101

Odp: Jaki pług?

dalsze propozycje big_smile cenowe

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

102 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-12-06 20:58:03)

Odp: Jaki pług?

11tys

przesadziłem 9,5

103

Odp: Jaki pług?

blisko tongue  ale dobra zostanie to tajemnicą ..   więc szukam dalej pługa big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

104

Odp: Jaki pług?

Istne szaleństwo :walka: :stu:

105

Odp: Jaki pług?

Jak jest klient i dobrze płaci to się nie ma co zastanawiać big_smile

106 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-03-30 07:57:20)

Odp: Jaki pług?

który zestaw będzie bardziej przydatny, obydwa pługi obrotowe tej samej firmy:
- 4 skiby 4x40
- 3 skiby 3x50 + packomat (rząd sprężyn, rząd pierścieni, rząd sprężyn)
Wczoraj debatowałem na ten temat z kuzynem i on przystawał przy opcji pierwszej bo szybciej zaorze. Ja optowałem za systemem 2. Co prawda orka trwa dłużej ale odchodzi przejazd na rozbicie brył i mniej przejazdów po polu a co za tym idzie mniej ugniatania kołami. Wiadomo że nie na każde ziemie ale u mnie było by ok. Zapotrzebowanie na moc podobne w obydwu zestawach. Niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony w obrotkach.

gg 5118068

107

Odp: Jaki pług?

Trójka będzie dla ciągnika łatwiejsza do podniesienia, a orka i jednoczesna wstępna uprawa to bardzo dobry pomysł. Zamierzam do swojego PH1 zainstalować włókę która od razu zaciągnie skiby. Zmniejsza to o jeden zabieg, a co za tym idzie oszczędność paliwa i czasu. Przy orkach siewnych - bezcenne

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

108

Odp: Jaki pług?

Z resztą 4skiby o tej samej szerokości roboczej co 3 skiby będą bardziej trzymać ciągnik. Na piachu tego nie czuć ale w glinie już to widać.Poza tym pacomat powiedzmy odciąża pług i ciągnik nie ma dużo ciężej z nim orać jak w przypadku ciąganego z tyłu pługa wału campbella.No i pole równe jak stół. Sam myślę zrobić coś do swojej obrotki.

109

Odp: Jaki pług?

ja bym kupił trójkę z packomatem
Ładnie pole wygląda po takiej robocie big_smile

110

Odp: Jaki pług?

ja też bym wziął 3+packomat, kuzyn kupił 4 kvernelanda bez żadnego narzędzia doprawiającego.

gg 5118068

111

Odp: Jaki pług?

Bo jak wybulił za Kvernelanda, to na nic mu już nie zostało kasy big_smile a już tym bardziej na takie coś http://allegro.pl/kverneland-packomat-i2216198518.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

112

Odp: Jaki pług?

hehe być może ale można było wziąć 3 skiby, zrezygnować z kilku rzeczy w DF i dokupić packomat wink ale tak się tylko mówi jak się samemu nie kompletuje sprzętu.
http://www.youtube.com/watch?v=_AA-WScQ … re=channel o takim zestawie mówię tylko przed wałem jeszcze rząd "pazurków" i ok 100 KM może śmiało targać taki zestaw.

gg 5118068

113

Odp: Jaki pług?

Ba takie mamy ceny zachodnich pługów :gun: Miałem chęć na akpila ale za wcześnie wypełniłem wniosek nie znając cen i nie zdążyłem poprawić   . Dla tego  musiałem kupić  khuna 3+1  . Mając teraz dwa większe   traktory to pakomat nie taki potrzebny ale dobra rzecz wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

114

Odp: Jaki pług?

Ile kosztuje taka 3+ z pacomatem? Widziałem na allegro 5skib z paco to cena była zdecydowanie zaporowa wink

115

Odp: Jaki pług?

Co to pacomat ??

116

Odp: Jaki pług?

Doprawiacz zawieszany na pługach obrotowych Kvernelanda. Jast to ich nazwa wlasna. Unia robi podobne nazwała je Terra, Lemken też robi tylko nazwa mi wyleciała.

117

Odp: Jaki pług?

Fix pack

E 516 na części
Telefon 695 076 269

118

Odp: Jaki pług?

http://allegro.pl/plug-obrotowy-ebra-4- … 03893.html Panowie czy ktoś wie coś na jego temat?

119

Odp: Jaki pług?

Za tą kasę to bym się nie oglądał, rok przeorzesz i jak kiepski to popchniesz dalej.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

120 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-04-02 17:46:15)

Odp: Jaki pług?

Sam bym go brał tylko nie chcę się z kasą zagalopować. Jak chcesz to mogę podjechać go obejrzeć choć nie mam zbyt duzzego doświadczenia z takimi konstrukcjami, ale czy rama cała i czy odkładnie nie są z plasteliny.... ja do kamienia mam 15km

A do czego ty go zaczepisz? bo on widać gołym okiem ma parę kg