sam zaczynam się rozglądać za jeszcze jednym ciągnikiem. Ale mi starczy "czwórka" czy ursus czy zetor zobaczymy co trafie:)

14

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Szerokości. smile
A i myślę że do tura to minimum 80 km i przód chociaż dobry i bez tego ale to zapewnia optymalne warunki pracY smile

15

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Dzięki smile

Po pierwszej jeździe stwierdzam iż jeździ się w miare dobrze. nie jest głośno, podobnie jak w ZT.. ale to dzisiaj, zobacze po dłuższym czasie co i jak i wam opowiem..  Jutro wracam ze szkoły i szuru buru trzeba umyć i wszystko wypucować tak jak trzeba..  mama mówi ,, k***wa złom kupili '' a ja do niej ,, złom to będzie tylko do wiosny, na wiosnę będzie nowy lakier itp '' wiec na wiosne będzie mała kosmetyka zrobiona smile

Co do tura to macie racje.. 4 starczy smile ale na 6 będzie pewniejszy ten tur, nie trzeba będzie żadnych obciążników na tył zakładać i bardziej stabilniejszy itp...

W sobote zapnę pewnie 4 skiby do 12 i do ZT i pojdziemy orać we dwóch.. sprawdzimy jak się będzie 12 sprawować smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

16

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

hehe zalej do pełna tą 12 bo do wieczora nie starczy ....  big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

u ojca średnio wychodzi 15 litrów.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

zależy jakie ziemie i  jaką głębokośc   orze ...  u nas taki 1224 przy pługu  atlas 4 skiby  lub kumple z B 201  przy głębokości  25 cm     to średnie spalanie 19-22l na  ha  ...  niestety  ale  nie pospieszy  szybciej niż na 4 terenowej  ... lub 1 szosowej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Oj tam panowie myśle żę nie będzie tak źle wink  Sąsiad ma Zetora 12145 i w 5skiby kreveland spalił mu 11-12l to tu u mnie to równo w miare i ziemia VII klasa smile Wiec szału nie ma z plonów  smile

A Zt mi spala 9l/ha na szybkiej 4 i pług ustawiony na głebokości ok 15-20cm.

Teraz Tylko mi zostały same piaski do orania bo glinę zasiałem trawą wieć nie będzie tak źle a ZT w glinie to potrafił 13l/ha łyknąć heh

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

20 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-09-13 22:34:23)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Jak już się tak chwalicie to u nas 323 z PHX 12 na godzine i jazda na 1/3 do tego zółw czasami i blokady obowiązkowo

PS.

Tak że przydałoby się z 20 koników więcej :smiley::smiley: