141

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

zajrzyj też czy sprężynki w serwie są całe

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

142

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Powiem szczerze, że hamulec wg mnie dział ok. Pedał w miare lekko idzie wcisnć i hamuja wszystkie koła. Nie mam porównania z innym forszem. Może w innych chodzi jeszcze lżej. Zawór od sprzęgła był czysty, ani grama syfu na siatce. Oringi wyglądaja też w porządku

143

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Tak jak mówi Krzysiek i Marek. Zajrzyj do wspomagania i hamulca skrzyni biegów. Może też Ci broić pompka sprzęgła albo i samo sprzęgło...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

144 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-07 08:09:49)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Podłącze sie do tematu, w moim nowym nabytku nie ma wspomagania hamulca i sprzęgła, przeczyściłem zawór i sprawdziłem dławiki w serwach- są, a i jeszcze po wciśnięniu sprzęgła rozsprzęgla a po paru sekundach ciągnik rusza pomimo ze pedał sprzegła jest wciśnięty, dzis wymieniłem uszczelniacze wysprzęglika i pompy- w niej wymieniłem jeden bo drugi jest inny, dalej to samo, zastanawia mnie coś takiego  w tłoczku pompy sprzęgłowej od strony serwa jest sworzeń na równo z nim w tym miejscu co wchodzi sworzeń od serwa, tak jakby ktoś dorobił go bo widać że był cięty gumówką, bo ten od serwa byłby za krótki? Prosiłbym o przedstawienie jak jest w oryginale, czy w tłoczku ma być ten sworzeń?

W katalogu jest sworzeń od serwa w katalogu nr 9 bezpośrednio wchodzący w tłoczek pompki a u mnie ktoś wsadził pomiędzy jeszcze ten sworzeń chyba żeby przedłużyć sworzeń serwa

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

145

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Normalnie wychodzi ten sworzeń od wspomagania i popycha tłoczek pompki,bez żadnych podkładek.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

146

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Sprawa się wyjaśniła, mam pompkę od czegoś innego, może kto powie od czego ona jest jest dobre 5cm dłuższa i może to jest przyczyną tego rozsprzęglania
https://images81.fotosik.pl/1063/2b1099d02cdb6650gen.jpg

Może ma kto do odstąpienia oryginalną pompkę - odkupię

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

147

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

wiesz co,mam chyba taką samą,jest to tańszy zamiennik oryginału dostępny w pszennie,dziwne,bo u mnie normalnie pasuje i nic nie trzeba było podkładać.Wziąłem odkręciłem starą i przykręciłem nową i tyle,jedynie rurkę trzeba było troszke podgiąć.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

148

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Tu tłoczek ma dziurę a w oryginale jest pełny, czyli jak by nie podłożył nic to by sprzęgła nie było

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

149

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

a to nie jest czasem od któregoś kombajnu albo od sieczkarni względnie pokosówki ?
raczej wątpię żeby to było też od samochodu ale kto wie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

150

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Zadzwonie jutro do Piotra może coś powie mi na temat tej pompki

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

151

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

no to mam taką samą obudowe,ale z pełnym tłoczkiem

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

152 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-07 20:25:37)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A możesz mi przemierzyć jej długość od serwa do czujnika? z moją jest coś nie tak, wspomaganie się pokazało na hamulce i sprzegło tylko to rozsprzęglanie popompuję i jest ok a po jakimś czasie przestaje rozsprzęglać i gdzie w razie do niej uszczelnienia dostać?

Moja ma od początku pompki ok. 18cm a oryginał ma ok.13cm

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

153

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Temat ogarnięty, podkładka na zaworku była odwrotnie założona i  puszczała płyn, ciekawe czy tak była fabrycznie złożona czy ktoś tam ręce pchał, ja też doszedłem dopiero przy trzecim rozkładaniu ale najważniejsze że doszedłem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

154

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

brawo ty

Nie ma to jak FORTSCHRITT

155

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Wczoraj wziąłem sie za ustawianie łapek sprzęgłowych i zauważyłem, że jedna śruba jest krótsza tak jakby ją ktoś przyciął wiec zakupiłem nową i wziąłem sie dziś za wymiane

A tu zdziwko, nie mam otworów w pierwszej płycie- docisku pozwalających na wymianę tych śrub już potrzyłem w drugim bo myślałem że wzrok mi sie pogorszył no i tam mam otwory a tu ich brak

Czy spotkaliście się z takim czymś? Przy takim przypadku zerwanie śruby oznacza wyciąganie sprzęgła.
A co do krótszej śruby to nakręciłem na nią nakrętkę z teflonem może się nie odkręci

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

156

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Czyli masz pokrywę z 30x  tam nie było otworów i trzeba je sobie wywiercić

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

157

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Wywiercić? Nawet jak bym przerzucił otwór wyżej to i tak nie podejde, pocieszam się tym że sprzęgło jest przy końcu- nakrętki ledwo zakontrowałem a i tak jest ok 3mm luzu od łożyska to sie wydrze sprzęgło koło jesieni i się temat z otworami ogarnie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

158

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Spawarka trochę większy prąd i w pięć minut masz otwór.

159 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-11 18:05:37)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A można tak nic tam nie *** to jakieś 1cm grubości

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

160

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Nic się nie stanie żeliwo dobrze się przepala, też tak robiłem bo nie było u mnie otworu.