81

Odp: Dyskusje czasowe.

Z ubojnią/masarnią to nie tak prosto - sanepid zaraz wykończy. U mnie w gminie była mała ubojnia, przerabiała od okolicznych rolników i mieliśmy z nimi dobrze bo na miejscu zawsze ktoś był i miałem sytuacje że o 3 w nocy wiozłem bydło - nagły wypadek. Ściągali ludzi i w nocy ubijali - po prostu zakład dla rolników. W miarę możliwości dostosowywali się do wymogów unijnych ale sanepid wykończył ich w ciągu 2 lat. Każde zalecenie sanepidu realizowali ale mimo wszystko nie dali rady. Ludzie nie mają pracy, oni zwinęli interes, my nie mamy odbiorcy, budynki stoją i niszczeją - tylko otwierać interes.

gg 5118068

82

Odp: Dyskusje czasowe.

co do jakości tych duńskich świnek to taki mały przykład jeszcze. Zakład przetwórczy (ubojnia+masarnia+duża siatka odbiorców) niedaleko mnie rozwinął się dość szybko i sprzedawał na całe województwo swoje wyroby. Skupowali świnki od okolicznych rolników i było wszystko dobrze. Po jakimś czasie, kiedy produkcja szła na maksa zaczęli szukać oszczędności i wpadli na super pomysł: półtusze z Niemiec i Dani. Wstrzymali swój punkt skupu i wozili wszystko zza granicy. Po małym pół roku sprzedaż im spadła o jakieś 70-85%. Ciekawe czemu.....
Chłopaki pomyśleli i wrócili do przerabiania naszego żywca. Od tamtego zdarzenia minęło koło 3lat. Do dziś nie wrócili do takiego poziomu sprzedaży jak to miało miejsce wcześniej.... Ludzie się raz zrazili i teraz się boją od nich kupować.....
Podobnie jest z "wędlinami z Borów" ale co mi tak wiele o nich pisać....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

83

Odp: Dyskusje czasowe.

U mnie była podobna sytułacja co u ciebie Zorak ,ale  facet się nie poddał robi wyroby jego syn ma gospodarstwo hoduje coś ok 1000 tuczników .Sanepid go gnębił karał ale tak wyremontował zakład że dali mu trochę oddychnąć.Tylko nie pozwolili mu pobudować ubojni którą wcześniej miał Wozi wszystko do ubojni oddalonej 15 km co zwiększa koszty produkcji ale ceny ma konkurencyjne i wyroby świerze i smaczne.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

84

Odp: Dyskusje czasowe.

U nas najgorszą marką jest ''Sokołów'' czasami to pies tego nie chce jeść.Co do świnek to za małe mam gospodarstwo żeby brać się na poważnie za ten interes ale teraz jest dobry moment bo produkcja w kraju spada i robi się pusto.Po drugie nie mam zamiłowania do zwierząt ,ja mogę otworzyć ale fermę robotów.Jak bym miał trochę wolnej gotówki to myślałem o zbudowaniu robota do pomocy przy ciężarach czyli nosić worki ,zbierać kamienie po prostu żeby za mnie dźwigał(bratanek skończył studia z fizyki i matematyki i bardzo dobrze zna sie na programach komputerowych a ja na mechanice i myślimy czy by tworzyć jakich cudeńków ).Wracając do tematu to według mnie coś z tymi świnkami śmierdzi jeśli za granicą produkcja idzie pełną parą a w kraju się nie opłaci to coś jest nie tak?

85

Odp: Dyskusje czasowe.

W mojej okolicy byl zakład piękny że sanepid nie miał się czego doczepić ale właściciel narobił długów karcianych wyprowadził kasę z firmy i pieniążków za ostatnie świnki nie ma...

Rolnik z powołania:-)

86

Odp: Dyskusje czasowe.

Za karciane długi zapłacił rolnik ,nie przyjemna sprawa

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

87

Odp: Dyskusje czasowe.

A co myślicie o Ziobrze mi ten gość się podoba jak Millera zrównał z ziemią wydaje mi się jak założy swoją partię to wykończy kaczora bo mu już na dekiel bije.

88

Odp: Dyskusje czasowe.

