201

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Raczej tak, sam zakładałeś orbitrol czy już był? Bo może ktoś założył orbitrol a nie wywalił tego zaworu. Albo orbitrol nie ma go to wtedy musi on być wkręcony w zbiornik.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

202

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Widziałem wersje z dwoma jeden w zbiorniku drugi przy orbitrolu więc może być różnie ale to był chyba po zamianie serwa na orbitrol

203

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,
Orbitrol czyszczony sprężonym powietrzem i bez zmian. Pompa wyje przy skręcie a olej który idzie na siłownik i przewodem powrotnym do zbiornika jest spieniony. Dodam że w przewodzie od pompy który zasila orbitrol olej jest normalny. Winą jest niesprawny orbitrol czy układ trzeba odpowietrzyć? Zaznaczam że jest założona nowa pompa o wydajności 21l, stara była 16l.
Pozdrawiam.

204 Ostatnio edytowany przez andre902 (2017-03-18 17:37:41)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A orbitrol jest dobrze podłączony P-ciśnienie T-spływ A i B wyjście na siłownik?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

205

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,jutro jadę do Tucholi z orbitrolem ,bo spływem leci słabo olej i jeszcze piana.Koledzy jak powinna być podłączona kontrolka alternatora.Alternator ELMOT z regulatorem w kabinie,67 z alternatora podłączony do 67 regulatora,a jak powinna być 30 bo pomieszały mi się kable,pozdrawiam.

206 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2017-03-23 09:24:12)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Sprawdziłem na schemacie to do regulatora ma iść 13 i 67. Zostaje gruby bezpośrednio do aku a Jeszcze jeden wolny to będzie zarówka.

207

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,
Przy składaniu ciągnika zauważyłem krzywiznę na kole zamachowym sprzęgła jednak z braku czasu wymieniłem tylko tarcz sprzęgłową. Czy może to być winą że przy kopaniu się w mokrym lub gwałtownych ruchach lub przeciążeniach śmierdzi tarcz sprzęgłowa? Następna rzecz, ciągnik miał wymienioną główną pompę olejową, skrzynia zalana jest olejem hipol i wystąpił problem którego nie było wcześniej - otóż wyje filtr oleju. Nie wiem czym to może być spowodowane, nową pompą czy hipol jest za gęsty? Niektórzy twierdzą że do skrzyni powinien być lany lux. Załączam zdjęcie filtra. Proszę o sugestie. Pozdrawiam.

http://i.imgur.com/gx1TXNH.jpg

208

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

mi też przy ruszaniu z obciążeniem z wysokiego biegu albo jak sie kopie w lesie to śmierdzi mi sprzegło tylko mi do tego wszystkiego cholernie ciezko biegi chodzą ciagle zgrzyt nie wiem czy nie rozsprzęgla czy co ale już go musze rozjeżdzać bo w lesie nie da sie tak jeździć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

209

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

ooj już zetorek siada?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

210

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

siadać nie siada ale sprzęgło wymagało by przeglądu jak sie z robotą obrobie to go rozpołowie i zobacze co i  jak puki co codziennie jak nie pada to jest w użytku i daje ile tylko mozna

Nie ma to jak FORTSCHRITT

211

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A odpowietrzałeś moze trzeba \od tego zacząć

212

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Nowa pompa na gęstym hipolu będzie wyła

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

213

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Olej 10 w 30 stosowany w nowszych maszynach nie sprawia takich problemów.  Zauważ że hipol ma specyfikację 80w90 wg mnie to za gęsto na hydraulike.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

214

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

jak ci zgrzytają biegi to podciągnik hamulec skrzyni śrubą  z jeden obrót i zgrzytanie się unormuje ... no nie   zamilknie całkowicie ale będzie  w miarę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

215

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

W czasie jazdy jakoś te biegi można włączać ale żeby na postoju włączyć to szlag człowieka bierze , kiedyś jak za mocno podciągnąłem to przy wciskaniu sprzęgła ciągnik zwalniał .....
Te skrzynie a już na pewno sprzęgło na słoneczko to na złość rolnikom wymyślili ......

216

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

wojtas napisał/a:

jak ci zgrzytają biegi to podciągnik hamulec skrzyni śrubą  z jeden obrót i zgrzytanie się unormuje ... no nie   zamilknie całkowicie ale będzie  w miarę

a w którym miejscu się to znajduje mógłbyś coś więcej powiedzieć albo jakis schemat tego pokazać?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

217

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

hamulec skrzyni reguluje się na wałku na którym opiera się pedał sprzęgła takie oczko z śrubą

218

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Dokładnie  , schyl sie pod ciągnik od strony sprzęgła ,  popatrz na dźwiginki i przy wałku  który wchodzi w skrzynie  jest takie wykorbienie ze śrubą  ... szukaj a znajdziesz ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

219

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale to zetor 12245 i sprzęgło ma na pompke taką jak hamulcowa ale zerkne tam jutro i obejrze

Nie ma to jak FORTSCHRITT

220

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Ja w 1634 tez mam na hydraulice i też wchodzą czasami ze zgrzytem ale pomaga odpowietrzenie ten typ tak ma a hamulca nie mam chyba