181

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,
Mam pytanie odnośnie przedniej pokrywy wzmacniacza, pokrywa ma trzy rowki do pierścieni a pierścienie montuje się dwa, w środkowym rowku są otworki. W których rowkach powinny być zamontowane pierścienie? Pozdrawiam.

http://i.imgur.com/RkoJszy.jpg

182

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

pierścienie w zewnętrznych środkowym ma dopływać olej do sprzęgła
jak by nie było trzeciego rowka to jak zgrać otwory w obudowie z tymi w tulei sprzęgła kiedy te drugie są w ruchu big_smile

pokrywę nową zakładasz?? sprzęgło żółwia nowe czy naprawiasz??

183

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Pokrywę zakładam nową, żółwia muszę jeszcze sprawdzić. Dzięki, Pozdrawiam

184

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,muszę wymienić mikropompę i pompę od wspomagania i zastanawiam się nad firmą Hydrotor czy Hylmet,proszę o opinię ,pozdrawiam.

185

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Ja kupowałem do podnośnika to znajomy sprzedawca polecił kupić Hydrotor, 3 lata chodzi ok.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

186

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,koledzy jaką pompę wspomagania powinien mieć 1224 ,16 czy 21 litrów wydajności,bo tak mi namieszali sprzedawcy że już sam nie wiem którą kupić.Mówią że jak jest serwo to 16 l ,a jak orbitol to 21l,i komu tu wierzyć ,pozdrawiam.

187

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

silniejsza chyba nie zaszkodzi?

mdw

188

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,składam żłówia i mam problem ,jak złożyć bęben.Od dołu jest tłok sprzęgła następnie tarcza metalowa,cierna,metalowa,cierna,metalowa,cierna,tarcza oporowa i zabezpieczenie,jednak po takim złożeniu od zabezpieczenia do tarczy oporowej jest 3,5mm luzu czy to nie za dużo.Może u góry pomiędzy tarczą cierną a oporową powinna być też metalowa i luz byłby około 2mm,tak był złożony ,lecz nie działał ,bo był zaspawany,chociaż katalog pokazuje 3 tarcze metalowe.Proszę o sugestie i wyjaśnienie POZDRAWIAM

189

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

nie pominąłeś jednej tarczy?? stalowych (z ząbkami zewnętrznymi) jest więcej o jedną niż mosiężnych (ząbki wewnątrz)
przynajmniej w moim są 3 stalowe 2 mosiężne a Ty powinieneś mieć o jedną parę więcej

pierwszy wkładasz tłok następnie tarcze stalową , mosiężna , stalową, mosiężną, stalową, mosiężna, stalowa i na zakończenie taka wielka podkładka z 4mm gruba zabezpieczasz dużym segierem.

luzu trochę musi być na oko jakieś 1,5-2mm przy nowych tarczach

190

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

kto na sali mi powie co jest potrzebne aby z ręcznego załączania napędu przejsć na elektryczne  podeslijcie link do tej kostki co jest przy napędzie i co jeszcze do niej jest potrzebne cewki nie cewki i inne wsio

Nie ma to jak FORTSCHRITT

191

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Zostaw  ręczne   mniej problematyczne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

192

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

no własnie już naprawiłem reczne i jest elegancko teraz działa delikatnie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

193

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,koledzy mam wyłupany wałek atakujący,koło talerzowe jest dobre  ,czy można wymienić sam wałek i lepiej na nowy czy używany? Pozdrawiam

194

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,skrzynia złożona żłówik działa,jednak mam problem ze wspomaganiem,na starej pompie przycinała się kierownica,teraz pompa jest nowa ,poprawa w 30 procentach,tyle że jak się kręci to wyje pompa,co jest,pozdrawiam ?

195

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Zawór regulacji sprawny? Filtr wymieniony? Jakim olejem zalałeś ?

196

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Powiedz kolego gdzie jest zawór bo nie wiem,filtr wymieniony,zalane luxem.

197

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Jak masz serwo to zawór jest wkręcony w zbiornik oleju od wspomagania od góry  obok wlewu oleju, jeśli masz orbitrol to z reguły zawór jest w orbitrolu.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

198

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

ja olej stosuje Boxol
zawór tak andre902 napisał od góry zbiorniczka łączy cienki przewód od pompy z takim samym przewodem od serwa

199

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

dokładnie jak chłopaki piszą, do niego wchodzi i z niego idzie dalej. ten element to włąsnie zawór rozkręć i możesz z nim pokombinować,.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

200

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Tylko że u mnie jest orbitrol,czyli zawór będzie w orbitrolu .