41

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

powiem tak   w orce nie więcej  jak  1500 obr ... z tych obrotów zbic go lub zgasic to nie wiem co trzeba mu zrobic ...    ja ogulnie  wsadzam pług w ziemię  gaz ręczny i jadę ...  nic nie zaglądam   granice 10-12km \h  i się ora .... co do uprawy to wiadomo  do 2 tys  a reszta obr to na drodze  bo  do pola trza by było pasy bezpieczeństwa zakładac big_smile  że tak powiem  sprawdziłem i najmniej te silniki palą  na tych 1500-1700obr i  ani się nie grzeją ani nic   a na wyższych obr potrafi złapac nawet 90stopni   przy tej samej robocie .. nie wiem od czego to zalezne ale   praktykuje  te 1500 obr i  bak starcza na zaoranie 10 ha  plus dojazdy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

wojtas napisał/a:

powiem tak   w orce nie więcej  jak  1500 obr ... z tych obrotów zbic go lub zgasic to nie wiem co trzeba mu zrobic ...    ja ogulnie  wsadzam pług w ziemię  gaz ręczny i jadę ...  nic nie zaglądam   granice 10-12km \h  i się ora .... co do uprawy to wiadomo  do 2 tys  a reszta obr to na drodze  bo  do pola trza by było pasy bezpieczeństwa zakładac big_smile  że tak powiem  sprawdziłem i najmniej te silniki palą  na tych 1500-1700obr i  ani się nie grzeją ani nic   a na wyższych obr potrafi złapac nawet 90stopni   przy tej samej robocie .. nie wiem od czego to zalezne ale   praktykuje  te 1500 obr i  bak starcza na zaoranie 10 ha  plus dojazdy

To jakim biegiem jedziesz w orce 2 II ?Ja też jadę na 1700 obr ale i tak mi 18 spali na średnich warunkach i ok 9-10 km/h.

43

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

jamir12 napisał/a:

Panowie a mam Grudziądza 5 skib do forsza i jeszcze mi więcej nie spalił jak 9L/ha z tym że mam sporo zawracania, prawie tyle co orki no i ziemie 4 i 5 klasa

to masz super oszczędny sprzęt mi na 3 klasie z takim samym pługiem wydmuchał 13 litrów na ha

44

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A ja machnąłem dzisiaj 5 ha zestawem Zt 325 + PHX 5 i normalnie bez ceregieli 100 literków porządnej nafty poszło w rurę. Nic nowego - zawsze tak szło, jakim ciągnikiem by nie orał.
Co do Ursusów i Zetorów ciężkich to powiem wam, że nawet producenci części do tych traktorów gardzą tym sprzętem i ich właścicielami. Rozleciał mi się tłumik w Forszu i zaadoptowałem z tzw szóstki. Po zaoraniu 5 ha bezczelnie odpadł od podstawy. Jednym słowem: jaki traktor, takie części.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

45

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

co do spalania to ja swoim 323 przy orce na III-1, II-3, pługu B-200 gdzie szerokość - jeden korpus za koło to w zależności od pola 15-20l/ha

46

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Nie wyobrażam sobie spalania 20 l na hektar , co Ty Marek asfalt orałeś?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

47

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Asfalt nie asfalt, pod górę II-2 + blokada, a z góry I-3 obroty 1700-1800 pedał w podłogę i tak k...a cały dzień - 10 godzin. Mam kumpla z okolic Hrubieszowa i rok temu o tej porze powiedział mi, że za ten czas zaorałby swoje 15 ha, ale u niego nie wyoruje się kryształków (granodioryt), które są w stanie na jednej skibie unieść pług, który waży 3 tony. Odkąd pamiętam zawsze liczyło się w planie techniczno-ekonomicznym 20l/ha w orce i tego się nie przeskoczy. Pamiętam jak ojciec orał ciapkiem na jedną skibę, bo inaczej się nie dało - wtedy to poszło nafty. Najtaniej w orce wychodzi Liaz ale nie mam tyle pola, żeby inwestować w takiego wielkiego klamota.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

48

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

22 litry u sąsiada teraz po deszczach ciapkiem na glinie, a mogło być gorzej...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

49

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Chłopaki w sobotę orałem 6,5 h. spalił 137 litrów w tym 2 godz. na dojazd 1/3 blokady i jeszcze czasami żółw.

