21 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-03-08 17:51:07)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Nie było pytania już znalazłem smile

22

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

a tak jak już temat poruszony to na jesieni zaczęło ciężko chodzić mi i sprzęgło i hamulec. Wyczyściłem zawór, filtry i nic. Co się okazało trochę drobnego syfku zatkało dławiki we wspomaganiach. Wyczyściłem i myślałem że będzie ok, ale po 2h pracy znowu to samo... Więc od nowa wszystko poczyściłem z tymże zamiast oryginalnych dławików wstawiłem z trochę większymi otworami (bodajże 1,5 albo 2mm). Chodzi jak ta lala, a nawet i lepiej....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

23

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

http://img534.imageshack.us/img534/2605/zawr.jpg
Zdjęcie zapożyczone z postu PiotrK
Rozebrałem dzisiaj przy chwili wolego czasu to ustrojstwo i okazało się że sprężynka 1 była zmiażdżona oraz nie ma części 2 i 3. Wspomaganie sprzęgła jakoś działało ale szału nie było. Dodam że poprzednik wymontował wspomaganie pompki hamulcowej. Czy jak siatka będzie czysta ( a była bardzo brudna ) i poskładam wszystko bez części 2 i 3 wspomaganie sprzęgła będzie działać lepiej ?

24 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-03-08 22:44:27)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Mam tak jak na obrazku i czasem  mi  wspomaganie siada . Bamreras o   które dławiki chodzi ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

25 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-03-08 22:11:00)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Wklepane są w  króćcach do których przykręcony jest przewód zasilający (ten przykręcany z góry) przy jednym i drugim wspomaganiu.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

26

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Sławek77, sprytny tokarz dorobi Ci ten zaworek, a sprężynkę możesz spróbować sobie jakąś dobrać podobną. Nie pamiętam teraz dokładnie parametrów tej sprężynki i jak nie zapomnę, to wieczorem Tu je wrzucę.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

27

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A za co jest odpowiedzialny ten zaworek, tak z ciekawości pytam

28

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Dla mnie ten zawór to ciemna  magia na razie wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

29 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-03-09 20:51:46)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

tak w skrócie to jak dobrze kombinuje steruje on ciśnieniem oleju jaki idzie na wspomagania pedałów. Na jesieni jak się bawiłem z nim to miej więcej kumałem zasadę działania, ale z głowy uleciało... hmm

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

30

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Tak steruje ale  na jakiej zasadzie to dokładnie działa to  chyba wie tylko Piotr K smile A z tą pamięcią to normalne wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

31

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Eee tam, to nie jest takie trudne. Jeden przewód jest ciśnieniowy, drugi zwrotny, a trzeci (ten cienki) sterujący. Sławek77, poradziłeś już sobie z tym zaworem?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

32

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Koledzy co  może być przyczyną gdy sprzęgło ciężko chodzi, dopiero po wciśnięciu i puszczeniu pedału hamulca. Zawór ten z sitkiem rozebrałem wymieniłem jedna ze sprężyn, bo była zmiażdżona (sprężynę dopasowałem - długość dałem taką samą jak ta druga - trochę grubsza), zawór, filtr oleju wyczyściłem, wspomagań sprzęgła i hamulca jeszcze nie ruszałem. Objawy są takie że jak odpalę ciągnik wciskam sprzęgło chodzi lekko, pompuje nadal jest dobrze. Ruszam kierownicą dalej lekko chodzi kierownica też. Wciskam hamulec i nie ma wspomagania sprzęgła, puszczam hamulec nadal nie ma, kierownica cały czas lekko się kręci. Gaszę odpalam ciągnik i wspomaganie sprzęgła jest. I tak za każdym razem.

33

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

może ta sprężynka co wymieniłeś jest za gruba, za mocna....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

34

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Wszystkie wymiary zgadzały się z tą zgniecioną, długość dałem taką jak ma ta druga sprężyna. Mocna ona nie była. Oczywiście tego nie byłem wstanie sprawdzić. Ale wydaje mi się że jest dobra.

35

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

przejrzyj no te wspomagania. u mnie na dławiczkach syf był i tak jak piszesz chwile dobrze, a później tylko na chama. Jeśli nie syf to sprężynki we wspomaganiach będą kaput...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

36

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

co za uparte bydle ten forsz na szczęście robote którą miał do zrobienia zrobił, teraz jak już posiane i ziemniaki wsadzone, mam chwilę i próbuje doprowadzić go do ładu , zobacze to wspomaganie i dam znać

37 Ostatnio edytowany przez krzychu (2012-08-19 18:46:44)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

mógłby mi ktoś wstawić zdjęcie tego zaworu od wspomagania sprzęgła jak on dokładnie wygląda i w którym dokładnie miejscu się znajduję bo tyle tam jest naplątane tych przewodów że h*j wie który to bo sprzęgło mi ciężko zaczęło chodzić...

38

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

pięć wątków niżej PiotrK wszystko ładnie opisał i pokazał , czytałeś?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

39

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

przepraszam za zamieszanie ale net mi wolno chodzi i zdjęcia mi się nie wyświetliły a poza tym szukałem przez wyszukiwarkę i ten wątek mi wyświetliło jeszcze raz przepraszam nie gniewajcie się ale mój 323 powoli doprowadza mnie do szału...

40 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-08-20 08:37:47)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Praktycznie w każdym wątku coś ciekawego się na ten temat znajdzie. Tu masz rozebrany ten zawór - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 738#p42738 .

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.