61

Odp: Dyskusje czasowe.

u nas wszystko możliwe... a z kogo najłatwiej ściągnąć kasę? z rolnika bo ma i tak za dużo dochodu w ich rozumowaniu... robi się naprawdę dziadowo... paliwo cały czas do góry... tankując ciągnik grubo ponad 500zl teraz trzeba dać i co na tym baku się zrobi... a zboże i rzepak tanieje mimo tego iż euro tak podskoczyło...

62

Odp: Dyskusje czasowe.

Chłopaki szwagier jeździ ciężarówką i teraz ma wiezie wełnę z Norynbergi do Katynia bo podobno Kaczyńskiemu mauzoleum będą budować smile

63

Odp: Dyskusje czasowe.

poje**** ten  rząd  ....


lepszą opcje  wymyslił Sawicki ...  o oddaniu  30% dzierżawionych   ziem   ze skarbu państwa  spowrotem   by można to było sprzedac zagraniczniakom ... albo księżom ....  bo kto inny kupi ??  rolnik  taki jak my mając 20 ha  dokupi kolejne 20 by się lepiej żyło ??  nie ma takie opcji !!! 

moim zdaniem  to jest zagrywka by sprzedac  jeszcze ziemie i  koniec  już nic w tym kraju nie będzie panstwowego ...  wartościowego ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

64

Odp: Dyskusje czasowe.

Ja tu pochwalę Sawickiego niech wysprzeda ziemie puki choć teoretycznie obcokrajowcy nie mogą kupić

Rolnik z powołania:-)

65

Odp: Dyskusje czasowe.

Niech kupują obcokrajowcy tylko niech szanują i uprawjają ,przecież za granicę ją nie wywiozą ? A mieć dobrego sąsiada to fajnie.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

66

Odp: Dyskusje czasowe.

Panowie  co  powiecie o kryzysie w europie Grecja i  tak  dalej ?
Bo mnie to wkurza to  i my może sobie  pogadamy ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

67

Odp: Dyskusje czasowe.

Sory Sebastian ale mam pytanie do producentów tuczników bo tego nie rozumiem dlaczego duńczycy i niemcy mają tańsze świnki.Jak oni to robią ?Co do Grecji to dzisiaj w radio gadali że kupili jakieś łodzie podwodne od niemiec nie wiadomo poco i dlaczego i że tak naprawdę to wszystkie kraje utrzymują niemcy i francję nie w prost tylko poprzez koncerny i całą finansiere.

68

Odp: Dyskusje czasowe.

ta cała unia to jest wojna  bez wojny ...   przez co  każdy  musi się dwoic i troic   a niemiaszki i reszta założycieli mają nas tak naprawde w dupie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

69

Odp: Dyskusje czasowe.

Tamci maja tańsze świnki bo    mają   dotacje wyższe .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

70

Odp: Dyskusje czasowe.

Tomku jest tak jak pisze Sebastian ale również skupienie produkcji w rękach wielkich koncernów , przez to mają niższe koszty jednostkowe i bardziej traktują to jako przedsiębiorstwa a  u nas wielkie rozdrobnienie i jeśli polakowi przy skali produkcji 30szt.miesięcznie zarobek rzędu 30 zł /tucznika daje 900zł czyli nic a jeśli sprzedasz 1000 i więcej ....?? dlatego się nam NIE opłaca .

71

Odp: Dyskusje czasowe.

Tuczniki z farm duńskich, które są tuczone w Litwie, Węgrzech, Ukrainie, Polsce, Hiszpani i ostatnio terz Bułgarii
produkowane są przemysłowo. 30 prosiąt w 2,5 miotach tylko ptodukuje się w Danii, a tucz to już jak wyżej.
Zarobek oozostaje u producenta, a tucz jest tylko dla zamknięcia cyklu i na nim się nie zarabia, botrzeba by było zapłacuć podatek dochodowy, a przy stracie to jeszcze ubiegają się o ulge.
Taka sama sytuacja jest w hipermarketach. Produkty w 99% z importu, już z marżą i tak odpompowywuje się pieniądze z Polski ,a więksxość z nas o tym niewie.

Historia: C-355, C-330, Pronar MTZ 82 SA, Massey Ferguson 595 MK II,
Zetor 411 (eksportowy 4011 bez peumatyki), C-360,
Aktualnie: Same Saturno 80...
Poszukiwany:ZT 303

72

Odp: Dyskusje czasowe.

motofarmer nie wiem czy słyszałeś o małej aferze co miała miejsce na wiosnę tego roku. otóż Duńczycy opracowali technikę dublowania rui i podwójnego krycia, co daje efekt nawet 24prosięta w 1 miocie. Po 3 miotach maciora jedzie na kiełbaski (jest wyeksploatowana). 3 mioty czyli lekko ponad rok. Żeby odkarmić 3*24=72 prosięta tradycyjną metodą w ciągu roku  2 maciory nie starczą... Oszczędność na tym że potrzeba co najmniej  1 maciory mniej daje duży efekt... Na marginesie takie praktyki mają swój skutek prawny, ale puki się udaje.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

73

Odp: Dyskusje czasowe.

tomek1974 napisał/a:

Sory Sebastian ale mam pytanie do producentów tuczników bo tego nie rozumiem dlaczego duńczycy i niemcy mają tańsze świnki.Jak oni to robią ?Co do Grecji to dzisiaj w radio gadali że kupili jakieś łodzie podwodne od niemiec nie wiadomo poco i dlaczego i że tak naprawdę to wszystkie kraje utrzymują niemcy i francję nie w prost tylko poprzez koncerny i całą finansiere.

