221

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

no ja własnie nie wiem a powiedz mi tobie też na 4 terenowej sprzegło sie ślizga jak sie okopuje dosć agresywnie ? jak np wpadam w koleiny i zaczynam ryć aby sie wygrzebac to na 4 juz mi sprzęgłem śmierdzi w kabinie jak ostro mu dam ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

222

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Tak mi Tomek teraz się przypomniało, jak na postoju zmieniasz bieg to spróbuj wcześniej na żółwia przerzucić, powinny lżej wchodzić.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

223

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

no na zółwiu zmienia sie trochę lepiej nawet podczas jazdy i teraz już rozpędzam go na zółwiu potem wskakuje na zajaca i jakos jedzie bo na zajacu zmieniać biegi to porażka a tak wracając do tego hamulca skrzyni biegów to wypatrzyłem dwaie śruby z lewej strony koło filtra oleju są zakontrowane i to o to chodzi czy jak jak to podregulować bo jak ciagnik jest zimny to biegi jeszcze ujdą ale jak sie rozgrzeje to czarna amara je zmieniac

Nie ma to jak FORTSCHRITT

224 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2017-03-30 21:58:14)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

zakontrowana śruba to napinanie taśmy żółwia

weź spójrz na mój post na 4 stronie masz takie oczko z śrubą na osi pedału sprzęgła ??  co wciska u Ciebie pompkę sprzęgła i jak to jest połączone??

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2874&p=4

225

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

kurcze tak patrze na te twoje rysunki i schematy i tam sa zupełnie inne pedały sprzegło mam na pompke i wysprzeglik przy czym wysprzęglik jest nie wiem gdzie nawet widze tylko tam odpowietrznik a ten hamulec to chyba dopiero sie dopatrze tego jak go rozpołowie bo tarcza mi sie przegrzała bo miałem kilka ciężkich akcji i sprzęgło wymaga wymiany tak ze wtedy dopiero sie dopatrze co i jak tam jest

Nie ma to jak FORTSCHRITT

226

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Nie dopatrzysz, chyba ze rozbierzesz skrzynie pośrednią.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

227 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2017-03-31 22:27:00)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

na chomiku jest katalog do zetorów 8211-16245 ściągnąłem przejrzałem pobieżnie (780 stron a nie mam czasu zbytnio) pedały faktycznie inne to wygląda na to że nie ma w nich hamulca skrzyni chyba że zapomnieli go ując w katalogu lub coś pominąłem

skrzynia wg schematu wygląda jakby nie miała synchronizatorów a na pewno były wersje zsynchronizowane (w ursusach taki bajer występował głownie w eksportowych znajomy ma w 914 de lux)
nie wiesz może czy twoja skrzynia ma może synchronizację?? jak by miała to sprzedaj nerkę kup nowe synchronizatory i nie będzie zgrzytów

228

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

hehe nerki sprzedawać raczej nie mam zamiaru a skrzynia to faktycznie 4 biegowa niby synchronizowana tak każdy mówi a silnik to 6 cyl bez turbo te wersje to były na eksport z tego co wiem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

229

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Sterowanie sprzegłem w ursusie 1634
mam na hydraulice i nie mam hamulca skzyni biegów tak samo mają zetory duże

230

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

no właśnie u mnie tez jest na pompkę i raczej tam hamulca nie będzie wymienie sprzęgło bo już sie domaga i zobaczymy co i jak i co dziwne bo na zimnej skrzyni to jest jeszcze znośnie biegi zmieniac ale jak sie rozgrzeje to juz nie do zniesienia biegi wchodzą

Nie ma to jak FORTSCHRITT

231

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

To będzie miał coś z żółwiem, u mnie już też tak jest że na zimnym biegi dobrze wchodzą ale jak się rozgrzeje to bez przełączenia na żółwia nie zmienisz.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

232

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

jak głęboko musicie wcisnąć pedał by sprzęgło zaczęło rozłączać napęd ?? i w drugą stronę ile odpuścić by zaczął łapać.

bo na moje to chyba bardziej wam nie wysprzęgla  to nawet jak się wysypały mi igiełki z łożyska łapki sprzęgłowej to nie miałem takich problemów by przełączać na żółwia by zmienić bieg

a jaki docisk u was siedzi słoneczko czy łapki (łapki te z regulacją czy bez)

233

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

sam jestem ciekawy jakie tam sprzegło jest czy słoneczko czy na łapki

Nie ma to jak FORTSCHRITT

234

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Tomek323 a nie masz okienka aby to zobaczyć? tam gdzie pompa?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

235

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

jest okienko ale jakos nie specjalnie tam cokolwiek widac

Nie ma to jak FORTSCHRITT

236

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,posypał mi się alternator w 1224 i muszę kupić inny ten nie nadaje się do naprawy,moje pytanie ,jaki jest alternator 14v 55a czy 14v 70a,bo nie mogę nigdzie zobaczyć,pozdrawiam

237

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Załóż jakiś mocny z osobówki tylko kółko przełóż na traktorowe, tam chyba w ursusie były z Poloneza 55A ale warto założyć 70 i można się bawić z lepszym oświetleniem roboczym.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

238

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

no to fakt bo na tym z poloneza to światła są strasznie marne i instalacja ma duze obciazenia

Nie ma to jak FORTSCHRITT

239

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Szukaj z dużego bmw

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

240

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

albo volvo choć i w audi też jest mocny alternator tylko nie wiem jak z uchwytami

Nie ma to jak FORTSCHRITT