41

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

A okolice Sieradza jaki najpóźniejszy wysiew pszenżyta ?

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

42

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Ja posiałem część pszenicy ale sucho jak choroba we wrześniu praktycznie nie było deszczu aż sie dziwie ze rzepak rośnie

Rolnik z powołania:-)

43

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

ja w sobote skonczyłem jesienne zasiewy ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

u mnie rzepak jeczmiesn i wieksza czesc pszezyta zasiana. zostałoo  zyto pszenica i troszeczke pszenzyta

45

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

ja wczoraj 3 ha jęczmienia posiałem. do końca tyg posieję pszenżyto ( nowy materiał Grenado półkarłowe) i część pszenicy, reszta jak buraki zejdą z pola. a w polu sucho jak pieprz....z jednej strony to dobrze bo jutro konopie będę młócił :beer:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

46

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Jesienią stosowałem jako zaprawę probiotyk.Z braku i ceny gotowca zaprawiałem własny materiał.Z probiotykiem to super robota;taniej,zdrowiej,bezpieczniej  i wschody lepsze.Reszta okaże się wiosną.

47

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

doprowadziłem kawałek ugoru do stanu że można coś posiać. Pozbierałem to co mam z jarych zbóż (pszenica, jęczmień, pszenżyto, owies) i mam zamiar wymieszać i posiać. Nie liczę na plon tylko na to aby ziemia zaczęła się wyrabiać a przy okazji może kilka ziarek nakoszę dla bydlaków. Czy jest sens zaprawiania takiej mieszanki zaprawą funaben t75 ? jak jeszcze kiedyś jej używałem to paczka mi została. Zaprawić aby się jej pozbyć czy darować sobie ? bo w końcu ona jest na oziminy.

gg 5118068

48

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Nepewno nie zaszkodzi a w nieskończoność nie bedziesz tego trzymać

mdw

49

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

nie zaszkodzi a  może i pomoże smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

zadziała, zgorzeli siewek nie będziesz miał. Działa jeszcze chyba na śnieć o ile dobrze pamiętam

51

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Muszę wysiać 5 ton pszenicy jarej. Nasiona własne z ubiegłorocznego kwalifikatu. Jeśli sieję swoje nasiona zawsze zaprawiam nasiona ale teraz cholernie nie mam czasu praktycznie na nic i rozważam pominięcie zaprawiania. I tu pytanie:
zaprawa chroni pszenicę jarą od zgorzeli siewek, czy pomijając zaprawianie jestem w stanie "nadrobić" to podczas późniejszej ochrony z opryskiwacza ?

gg 5118068

52

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Mam sąsiadów , którym od lat sieje ich własne zboże albo z wymiany bez zapraw i nic się nie dzieje. Jeżeli nie miałeś śnieci i innego dziadostwa to nic złego się nie stanie jak rok posiejesz bez zaprawy.

53

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

niektórych rzeczy nie nadrobisz, Zaprawianie to naprawdę podstawa, dobra zaprawa + nawóz donasienny i masz spokój z grzybami do liścia flagowego

54

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

5 Ton przez żmijkę to  raptem chwila ...  więc może warto poświęcić  trochę czasu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

W pszenicy ciężko pominąć zaprawę choćby ze względu na śniedź. Lepiej więc zapraw a jeśli nawet przez to zasiejesz trochę później to nic się nie stanie...

56

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

wojtas napisał/a:

5 Ton przez żmijkę to  raptem chwila ...  więc może warto poświęcić  trochę czasu

chwila jak masz żmijkę wink u mnie za zaprawiarkę robi betoniarka, a że większość materiału siewnego kupuję to betoniarka wystarczała. Wygrałem przetarg na 21ha i trzeba coś posiać. Zaprawa zamówiona i na weekend będę mieszał sad

gg 5118068

57

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

no to gratulacje

mdw

58

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

A te 24ha to za ile jesli to nie tajemnica......

59

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

nie liczyłem zupełnie że uda mi się wygrać bo startowało tez kilku rolników którzy mieli działki miedza w miedzę z tą dzierżawioną i myślałem że oni dostaną więcej pkt ale u mnie robotę zrobiło bydło. I tym sposobem doszło parę ha.

żadna tajemnica, wszystko jest na stronie KOWR.
21 ha fizycznych IV klasy co daje 14,5 przeliczeniowych. Roczny czynsz 62 dt pszenicy.

gg 5118068

60

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Jak  za darmo....