81

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

No niestety ale sitko trzeba usunac zreszta umnie i tak było uszkodzone. Wykreczsz tą srubke z sitkiem usuwacz sitko i wierło 5mm pasuje idealnie w ta srubke przewierczsz na wylot i gwintujesz ten otwór który wywierciłes normalnym gwintownikiem a nastepnie wkreczsz ta dysze od kuchenki.4 SZTUKI kosztowały mnie 5,60 maja ruzne srednice otworków ale wszystkie maja identyczne srednice gwintu wiec mozna sobie wyregulowac jaki efekt chse sie uzyskac.

82

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Panowie, powiedzcie mi na jakiej to w ogóle zasadzie funkcjonuje to wspomaganie sprzęgla. Po wymienia silnika i zamontowaniu oddzielnego zbiornika oleju do pompy wspomagania, bylem zmuszony przerobic lekko te rurki gdyz wypompowywal mi z niego olej do skrzyni. wyeliminowalem ten zaworek pionowy ktory jest pod obok zbiornika z prawej strony i dalem bezposrednio zasilanie w te rurkę ktora jest tuż pod rama z prawej strony na "wysokosci" zbiornika, a rurkę wychodzącą z tego zaworu na duży klucz dalem na powrot trójnikiem wraz z powrotem z orbitrola. zawor na ten dóży klucz tez rozbieralem i czyscilem. zero efektu. gdy kupilem ten ciagnik i jeszcze z oryginalnym silnikiem tez to wspomaganie w ogóle nie funkcjonowalo. sad prosze o pomoc.

83

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A chamulec działa lekko czy tez ciezko?Bo ja tez tak kiedys miałem i poprostu ten czujnik na pedale sprzegła za kabina sie odłaczył.

84

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A dlaczego w ogóle przerabiałeś te wspomagania? Nie lepiej było od razu doprowadzić je do porządku i zapomnieć o problemach? A wiesz do czego jest te zaworek pionowy, co go wyeliminowałeś? Wiesz czym to grozi? Porobiłeś jakieś przeróbki i prosisz o pomoc, a my tak naprawdę do końca nie wiemy co porobiłeś i co przerobiłeś. Najlepiej zrób jakieś fotki i wrzuć ich tu kilka, będzie nam łatwiej odpowiedzieć coś sensownego.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

85

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Hamulec też nie jest wspomagany, tak jakby tam w ogóle nie bylo ciśnienia. a do czego jest tak naprawdę ten zaworek?? Zacząlem to przerabiać gdyż pompa zapowietrzala sie i nie mogle skręcać, gdy pobierając olej ze skrzyni. Musialem zalożyć zbiornik wyżej. Zdjęcia postaram sie zamieścić jutro gdyż dziś nie mam ich czym zrobić

86

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

ja tez miałem problem ze wspomaganiem winny był orbit rol.

87

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Ale powiem Ci Czesiu, że po zamontowaniu drugiego zbiornika, wspomaganie kierownicy dziala idealni.

88

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

jak nie działał ci na oryginalnej pompie sw 400 z dolnego zbiornika to wymień w niej uszczelniacze ponieważ olej będzie ci szedł do silnika

89

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

ale wlaśnie nic nie ucieka do silnika.

90

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Takich ilości oleju nie zauważysz co przecieka na uszczelnieniu .

91 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-12-05 22:37:01)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

18102003 napisał/a:

A chamulec działa lekko czy tez ciezko?Bo ja tez tak kiedys miałem i poprostu ten czujnik na pedale sprzegła za kabina sie odłaczył.

Ale ten czujnik nie odpowiada za wspomaganie sprzęgła. To jest tylko włączenie drugiego stopnia sprzęgła i ze wspomaganiem przy pierwszym stopniu nie ma nic wspólnego.

jacek16z napisał/a:

Hamulec też nie jest wspomagany, tak jakby tam w ogóle nie bylo ciśnienia. a do czego jest tak naprawdę ten zaworek?? Zacząlem to przerabiać gdyż pompa zapowietrzala sie i nie mogle skręcać, gdy pobierając olej ze skrzyni. Musialem zalożyć zbiornik wyżej. Zdjęcia postaram sie zamieścić jutro gdyż dziś nie mam ich czym zrobić

Ten zaworek (jeżeli mamy na myśli te same zaworki) jest zaworkiem bezpieczeństwa i odpowiada za to, żebyś mógł dalej kierować traktorem, nawet wtedy gdy z jakiejś przyczyny stracisz ciśnienie oleju na wyjściu z pompy wspomagania - brak oleju, zapowietrzona pompa, ścięty klin na wałku, zerwane gumy sprzęgłowe napędu pompy, itd., itp. Obojętnie co by się działo w tym temacie, kierowca zawsze musi mieć możliwość panowania nad sprzętem i za to właśnie odpowiada ten zaworek.

