21

Odp: Dyskusje czasowe.

Na telegazecie str.595 do 597 widziałem ogłoszenie ,przyjadą kupią ''dobrze '' zapłacą ale musi być cały tir czyli około 24 ton .Płatne od ręki.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

22 Ostatnio edytowany przez Pajej (2011-10-23 15:29:48)

Odp: Dyskusje czasowe.

a u mnie Nie bardzo Tirem wjedzie, ciasno i nisko, a i nie wiem czy byłby cały samochodzik. za rok jak postawię silos to już uwzględnię to żeby było Tirem dobrze zajechać, ale z ciekawości to po ile płacą?

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: Dyskusje czasowe.

Jak kiedyś dzwoniłem to np.pszenica kosztuje 800zł. to oni płacą 750- interes mają niezły Ja zboża nie sprzedaje ale niekturzy u mnie owszem .Zastanawiałem się kiedyś nad kupnem zboża na całego tira tylko po ile bym musiał go kupić żeby coś zarobić Cena niestety nie odpowiednia .

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

24

Odp: Dyskusje czasowe.

Jak nie ma kto kupić pszenicy to zrób z niej spirytus ,na to będziesz miał zawsze klientów.Na poważnie pochodzę do tego tematu bo spirytus jest łatwym do zrobienia paliwem i jak ceny paliw będą tak wysokie to zacznę go robić.

25

Odp: Dyskusje czasowe.

Dobry pomysł spirytus sprzedać,a pięniądze przepić

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

26

Odp: Dyskusje czasowe.

Nie rozumiem czemu państwo nie promuje takiego paliwa ,gorzelnie padają wolą sprowadzać z Niemiec czy Czech grosz taniej i jeszcze jedna sprawa można by było zdjąć każdą nadwyżkę jakiegoś produkty np;teraz ziemniaki za rok może zboże a czemu tyle cukrowni zlikwidowano z buraków też można robić spirytus według mnie to paliwo przyszłości i już dawno powinniśmy to robić a nie marnować narodowy przemysł i rolnictwo.

27

Odp: Dyskusje czasowe.

Od kiedy to władza ratuje narodowy przemysł i rolnictwo ? chodzi o wyzysk a nie pomoc.

28

Odp: Dyskusje czasowe.

to nie kupuj rzęcha tylko szybki traktór i 2  przyczepy nikt cie nie zważy i nie zmierzy  a koncesja i uprawnienia kosztuje tyle co 1/2 traktóra...

29

Odp: Dyskusje czasowe.

Koses   Przykro  mi  z  powodu  śmierci  Twoich  bliskich , ale  niestety  takie  jest  życie .  Mój  tatulo  też  zmarł   na  wiosnę  ,  straszna  historia  o  której    strach  wspominać

30

Odp: Dyskusje czasowe.

tomek1974 napisał/a:

Nie rozumiem czemu państwo nie promuje takiego paliwa ,gorzelnie padają wolą sprowadzać z Niemiec czy Czech grosz taniej i jeszcze jedna sprawa można by było zdjąć każdą nadwyżkę jakiegoś produkty np;teraz ziemniaki za rok może zboże a czemu tyle cukrowni zlikwidowano z buraków też można robić spirytus według mnie to paliwo przyszłości i już dawno powinniśmy to robić a nie marnować narodowy przemysł i rolnictwo.

Odpowiem Ci na tą zagadkę swoim doświadczeniem. Pracowałem przez 3,5 miesiąca w zakładzie zajmującym się przetwarzaniem polietylenów, polipropylenów i polistyrenów na szeroką frakcję olejów opałowych. To był mój okres próbny po którym miałem objąć stanowisko zastępcy dyrektora. Stanowisko kuszące i cel szczytny czyli przetwarzanie wszelkiej maści folii i plastyków z powrotem na coś przypominającego ropę naftową tylko nieco bardziej zagęszczoną, więc zaangażowałem się w temat solidnie. Nawet dziś do nieprzytomności pijany potrafiłbym tak ustawić linię, że wszystko by szło jak tamta lala. Problem tego przedsięwzięcia był tylko jeden - brak ekonomicznej opłacalności. W związku z tym firma ... z tzw h...m w garści przebiedowała temat do końca (już beze mnie z powodu braku ekonomicznej opłacalności) wymaganych przez Unię 5 lat (3 lata przestoju tzw technicznego) i w tym roku pojechało wszystko na złom. 2,5 miliona unijnych pieniędzy poszło psu w dupę.
Podobnie jest z problemem spirytusu - wszystko wygląda klarownie dopóty dopóki stoi on za 50 zł za 0,5 litra na półce w sklepie, ale jak byś dostał za litr surowego 1,70 zł to sam zastanowił byś się gdzie tu sens i gdzie logika?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

31

Odp: Dyskusje czasowe.

koseś napisał/a:

Dwa lata temu nagle po tygodniu choroby zmarł szwagier czyli mąż siostry ciotecznej wspaniały facet pracowity i uczynny zmarł w wieku 40 paru lat i siostra została sama z trójką dzieci na gospodarce .Tydzień temu zmarł kuzyn 39lat też zostawił żonę i też trójkę dzieci ,wstał rano obrządził w podwórku przyszedł do domu i skarżył się na zgagę ,stracił przytomność i zmarł na zawał .Nigdy nie chorował nic mu nie dolegało .Obaj młodzi odeszli nagle dlaczego? Moim zdaniem z przepracowania na tych dużych ładnych gospodarstwach ,i żeby nie było oni nie byli spokrewnieni i takich przypadków jest coraz więcej sam wiem o jeszcze kilku takich zdarzeniach .Czy w waszych stronach też tak jest?