Jakie tańsze , o czym ty piszesz? Popatrz http://www.wir.org.pl/notki/trzoda_ue.htm Dania postawiła na bardzo intensywną hodowlę, ale nasi przetwórcy nie są za bardzo zadowoleni z tego towaru, bo młode mięso 3-4 miesiące nie nadaje się na niektóre wyroby. Poza tym kiedyś świnie brali ode mnie za niecałe 4 złote i trzeba było się zapisywać, a teraz np o 9 dzwonię i o dziesiątej auto rozkłada się u mnie na podwórku płacąc po 5,10 netto.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Dyskusje czasowe.

Sebastian napisał/a:

Tamci maja tańsze świnki bo    mają   dotacje wyższe .

Trzoda nie jest dotowana w Unii. Specjalnie jest dotowane bydło. Mają takie wyniki bo robią to na dużą skalę przy niskich kosztach jednostkowych.

75

Odp: Dyskusje czasowe.

Hm jak  by nie  byli dotowani  w żaden sposób to  by tak nie mieli prawda ? Jakieś przywileje  maja na pewno . Może  ktoś wie więcej na  temat , może  ktoś tam  był bo ja tylko zgaduję .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: Dyskusje czasowe.

Brat był w Angli na farmie 2000 loch. Dostają zwykłe dopłaty powierzchniowe. Mi osobiście bardzo podoba się możliwośc skarmiania odpadów: słodycze, resztki z hoteli, chipsy, oranżada. Mają to za darmo i świnie karmią czyms takim i minimalna ilośc zboża. U nas w Polsce sanepid z weterynarią by nigdy na coś takiego nie pozwolił. Lepiej przeterminowane rzeczy składowac na wysypiskach....

77

Odp: Dyskusje czasowe.

Na dal czegoś nie rozumiem jeśli niemcy i duńczycy potrafią zrobić fermę to czemu Polacy tego nie potrafią  przecież jak się ma większe gospodarstwo gdzieś na uboczu to żaden problem taką fermę stworzyć do tego można utworzyć spółdzielnie i zaprosić do współpracy innych rolników do tego można otworzyć biogazownię i kasy full do tego kupić jakiś upadającą ubojnię i nie trzeba nam importu przecież niedawno byliśmy potentatem w produkcji świnek i poddaliśmy się jak dzieci.Na logikę jeśli ktoś może to i ja mogę a w tym przypadku to oni uczyli się od nas i jak to bywa uczeń przerósł mistrza ale czy powinniśmy się poddać i oddać produkcję świnek innym krają.

78

Odp: Dyskusje czasowe.

za granicą by co  kolwiek zrobic to  państwo ułątwia a u nas jest  na odwrót  .. czyli utrudnia .   więc jesli coś chcesz zrobic to z reguły  musisz byc cięty na 4 łapy    i miec  cholernie duże cierpliwosci bo inaczej zanim coś zaczniesz to musisz przewalic się po  wszystkich urzędach   w swoim powiecie  lub województwie   i załatwiac sterte papierów  a na koniec usłyszysz że dotacje już się skończyły ...

idac do  obojętnie jakiego urzedu  przypomina mi się bajka  Asterix i Obelix  jak latali po urzedzie i szukali  jakiegoś świstka ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Dyskusje czasowe.

bamreras dzięki za informacje.
Nie słyszałem o tych praktykach, ponieważ opróżniłem chlewnie dwa lata temu i nie zagłębiałem się w ten temat ciesząc się spokojem i nie dotując Sokołowa.
Nasi przetwórcy narzekają na duński żywiec, ale kupują właśnie najtańszy  no i najgorszy surowiec do wyrobów na rynek krajowy, a wyroby z naszego żywca idą na export.

Historia: C-355, C-330, Pronar MTZ 82 SA, Massey Ferguson 595 MK II,
Zetor 411 (eksportowy 4011 bez peumatyki), C-360,
Aktualnie: Same Saturno 80...
Poszukiwany:ZT 303

80

Odp: Dyskusje czasowe.

Tomku to ile ty chowasz świnek i czemu tak mało ?A jak kupisz jakąś masarnię i będziesz miał fajne ceny to daj znać na forum, bo ja co raz bardziej na serio myślę o ograniczeniu produkcji trzody .