Ale jeżeli pompa Ci się prędzej zapowietrzała, a po założeniu zbiornika oleju wyżej, problem ten ustąpił, to ewidentnie była to wina braku szczelności albo przepływu oleju na drodze zbiornik oleju - pompa wspomagania. Nie wystarczyło tego dobrze uszczelnić czy też udrożnić?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

92

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Tak wiem poj...o mi sie.

93

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Czy walnięte wspomagania te przy pompce sprzęgłowej  daje  takie ojbawy że z początku lekko chodzi a  potem  po woli  twardnieje i  do piero jak przegazuje  to trochę lżej ?  Napewno  leje się z  niego olej hydrauliczny . Zawór sterującu i dławik  ok .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

94 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-12-22 21:16:12)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Samo wspomaganie pompki sprzęgłowej raczej nie ma tu nic do rzeczy. Prędzej to słaba jest już pompa wspomagania... Może jeszcze jakaś sprężyna tam broi (są dwie), ale jak je rozbierzesz, bo i tak musisz to zrobić, to wszystko się wyjaśni. Jak możesz to sprawdź ciśnienie oleju jakie masz w przewodzie zasilającym wspomaganie pompki sprzęgłowej przed i po naciśnięciu pedału sprzęgła.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

95

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Mam problem. Uszczelniałem orbitrol, więc musiałem go wymontować z ciągnika i po włożeniu go z powrotem zginęło mi wspomaganie pedałów sprzęgła i hamulca. Układ kierowniczy sie nie zapowietrzył gdyż kieruje sie normalnie, ale sprzęgła nie mogę wcisnąć. hmm zaworek z prawej strony czysty. Czy wiecie co mogło sie tam wydarzyć??

96

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Olej po "wyjściu" z orbitrola ma tylko dwie drogi. Jedna przez chłodnicę i jej bajpasik do zaworu sterującego wspomaganiami pompki hamulca i sprzęgła, a druga to zawór bezpieczeństwa przy sprzęgle, na którym powinien się zatrzymać i dalej nie płynąć. Teraz albo masz problem z zaworem sterującym, albo zawór bezpieczeństwa się jakoś zawiesił i olej wraca z powrotem na wejście do pompy, co jest mało prawdopodobne, ale nigdy nic nie wiadomo. Najlepiej sprawdź jakie masz ciśnienia na wejściu do wspomagań/serw pompek hamulca i sprzęgła.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

97 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-10-25 17:13:28)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

PiotrK ruszył temat zaworu bezpieczeństwa na wyjściu z orbitrola. Ja mam w nim tylko kulkę która swobodnie leży na króćcu i zamyka obieg, nie powinno być jakiejś sprężynki która dociśnie kulkę?
Dobra Panowie dalej temat sprzęgła. Założyłem pomę ruską na wspomaganie, bo kierownica już ciężko chodziła i ogólnie wspomagania zamulały. Kierowanie jest w tej chwili miód malina nawet przy obrotach gdzie silnik prawie gaśnie. Natomiast sprzęgło działa jak chce. Kiedyś napisałem jak musiałem mocno depnąć na pedał sprzęgła i hamulca bo samochód z zza zakrętu mi wyjechał..... Od tamtej pory sprzęgło zaczęło szybciej puszczać i szarpać przy ruszaniu. Ciężko było płynnie ruszyć, ale jakoś chodziło, i w miarę lekko. W tej chwili po zapaleniu silnika sprzęgło wcisnąć można małym palcem jednak po chwili zaczyna być ciężej. I tak jak popadnie raz lekko raz ciężej. Jak wcisnę hamulec to wyraźnie jest lżej wcisnąć sprzęgło.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? W zasadzie została mi tylko do przejrzenia pompka pod pedałem.
Zawór pod kabiną czysty, miałem uszkodzoną sprężynkę to założyłem podobną i na razie nic się nie dzieje w tym miejscu na moje oko złego. Dławik czysty na pompce, rozwiercony na ok3mm, sitko w zaworze pod kabiną nie ruszane. Hamulec wciska się lżej, tylko to sprzęgło jak popadnie. Macie jakiś pomysł? W zasadzie tylko ta pompka została do przejrzenia.. :hmmm:

98

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Może na początek wyreguluj krok po kroku według instrukcji Piotra K post nr 6 http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2739&p=1

99

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Nie chodzi o jakieś niepoprawne działanie. Wszystko działa jak należy i było wyregulowane. Żółw,zając i inne stworzenie w nim działa tongue Chodzi o mało komfortowe ciężko działające sprzęgło, ale jednak rozbiorę pompkę i zobaczę co tam piszczy... Hamulec działa zdecydowanie lżej, po wymianie pompy.

100

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

No to wygląda jakby wspomaganie olejowe szwankowało, zajrzyj tam zanim Cię kolano rozboli
tongue