Tomek jak Ci się ziobro podoba to tylko współczuć ale cóż masz do tego prawo a Miler to powiedział o nim że jest nikim ,jest zerem i to nadal jest aktualne .

89

Odp: Dyskusje czasowe.

Mniej niż zero.........
Ja tam Ziobry jakoś sympatią nie darze taki szczekacz.....  Generalnie uważam że sam fakt że zadawał się z kaczorem tak długo nie świadczy o nim najlepiej. Kaczor robił kupę, a Ziobro w tek kupie grzebał bo widział w tym korzyści dla siebie. Teraz mu się odwidziało bo widzi że mały hilter nie pozwoli mu na nic więcej poza wąchaniem smrodu który robi wokół siebie no i chce odejść z PiS. Cóż nawet jak wyjdzie z PIsu to i tak będzie jechał kałem kaczora......

90

Odp: Dyskusje czasowe.

A jeśli uczeń wreszcie przerósł mistrza ?

Historia: C-355, C-330, Pronar MTZ 82 SA, Massey Ferguson 595 MK II,
Zetor 411 (eksportowy 4011 bez peumatyki), C-360,
Aktualnie: Same Saturno 80...
Poszukiwany:ZT 303

91

Odp: Dyskusje czasowe.

Krzysiek napisał/a:

Mniej niż zero.........
Ja tam Ziobry jakoś sympatią nie darze taki szczekacz.....  Generalnie uważam że sam fakt że zadawał się z kaczorem tak długo nie świadczy o nim najlepiej. Kaczor robił kupę, a Ziobro w tek kupie grzebał bo widział w tym korzyści dla siebie. Teraz mu się odwidziało bo widzi że mały hilter nie pozwoli mu na nic więcej poza wąchaniem smrodu który robi wokół siebie no i chce odejść z PiS. Cóż nawet jak wyjdzie z PIsu to i tak będzie jechał kałem kaczora......

co Ty szambo  nurek ,że tak na okrągło z tą kupą,smrodem.....

92

Odp: Dyskusje czasowe.

Nie ! Szambo to polityka   !  :nooo:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

93

Odp: Dyskusje czasowe.

Szambonurek się pisze razem nie osobno.... sprawdziłem w Wikipedii
lepiej nurkować w szambie niż zadawać się z pisiorami

94

Odp: Dyskusje czasowe.

Powinni wszyscy odejść od tego dyktatora.Założyć jakąś partie na miare oczekiwań prostych wyborców za którymi by się ktoś wstawiał w tym sejmie

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

95

Odp: Dyskusje czasowe.

Dowiedziałem się ostatnio że chyba gmina Szadek na ostatnim posiedzeniu ustaliła kwotę z jakiej będą wyliczac podatek od gruntów i o dziwo ustalili 400zł za tonę żyta gdzie ARR wyliczyła 700zł za tonę żyta, chyba jeszcze są ludzie i urzędy które nie żerują aż tak na rolnikach.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

96

Odp: Dyskusje czasowe.

oby moja gmina też tak zrobiła....

97

Odp: Dyskusje czasowe.

Krzysiek ja na swoją tez liczę że tak zrobi.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

98

Odp: Dyskusje czasowe.

Panowie  nie łudźcie się  jak  nam  dosuną  to  nam  kapcie pospadają  !
No  co wy , trzeba  drogi  dokończyć ,  jeszcze  parę  inwestycji  zrobić no i zapomniał  bym  jeszcze się   nachapać a skąd na  to  środki  brać    a  ceny  roosną , rooosną . smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

99

Odp: Dyskusje czasowe.

W mojej gminie też będzie 40zł. za to ANR dowaliła niezłe czynsze sad

100

Odp: Dyskusje czasowe.

Jak wam sie podobała gadka Donalda? Podatek dochodowy jestem w stanie zaakceptować wyższe składki na KRUS tez choć z oporami ale to ze ten co ma 16 i ten co ma 300ha ma płacić tyle samo to już nie. Kolega ma fajny pomysł niech za każdy ha bedzie składka większa o 1% tak ze ten co ma 5ha niech placi 5% a ten co 99ha placi 100% ci co maja wiecej niz 100ha to tez niech płaca 100% Tak byłoby najsprawiedliwiej

Rolnik z powołania:-)