41

Odp: Kupno dużego ursusa

Nigdy nie mieliśmy ursusa więc złego słowa na niego powiedzieć nie mogę znajomy ma w firmie 1634 kupił go w latach 90 nie wiem dokładnie który rok ale to już taka ładna sylwetka używał go do rozrzucania wapna po polu chodził z takim śmigłem i to na cały czas dzień noc i tak kilka lat jakoś tak kilka lat temu przestał kopać wapno i wziął się za gospodarzenie pamiętam jak ten ciągnik wszystko robił ten jego jęk i ryk teraz przez ok 2 lat ma lżej chodzi przy opryskiwaczu i przy transporcie wozi torf przez te całe lata  jak on twierdzi nic w nim nie robił bo nie było potrzeby jest już dosyć mocno zmęczony ale daje radę jak bym miał zmieniać to bym takiego wybrał podoba mi się niesamowicie

42 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-12-06 19:49:40)

Odp: Kupno dużego ursusa

Ryk też mi się podoba ale  "Krowa która dużo ryczy ..."  Ja mam jednego ala ursusa mowa tu o 255 i on jest w porządku tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

43

Odp: Kupno dużego ursusa

Synchronizatory majma tylko skrzynie 3 biegowe czyli montowane w 16 , 12 majma 4 skrzynie bez synchronizatorów. Kolego zamiast 4 z turbo lapiej kup 12 , robota całkiem inna a spalanie podobne , za 25-30 koła coś kupisz , a jak dobrze trafisz to nie będzie do remontu.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

44

Odp: Kupno dużego ursusa

nowy MTZ 820 za 45 tys. http://otomoto.pl/bielarus-mtz-A112271.html

45

Odp: Kupno dużego ursusa

netto smile

46

Odp: Kupno dużego ursusa

Za tyle miałeś w zeszłym roku naprawdę nowego.. Brutto..

47

Odp: Kupno dużego ursusa

mój kumpel ma na sprzedaż u 1222, ciągnik pracował chyba tylko w turze i transporcie, bo z tyłu od nowego nie miał ramion od podnośnika. Kupiony z jakiegoś byłego pgr-u (stał w hali już z dwa lata), motor pali na dotyk. Teraz dostał nową farbę, choć widziałem go przed malowaniem i uważam że wyglądał very gut i nic mu nie trzeba było. Dwa opony tylne ma w zapasie(używane). Chodził w turze, ale wszystkie końcówki ma nowe i widać że było o niego dbane. Jedyna rzecz in minus, jedna z nakrętek na głowicy jest inna, znaczy ktoś już tam zaglądał, poza tym nie ma się czego uczepić.

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

Odp: Kupno dużego ursusa

damian9871 napisał/a:

netto smile

Ale z tuzem przednim za to. I nowy, choć obrzygany z tyłu. Za New Hollanda tej mocy musiałbyś 2 razy tyle położyć (jak nie więcej!).

49

Odp: Kupno dużego ursusa

valenciacf1
jak tylko w turze chodził to ciekawe jak u niego sprzęgło i skrzynia..

50

Odp: Kupno dużego ursusa

I przedni most też nieźle dostał pewnie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: Kupno dużego ursusa

Jak już to pada sprzęgło i od czasu do czasu tulejki w przednich zwrotnicach. Kazdy ciągnik z turem ma rozwalony przód, ten akurat tani w regeneracji:)ale 6 bez napędu i jeszcze z turem... nie widze tego

52

Odp: Kupno dużego ursusa

Jak 6 to napęd musi być.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

53

Odp: Kupno dużego ursusa

niewydostanieszsie -  wierz mi że skrzynia też jest na ogół w dużo gorszym stanie, szczególnie w tych sprzętach gdzie nie ma rewersu..
Dlatego uważam że lepiej kupić ciągnik i założyć tura jeśli ma się pieniądz oczywiście..