W sąsiedniej wiosce koleś prowadzi sklep spożywczy. Naprawdę jest to przyzwoity pawilon handlowy, ale w wieku trzydziestu lat przypłacił to zawałem który przeszedł, ale żółta kartka została pokazana. Stres, pospiech, masa pracy - nic im to k...a nie dało i własnie dlatego ja już dawno postanowiłem się tak nie spieszyć. W myśl zasady: roboty nie przerobisz, bab nie przeru...sz(chociaż kusi spróbować), wódki nie przepijesz etc, etc.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

32

Odp: Dyskusje czasowe.

Marku chyba o tej technologi kiedyś było w TV i myślałem że to fajnie działa, ale tak to jest że lepiej handlować niż produkować .

33

Odp: Dyskusje czasowe.

Jeśli nie chcemy podzielić Grecji to musimy produkować tanio i na poziomie chińczyków(czas od nich czegoś się nauczyć) ,kraj musi mieć przemysł i eksportować i jeszcze raz eksportować choćby gówno na patyku.

34

Odp: Dyskusje czasowe.

Już  dawno  mowilem  że  Polskę  czeka  bankructwo i  raczej  przypadek  grecki  nas  nie  minie ,  to tylko  kwesia  czasu .  Polska  jest  na  celowniku spekulantów,  dlatego  powinno  się  czym  prędzej  zakazać  handlu tzw.  derywatywami . Derywatywy  to  potężna  broń  spekulantów . Może  unia  w  końcu  się  za  to  weźmie

Odp: Dyskusje czasowe.

Spokojnie, fundusz walutowy już zaciera ręce. Dorobili się na Turcji i Argentynie, pewnie niedługo Grecji więc nastepna będzie Polska. A nasi politycy kłóca się o krzyż w sejmie. Żenada i jeszcze raz żenada... Będziemy wolnym, nowoczesnym, antykatolickim państwem a raczej parobkiem całej Unii, która pewnie z głupich"nowoczesnych" polaczków się śmieje (celowo z małej litery). Kurwica mnie trafia jak oglądam wiadomosci i widze tych wszystkich pajaców

36

Odp: Dyskusje czasowe.

Jedyne co to porządny dyktator który by wszystkim potrząsnął, jak Stalin tylko bez tych wszystkich czystek.

37

Odp: Dyskusje czasowe.

Zobacz co zrobili z Kadafim i co się teraz tam dzieje .Libia była najbardziej pro zachodnia a politycy całego świata lizali dupę Kadafiego a na koniec to się od niego odwrócili tak jak po wybuchu drugiej wojny światowej olał nas cały zachód .Żeby amerykańce i NATO nie zaatakowały Iraku ,Afganistanu ,Libii to cena ropy była by na o wiele niższym poziomie ale ja bym chciał żeby tak podskoczyli chinolom a ci dopiero by im dupska skopali.

38

Odp: Dyskusje czasowe.

Scorpion ale bez czystek by się nie dało.Co do chińczyków to powinniśmy ich izolować a nie przenosić całe linie produkcyjne z europy i ameryki .Nie obowiązują ich żadne zasady patenty za nic nie płacą ,siła robocza za pare baksów a wszyscy się dziwią że firmy na świecie plajtują .Sami jesteśmy sobie winni a najbardziej ci amerykańce bo oni to zaczeli potem niemcy i tak już poleciało .Ale teraz to już za puzno tak są rozwinieci że ich nikt nie zatrzma .Opanowali przemysł a teraz sie wezmą za produkcje rolną .Najlepiej by było jakby jakiś lobbysta wpadł na kapitalny pomysł i wcielił ich do unii europejskiej.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

39

Odp: Dyskusje czasowe.

Chiny są potęgą i teraz one wykupie długi czy obligacje ameryki ,europy no i oczywiście Polski więc nie długo przyjdą i zabiorą co zechcą(jak będziemy ociągać się ratkami ).Jeśli już nie uzdrowimy systemu to będzie po nas już jesteśmy murzynami europy a co będzie dalej.Wiecie dla czego w kraju jest względnie małe bezrobocie ano bo bardzo wielu wyjechało zamiast iść do sejmu i rozwalić kilka hien(cały czas myślę jak to zrobić)

40

Odp: Dyskusje czasowe.

spokojnie ja pamiętam takie czasy że za 1 dolara pracowałem cały dzień i to było bardzo dobrze.CHinczykom za miskę ryżu też się przestanie opłacać pracować będą chcieli życ lepiej i nowocześniej a to kosztuje .kapitaliści pewno znajdą innych do robienia kokosów ale to są skutki globalizacji ,

Leszek   dla kolegów'