Temat: Dyskusje czasowe.

Omawiamy sytuację  bieżącą,  Bez  względu  na  temat

2

Odp: Dyskusje czasowe.

Kuzyn ma synka tak w wieku około 7lat i pewnego dnia synek mówi do ojca ***....   w gnoju "robisz robisz i hu..  z tego masz " i z czasem jak obserwuję ceny nawozów ,paliwa ,koncentratów i energii to dochodzę do tego samego .

3

Odp: Dyskusje czasowe.

Jak Na 7 Mio Latka To Troche Zle Sie WyraŻa
A O Tym Ze Tak Jest To Dopiero Teraz Sie Dowiedziales Sie Od Kiedt Pamietam Zawsze Wszystkie Firmy Zaopatrzenia Rolniczego Prubuja Nas Wydymac Na Cacy
SŁyszaŁem Ze Niekture Firmy Maja Szpecow Kturzy Analizuja Jaka Cene Wystawic Tak By Nam Za Durzo Nie ZostaŁo

4

Odp: Dyskusje czasowe.

tak czy siak mamy przesrane .. cena przenicy przy obecnych cenach skandaliczna ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Dyskusje czasowe.

I na leprzą się nie zanosi , dotyczy to też żywca i innych płodów rolnych.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

6

Odp: Dyskusje czasowe.

jak wam tak źle to rzućcie to kto was zmusza?

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Dyskusje czasowe.

Fajnie  że niekturży są zadowoleni z cen płodów rolnych w poruwnaniu z cenami nawozów,paliwa ,części zapasowych itd.Może rolnicy powinni wyjść na ulice i pikietować że zarabiają za dużo i rządają wiekszych podwyżek bo stopa życiowa im się podniosła o 200%

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

8

Odp: Dyskusje czasowe.

pare lat temu szukałem srodka na chwasty i dzwoniłem do producentów importerów co prwada nie powiedzieli w jakiej cenie sprzedaja naszym krajowym dystrybutorom ale mozna było wywnioskowac ze w stosunku do cen detalicznych sa to ceny bardzo niskie
czyli wnosek jest taki ze marża jest ***
zreszt popaczcie na handlowców po kilku latch jak sie zmienia otoczenie w koło nich na 20 procentowej marży to oni nie jadą
jak by rolik miał taka marże na swoje produkty to nie pracowalibysmy takimi starymi rupciam tylko stały by w muzeum

9

Odp: Dyskusje czasowe.

Pajej napisał/a:

jak wam tak źle to rzućcie to kto was zmusza?

to nie dokonca ze ktos nas zmusza to jest poprostu sposób życie mimio ze przesrane
cho czasem pełne radosci

10

Odp: Dyskusje czasowe.

Ja otwieram zakład(wulkanizacja +naprawa i co się da może i bramy będę spawał) bo z samej ziemi to śmiech sam się dziwie że tak długo wytrzymałem, a już wiem czemu wytrzymałem miałem dodatkowe wsparcie w postaci renty rodziców i życie  skromne bardzo skromne.

11

Odp: Dyskusje czasowe.

Ja mam propozycje biznesu dla odważnych. w mojej okolicy nie ma żadnego zakładu skopującego zboże, większość młynów upadła a te co zostały to albo maja stałych dostawców albo kupują niewielkie ilości, więc nie ma gdzie sprzedać zboża. Myślę ze nie trzeba dużo jakiś kosz przyjeciowy, waga najazdowa i ładować prosto od rolnika na TIRy i do portów, lub innych odbiorców. Trzeba tylko człowieka z głowa na karku a ja taki nie jestem

Rolnik z powołania:-)

12

Odp: Dyskusje czasowe.

i wolnej gotówki z milion  bo inaczej nie ruszysz ...   całe zaplecze   no chyba że tylko paszówka i wilgotnosc cię będzie zadawalała ... do tego koszt wagi ...   plus jakiś magazyn  bo nie ma tak że non stop prosto z przyczep na Tira ...  tak suma sumarom  to koszt jak się patrzy i do tgo jak byś płacił  po tygodniu to ruch nie ziemski   od razu ...  tak więc wiesz  łatwo sie mówi ....


co do otwarcia wukanizacji to  też o tym myśle na poważnie to   bo  słabo z robota u nas

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Dyskusje czasowe.

Po prostu szukam kogoś kto sie tym zajmie bo mnie nerwy biorą jak mam parę ładnych ton a na targowisku z łaska 100 kilo sie sprzedaje

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: Dyskusje czasowe.

no co poradzisz ...  tak to jest

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Dyskusje czasowe.

Pajej zadzwoń do młyna w Szadku tylko z tego co wiem po mniej jak 30T to nie przyjadą.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

16

Odp: Dyskusje czasowe.

Natrafiłem w necie na coś takiego, bardzo drastyczne!!!  http://sendfile.pl/105421/Taliban_-_Islam_2.wmv

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

17

Odp: Dyskusje czasowe.

Dwa lata temu nagle po tygodniu choroby zmarł szwagier czyli mąż siostry ciotecznej wspaniały facet pracowity i uczynny zmarł w wieku 40 paru lat i siostra została sama z trójką dzieci na gospodarce .Tydzień temu zmarł kuzyn 39lat też zostawił żonę i też trójkę dzieci ,wstał rano obrządził w podwórku przyszedł do domu i skarżył się na zgagę ,stracił przytomność i zmarł na zawał .Nigdy nie chorował nic mu nie dolegało .Obaj młodzi odeszli nagle dlaczego? Moim zdaniem z przepracowania na tych dużych ładnych gospodarstwach ,i żeby nie było oni nie byli spokrewnieni i takich przypadków jest coraz więcej sam wiem o jeszcze kilku takich zdarzeniach .Czy w waszych stronach też tak jest?

18

Odp: Dyskusje czasowe.

Do handlu zbożem potrzebny jest tir i kierowca co do magazynowania to i tak rolnik musi magazynować.Więc Pajej zrób prawko i kup jakiegoś rzęcha i już biznes się kręci u nas tak wielu robi i z tego żyją .Musisz mieć tylko wypłacalnego odbiorcę bo jak ludziom będziesz za długo z kasą zwlekał to robią się nerwowi ale dobry bajer i poczekają dłużej wiem bo jest u nas taki talent co pół roku nie płaci.

19

Odp: Dyskusje czasowe.

to tak nie do konca jeszcze koncesja na przewóz towarów kilkanascie tys jakie piepszone kursy też kilka tys i penie kilka kłód by sie lepiej żyło

20

Odp: Dyskusje czasowe.

tomek1974 napisał/a:

Musisz mieć tylko wypłacalnego odbiorcę .

I tu jest pies pogrzebany. Ja nie chce handlować nie mam na to czasu ja chce tylko sprzedać to co mi się urodziło.
Jamir moja pszenica po tegorocznych deszczach nie nada sie na mąke

Rolnik z powołania:-)