54

Odp: Kupno dużego ursusa

no cóż ja mu w tryby nie patrzałęm, sprzęgła też nie oglądałem, a ale z przodu miał wymieniane wszystko to co potrzebował, nowa zwrotnica, końcówki, źle to nie wyglądało.
Co do tego że szóstka musi mieć przedni napęd to bym troszku polemizował, why?
zalety
na pewno tańszy
zwrotniejszy
mniej do zepsucia

wady
niewykorzystana moc w pewnych pracach

I tu jest pies pogrzebany, jeśli ktoś potrzebuje dużego ciągnika do ciężkich prac w polu typu orka agregat tam gdzie potrzebny uciąg, to nie ma polemiki.

Ale jeśli ktoś chce wydać kasę na traktor do prasy zwijajacej lub dwurzędowej sieczkarni do kukurydzy to taka opcja jest godna rozważenia.

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

55

Odp: Kupno dużego ursusa

Można wykorzystać taki traktor zakładając mu opony z tyłu 750/60-38  ale dzięki temu do skrzyni trzeba zaglądać częściej niż zwykle czyli częściej niż dwa razy do roku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56

Odp: Kupno dużego ursusa

szóstka sama z siebie jest  ciagnikiem nie do pola ...  a jak załozy mu tura to ja nie widze sensu ..  bo jak dźwignie tonę na nieutwardzonym terenie to  do przodu bedzie jechała puki koła nie wpadna w ziemie ... do tyłu  marne szanse ...   chyba że ktoś się nie liczy z paliwem i wozi po jednej bali słomy to jak najbardziej ... smile  a założenie szerokich kół  bez dodatkowego obciążenia też nie za wiele wskóra ..  już to praktykowałem ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Kupno dużego ursusa

wojtas napisał/a:

szóstka sama z siebie jest  ciagnikiem nie do pola ...  a jak załozy mu tura to ja nie widze sensu ..  bo jak dźwignie tonę na nieutwardzonym terenie to  do przodu bedzie jechała puki koła nie wpadna w ziemie ... do tyłu  marne szanse ...   chyba że ktoś się nie liczy z paliwem i wozi po jednej bali słomy to jak najbardziej ... smile  a założenie szerokich kół  bez dodatkowego obciążenia też nie za wiele wskóra ..  już to praktykowałem ..

6 to ciągnik przede wszystkim do uprawy ale z odpowiednimi maszynami. Nawet bez przodu-bliźniaki, porządny agregat i ogień. Wiadomo że na normalnych kołach to opór i stoi i miesza kołami a paliwo ucieka... Jak dla mnie to 4 trochę za ciężka jak na ten silnik, taki muł, jak idzie to idzie ale jak spadnie z obrotów to już koniec.

58

Odp: Kupno dużego ursusa

Dla mnie ciągnik bez przedniego napędu to tak się czuję jak bym nie miał jednej ręki . Bo nie w polu a nawet czasem  na podwórku przedni napęd  może się stać nieocenionym pomocnikiem .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

59

Odp: Kupno dużego ursusa

valenciacf1 który rok tego ciągnika i jakie pieniądze?
współczynnik wykorzystania ciągnika bez przodka to 60% z przodkiem 85% czyli na 100 litrów paliwa różnica to 25 litrów, paliwo jest drogie. a jeżeli do tura i już nie ważne czy z przodkiem czy bez z pewnością coś mniejszego niż 6 cylindrowy. chyba że potrzebna ciągniko-fadroma. żeby nie było to mam 385 bez przodka i też w polu robi.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

60

Odp: Kupno dużego ursusa

rok jest mało ważny liczy się stan chyba że w zależności od roku którego nie znam różniły się wyposażeniem. A cena? Podejrzewam że promocji to nie będzie, a cena będzie ogólno rynkowa
(patrz allegro czy anonse).
Wiem tylko że wytargał go bodaj za 15 kapci

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))