Temat: Accord 4 metry

Witam.
Kupiłem własnie siewnik ACCORD PNEUMATIC 4 metrowy.
Dodaje jego fotki.
Niestety do siewnika nie dostałem żadnej książki ani tabeli wysiewu.
Jeśli ktoś na forum używa takiej maszyny to bardzo proszę o jakieś podpowiedzi albo fotki tabeli.
Z góry wszystkim dziękuje

http://www.fotoload.pl/index.php?id=17d … 9c2cf43258
http://www.fotoload.pl/index.php?id=5a9 … f1d6563821
http://www.fotoload.pl/index.php?id=53e … 9575f46363
http://www.fotoload.pl/index.php?id=634 … 8efbcb6408

2

Odp: Accord 4 metry

Ile kolego dałeś za to cudo bo też mi się taki marzy

Odp: Accord 4 metry

8 tysięcy z dostawą do domu. Ale opłacało się, bo stan jest dobry, nic nie spawane i niepogięte, oryginalna farba, części robocze też niewyrobione. 20ha za dzień robi bez  problemu.

4

Odp: Accord 4 metry

Osobiście wolę uprawowo siewny też potrafi spokojnie 10 h na dzien posiac a jak pole wyglada ładnie

5

Odp: Accord 4 metry

Ja takiego chcę wpiąć w agregat ale po rozebraniu i przerobieniu żeby skrzynia nasienna była na przednim tuzie

Odp: Accord 4 metry

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie tego siewnika.
Potrzebuje kupić sprawny licznik hektarów ponieważ mój jest popsuty. Ktoś wie gdzie mógłbym takiego szukać?
Jak zrobić ścieżki na opryskiwacz 18 metrów, bo 18 nie dzieli się na 4 więc nie bardzo wiem jak to robić.
Czy znaczki przy przełączaniu maja uderzać prawie o zbiornik ziarna czy gdzieś można regulować przepływ oleju?

7

Odp: Accord 4 metry

to lance wydłuż na 20 metrów będzie najprościej

Odp: Accord 4 metry

No niby tak by było najłatwiej, ale rozsiewacz do nawozów na 20 metrów mi nie rzuci. I tu znowu jest problem hmm

9

Odp: Accord 4 metry

To przestaw się na płynne smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2011-11-20 21:46:47)

Odp: Accord 4 metry

Może wychodziły takie 20 metrowe amazonki rozkładane hydrauliczne.Chodzi mi o rozsiewacze nawozów, pneumatyczne z lancą,
http://otomoto.pl/amazone-jet-1201-12m- … 93733.html
coś takiego tylko 20m. a jak nie to może po prostu taniej będzie zmienić rozsiewacz na zwykły tylko z większym rozrzutem.

11

Odp: Accord 4 metry

Mam pododny mechaniczny AMAZONE 6m składany (morzna go poszerzyć) super zaprawia i sieje chętnie sprzedam

12 Ostatnio edytowany przez piotr_czaplinski (2011-11-21 22:06:37)

Odp: Accord 4 metry

Łaszczuś, musiałbyś mieć 4 aparaty zamykające  i robić ścieżki na 4,5 siewnika. Ogólnie sprawa nie najprostsza. Są sterowniki mające taką opcję, tzw ścieżki specjalne. Raczej nie we wszystkich siewnikach i nie tanie. Niestety. W ogóle masz sterownik przy nim? (napisz co on potrafi)  Jak nie to pewnie taniej będzie zmienić rozsiewacz. A jak masz rozwiązane aparaty do robienia ścieżek?

Odp: Accord 4 metry

A jak się sieje rzepak tym siewnikiem, bo nie mam takich zębatek jak w nowszych accordach i nie wiem jak to będzie jak rzepak będziemy mieli siać:/

14

Odp: Accord 4 metry

trochę późno na rzepak;)

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Accord 4 metry

Bardzo śmieszne tongue:P:P Pisze teraz żeby za rok wszystko wiedzieć tongue

16

Odp: Accord 4 metry

Koledzy mam zamiar kupić taki właśnie siewnik Accord 4metry, bo mój poznaniak już tylko na złom sie nadaje. prosiłbym o opinie na jego temat,jaki ma sterownik,chodzi o funkcje,ile np. pszenicy wchodzi do skrzyni,awaryjność itp. z góry dziękuję.

17

Odp: Accord 4 metry

wchodzi 500 kg, na sterowniku ustawiasz co który przejazd ma włączyć ścieżki, sterownik sam przełącza przejazdy przy każdym przełączeniu znaczników, pokazuje też rezerwe nasion w zbiorniku, aparat wysiewający jest bardzo dokładny zarówno do zbóż, do rzepaku jak i do grubych nasion jak np groch. polecam ten siewnik jak najbardziej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: Accord 4 metry

Dzięki kolego,w takim razie chyba sie zdecyduję bo jest za 5tyś, stan na foto wmiare, gość mówi że w pełni sprawny

19

Odp: Accord 4 metry

tylko jaki ma aparat wysiewający? z mikrowysiewem czy zwykły? ten co jest na drugim zdjęciu w pierwszym poście nie posiada mikrowysiewu. jeśli stan jest ok to cena jak najbardziej ok. kupuj i siej smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: Accord 4 metry

Łaszczuś Żarska napisał/a:

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie tego siewnika.
Potrzebuje kupić sprawny licznik hektarów ponieważ mój jest popsuty. Ktoś wie gdzie mógłbym takiego szukać?
Jak zrobić ścieżki na opryskiwacz 18 metrów, bo 18 nie dzieli się na 4 więc nie bardzo wiem jak to robić.
Czy znaczki przy przełączaniu maja uderzać prawie o zbiornik ziarna czy gdzieś można regulować przepływ oleju?

kup sobie GPS POLOWY  nie bedziesz sie martwił scierzkami