PS.
Dziś ma próbę ma przyjechać kolega DF 130km przechwala się, że PHX pod ziemią przeciągnie a ja mam wrażenie, że raczej PHX sponiewiera DF wczoraj Forszaj na tym kawałku 2/2 + blokady postaram się wieczorem zdać relacje.

50

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Najlepiej jak byś film zrobił big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

51

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Pietia jak z tym DF ? Ciekawość mnie zżera jak jasna cho...a big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

52

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

karol323 a moze jakas proba sil 1224 z forsiem

Fortschritt zt 423 a razy 2

53

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Będzie będzie cool Na pewno.. na asfalcie to wątpie ale na dobrej drodze to będzie po akcji kukurydza smile
Wszystko w swoim czasie panowie smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

54

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Już ci mogę powiedzieć jak to się skończy.
na gruncie oba zakopią się po mosty, a na asfalcie Forsz pociągnie Ursusa jak szmatę, bo ten zamiast ciągnąć będzie podskakiwał jak pingpong.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

55

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

jeśli mogę się wtrącić to Ursus kulturą pracy i zwrotnością zagania 323 w ciemny róg ale jest jedno ale..... czym starszy tym bardzo!!!! awaryjny ..

Leszek   dla kolegów'

56

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Panowie sprawa z DF trochę sie odwlecze miałem awarie pompy a DF ma w tej chwili akcje pomidory do Pudliszek.

57

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

u mnie 323 z b-201 5 skib i na całym baku na dwóch kawałkach i na biegu 4I czasami pod gore 3II i blokady ziemia lekka III i IV klasa. zaorałem około 9-10 ha. jezdze tak 1500-1700 nieraz pod gore do 1900.

58

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

No i parę słów o 12..
Przeszła mini test przy wożeniu kukurydzy.. Temp. trzyma równo 75/80. ciśnienie na wolnych obrotach i rozgrzana trzyma się w granicach 2. Osobiście ja ją jeździłem i wszystko zwracałem uwagi na nią.. Zółw działa jak należy nie szarpie i wgl pod górę z pełną zbierającą kukurydzy ( T0-55 ) włączałem na żółwia żeby wyjechać na asfalt i płynnie się zmienia na wolniejszych bieg się wyjeżdżało na asfalt i żółwia wyłączałem i wyższy bieg i poszłoo smile  Przy pryzmie bez napędu wchodziła ale zbierająca na małych kołach się wrzynała tak że pod osią ciągnęła kukurydze tylko zamruczy 12 i już na pryzmie stoję smile Biegi też płynnie wchodzą ale czasami jest zgrzyt i nie można wsadzić biegu ale uznaliśmy ze znajomym że trzeba wyregulować hamulec skrzyni i powinno płynnie wsadzać biegi to to wkurza i trzeba pare razy sprzęgłem machnąć zęby np wsadzić 2 albo 3... Napęd działa bo sprawdzałem pod wielką górę musiałem się wycofać z pełną zbierajką i do tyłu i dupa stoi się ślizga a załączyłem to już byłem wycofany tam gdzie chciałem smile  Spalanie ok 40l spaliła przy 9h jeżdżenia ciągłego.. 

Panowie wiecie może jak zrobić w niej wałek na 1000obr ?? Bo wszystko mam tylko nie wiem gdzie co wsadzić hhe smile  Bo przy wyładowywaniu zbierajki było trochę za wolne smile by się przydało 1000 ale za późnoo...

No i dziś wyczytałem z tabliczki że to 1214 a nie 1224.. przepraszam za pomyłkę...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

59

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Pomyłkę wybaczamy.
540/1000 zmieniasz w ten sposób:
Po prawej stronie patrząc z fotela, gdzieś tak na wysokości przedniego słupka kabiny, u samego dołu skrzyni masz dekielek przykręcony do niej dwoma śrubkami na klucz 13. Teoretycznie za nim powinien być wałek z wyjściem na 21 frezów. Na samum końcu dziury która tam jest, jest dzyndzel tzw przesuwka, którego trzeba wcisnąć. jest? Trzeba uciąć kawałek wałka, pręta , czy co bądź, docisnąć dekielkiem, przesuwka załączy 1000 obr i jest. Ot cała filozofia..

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

60

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Aha rozumiem smile To dziękować i + smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)