161

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Mikro pompka daje 16bar bodajże więc główną ani wspomagania raczej się nie da. A slaw1 pisze o wspomagającej tloczkowej.

162

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Wspomagania na pewno nie bo ma swój obieg. Zostaje główna.  Nie znam jej parametrów

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

163

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,kolego Rur3k jest to 3 pompka z twojego zdjęcia i doszedłem że jest to pompka tłoczkowa.Pomyłka z mojej strony wynika z tego że rozkręcam go pierwszy raz,jednak do czego ona służy,bo jest zaślepiona.Jeśli się mylę proszę o uwagi i podpowiedzi,pozdrawiam

164

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

mikropompka jest na 7 i 9 zdjęciu (dwa rodzaje jak się przyjrzysz to na kole zębatym widać różnice)

a ta pompka tłoczkowa z 3 i 6 zdjęcia służy jako pompa wspomagająca podnośnik posiada wydajność ok 5 litrów/min (w zależności czy wałek jest na 540 czy 1000 i ile oleju idzie z przelewu mikropompki) jednym przewodem zasilana jest z mikropompki (przewód idzie od górnej pokrywy skrzyni biegów) drugi idzie na pokrywę podnośnika

podobno w zamyśle miała służyć do wspomagania głównej pompy by szybciej podnośnik szedł do góry jak również do regulacji ramion podnośnika gdy główna pompa hydrauliki jest wyłączona (np. w transporcie)

starsze ciągniki często jej nie miały  a nowsze posiadały układ bardziej rozbudowany  (o dodatkowy zawór sterujący)

165

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Dzięki za wyjaśnienia ,jak rozkręcę żłówia to wstawię zdjęcia czy opłaca się go naprawiać,pozdrawiam

166

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Nie zabijaj żółwia smile to jedne z lepszych zwierzątek w tym ciągniku i jeśli jest to go napraw.

167

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Zaspawany żółw  ... to reanimacja może być   droga . Nowy to nie  jest tani ,  chyba że używka .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

168

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

mnie wyszło 3,5 roku temu ok 1500 obecnie wyjdzie dość podobnie
na nowych częściach wymieniałem wszystko poza rozdzielaczem i mikropompką robocizna własna

169

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

No bez przesady 6-7 stówek za żółwia to niewielki koszt, tym bardziej, że on w odróżnieniu od Forsza jak jest sprawny, zawsze działa, bo w forszu nawet sprawny często, bez przyczyny, focha pokaże.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

170

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam,sprawa się wyjaśniła ,skrzynia nadaje się na złom,do wymiany 4 wałki,wszystkie łożyska ,2 tryby i jeszcze jest pęknięta od góry do dołu przy uszach.żłów jest tak zaspawany,że wszystko pęka i się kruszy ,naprawa nieopłacalna.Szukam używanej skrzyni i zastanawiam się co zrobić.Używana skrzynia + pośrednia+ żłów 4500 tyś,bez pośredniej 3500 tyś.Niestety moja pośrednia nie jest w najlepszej kondycji.Koledzy jak ktoś kupował i wie dobre namiary na używki niech pisze.Miałem okazje kupić skrzynię od 912,jednak sprzedający sam dokładnie nie wiedział czy będzie mi pasować,bo z tego co wiem z tyłu ma mniejsze otwory i nie wiadomo czy pasowała by na sprzęgło.Wszystkie spostrzeżenia i podpowiedzi mile widziane,pozdrawiam.

171

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

zadzwoń do niego ma dobre klamoty
https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-bieg … 943e6d8fcd

172

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

To co ma wystawione to ułamek tego co ma https://www.olx.pl/oferta/landini-masse … d691071603

173

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

U tego co Androl wstawił brałem kabinę do ładowarki i faktycznie ma od groma rozkręconych ciągników zwłaszcza zetorów w tamtym czasie .

174

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

androl napisał/a:

To co ma wystawione to ułamek tego co ma https://www.olx.pl/oferta/landini-masse … d691071603

Czyli coś by sie znalazło do 1614/34? tzn komplet skrzynia bądź obudowa?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

175

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

U tego gościa na pewno , byłem kiedyś u niego to ma porozbieranych w opór.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

176 Ostatnio edytowany przez marcin (2016-12-11 18:18:15)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Zobacz tu https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-bieg … 3f86b79fd7

177

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Gościa z Brzozowa polecam można się z nim  dogadać .  Karol 323 po co Ci skrzynia z 1614 ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

178

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A to sprawę mam z kolegą 323Piotrek323 big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

179

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Witam.
Skrzynię mam złożoną i został mi wzmacniacz momentu i mam pytanie: czy wałek napędowy na którym montowany jest wzmacniacz ma na rowku oring ponieważ katalogowo w tym miejscu on nie występuje a jest rowek jakby coś tam miało być, dołączam zdjęcie z zaznaczonym miejscem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
http://i.imgur.com/gNCHNzB.jpg

180 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2017-01-28 18:57:54)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

w tym rowku pracuje pierścień stalowy uszczelnia by olej idący na sprzęgło wzmacniacza nie uciekał do skrzyni

Wygląda on miej więcej tak:

https://www.grene.pl/pierscien-pokrywy- … mentu.html

(weź w sklepie poszukaj bo ten konkretny to większy na obudowę z zewnątrz a ty potrzebujesz mniejszy ok 35-40mm)

jak już o tych pierścieniach mowa to na tej obudowie w której ten wałek pracuje są jeszcze dwa (te z linku)
Sprawdź tez czy już w obudowie od wewnątrz nie wytarł się rowek od pierścienia bo trzeba ją wtedy wymienić
podobnie z sprzęgłem wzmacniacza jak od środka są rowki to trzeba wyjąc tuleję i wprasować nowa