81

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

krzychu napisał/a:

...w zetorze była kabina tapicerowana wykładzina na podłodze a i tak głośniej było ktoś wie czemu tak jest?

Głównym czynnikiem wytwarzającym hałas jest zdolność do wpadania w rezonans. Im lesze tłumienie drgań i mniejsza ich częstotliwość tym po prostu mniej hałasu.
forsz ma silnik wolnoobrotowy a zetor nie. Mniejsza prędkość obrotowa -> mniejsze drgania -> mniej hałasu. Dodatkowo forsz ma silnik osadzony na poduszkach, a zetor jest "monolitem" - wszystko ze sobą poskręcane do kupy...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

82

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Zawsze można założyć bliźniaki na tył wtedy nie będzie łatwo Forsza utopić.

83

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

krzychu napisał/a:

Gdybym nie potrzebował ciągnika do agregatu brałbym pewnie mtz-ta a tak to muszę kupić zt323.

Jak zdobędę troche kasy (za kilka latek) będę potrzebował ciągnika du TURa i bo biernego trzymetrowego agregatu uprawowo siewnego. Myślałem e  nad MTZ ale krzychu mnie troszk zmylił jak to jest z agregatem i MTZem

Rolnik z powołania:-)

84

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Mam pytanko panowie.. U mnie w 12 jest nówka pompa wstawiona i nie ma żadnego problemu z podnoszeniem czegoś ciężkiego pługa czy cuś lecz jak podniosę to mi cały ciągnik skacze.. co jest? Pompa głośniej wyje i jak stoje na luzie to tak skacze jak kicak...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Coś puszcza olej i dlatego. Albo rozdzielacz albo manszety na tłoku

86

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

U mnie w 360 identyczne objawy dawał uszkodzony zawór przeciążeniowy cylindra/podnośnika.

87

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

W pierwszym rzędzie stawiam na manszety.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

88

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Panowie szukam Tura do 12.. Mialiśmy już kupować bdb tura 8 ale gość zadzownił że nie może sprzedać bo nie dostał decyzji na zakup ładowarki teleskopowej ( PROW ) i d***a.. Teraz tata myśli żeby założyć tura od 912/914 tylko że ma krótsza rame i inne siłowniki A tak prawie to samo i byłby dalej odsuniety od kabiny aa cena to 12tyś z łyzką i widłami do bel.. Jak myślicie warto brać ten od 80tki ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

12 to dużo. Ja za tura 15 z 3 sekcyjną hydrauliką i krokodylem dałem niecałe 20 przy łączonych zakupach. I tak musisz mocowanie przerobić więc lepiej na alegro coś poszukaj za pól tej ceny

90

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Się zastanawiam czy warto takiego tura kupować. Nowy.. Tu mi wyszlo by za wszystko 20tyś aa u mnie w okolicy to trzeba 27tyś..
http://moto.allegro.pl/ladowacz-czolowy … 21254.html

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

91

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Z daleka źle nie wygląda .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

92

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Jeżeli chodzi  o tego tura z hydrospawu  jest całkiem całkiem ... kolega ma w zeszłym roku założył na szesnastke ...  daje ten tur rade .. ale łyżka 180cm jest troszke jakby mała .. zapinanie i odpinanie osprzetu  jest ok .. co do  konstrukcji tura ja nie widze zastrzeżeń jak na razie wszystko działa i nie pęka ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

93

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

wojtas napisał/a:

Jeżeli chodzi  o tego tura z hydrospawu  jest całkiem całkiem ... kolega ma w zeszłym roku założył na szesnastke ...  daje ten tur rade .. ale łyżka 180cm jest troszke jakby mała .. zapinanie i odpinanie osprzetu  jest ok .. co do  konstrukcji tura ja nie widze zastrzeżeń jak na razie wszystko działa i nie pęka ..

I o to mi chodziło smile Dzięki, masz +

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

94

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

załuż temat o turze to postaram się wrzucic jakies fotki  z bliska

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

95

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

karol w glinie 13/ha to bardzo oszczędnie albo tak plytko u mnie 323 z ab100 4 skiby 3 terenowa i 20 na ha

96

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Darek a może byś się pierw przywitał ??
było by super

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

97

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

wojtas niejestem tu nowy dawniej 323 w marcu okazało się ze nie jestem zalogowany po dwuletniej obecności na forum

98

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

a to trza było tak od razu smile  Witam ponownie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

99

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

kawał ładnego stażu, szkoda.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

100

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

szkoda szkoda forum forsza trzyma poziom z posród innych istniejących dlatego powróciłem hasła logingu nie pamiętam wogóle wszystkiego ztym związanego zona jest wtym dobra więc mnie zalogowala na nowo