161

Odp: Moja Pszenica

Kamienie w pszenicy to poważna operacja którą zrelacjonuje po niedzieli jak odjadą.

162

Odp: Moja Pszenica

PawełS64- co tam z twoimi  kamyczkami  do [procy]  ?

163

Odp: Moja Pszenica

pewnie pługiem przyhaczył big_smile ładne są

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

164

Odp: Moja Pszenica

Na jakim wątku mogę zrelacjonować wydobycie i transport tych już nie moich kamlotów?

165

Odp: Moja Pszenica

hade park ...  zrób wątek i po kłopocie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

166

Odp: Moja Pszenica

Mam pytanie.Pszenica juz strzela w zdzblo,a liscie robia sie niepokojaco zólte,jakas choroba atakuje.Mozna w tej fazie pryskac na grzyba i czy to ma jeszcze sens???

167

Odp: Moja Pszenica

Obserwowałeś ją prędzej, czy mączniak był i dokładniej jak one wyglądają i które mam nadzieję że nie u samej góry.

168

Odp: Moja Pszenica

Bylo w miare ok,jak dla mnie.Wczesniej nie pryskalem na grzyba,a teraz atakuje coraz wyzej.Gornych jeszcze nie.Moglbym to prysnac,ale nie chce zaszkodzic.

169

Odp: Moja Pszenica

Nie zaszkodzisz są odpowiednie środki tylko żebyś zdiagnozował co to za choroba

170

Odp: Moja Pszenica

Na suszę raczej nic nie poradzisz.
U mnie już widać pierwsze przepały....

171

Odp: Moja Pszenica

piotreknnn napisał/a:

Mam pytanie.Pszenica juz strzela w zdzblo,a liscie robia sie niepokojaco zólte,jakas choroba atakuje.Mozna w tej fazie pryskac na grzyba i czy to ma jeszcze sens???

moja już kończy kłoszenie 2 razy pryskałem ja od grzyba i ma być. stosowałem input na pierwszy zabieg (1 kolanko) na drugi fandango w fazie kloszenia

Rolnik z powołania:-)

172

Odp: Moja Pszenica

winą jest susza ...   u nas prawie wykłoszona ...   ostatnio dostała nawóz na kłosa ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

173

Odp: Moja Pszenica

Dzisiaj padalo ok godziny.

174

Odp: Moja Pszenica

Ja coś w tym roku mam pecha z pszenicą.Ozima wymarzła,posiałem jarą.Pierwsza niespodzianka to dzikie gęsi w kilka godzin zrobiły spustoszenie,teraz przypaliłem RSM-em.pomijając gradobicie a teraz suszę ,i co jeszcze?

175

Odp: Moja Pszenica

piotreknnn napisał/a:

Dzisiaj padalo ok godziny.

TIA, na kawałek 2 ha, reszta pól sucha jak pieprz:(

176

Odp: Moja Pszenica

Ja też przypaliłem RSM-em. Dawałem 150 litrów/ha a na jednym polu wyszło ponad 200 litrów/ha. Pszenica wyglądała strasznie, ale po dwóch tyg nie ma prawie śladu. Tylko się strachu najadłem.
Tego samego dnia co ja dawałem RSM sąsiad rozsypywał saletrę. Panowie - niebo a ziemia. Moja po RSM-ie jest ciemnozielona, a ta po saletrze - jakby wcale nie dostała nawozu: blada, wąskie liście..... Chyba brak opadów nie pozwolił uwolnić się azotowi z nawozu...
W sobotę zauważyłem inne zagrożenie: mszyce i skrzypionki. Jest ich od cholery....

177

Odp: Moja Pszenica

mszyc  jeszcze nie widziałem ..  ale w sumie co roku jest ich mnogo

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

178

Odp: Moja Pszenica

No trochę pojeździłem po Polsce i zauważyłem kilka rzeczy
- wszędzie kukurydza
- mało ozimin te które są słabo rozkrzewione
- żyta to chyba tylko w mojej okolicy uprawia się na tony a nie hektary
- susza zbiera żniwo
- no i takich którzy przesadzili z azotem w płynie jest naprawdę dużo

179

Odp: Moja Pszenica

To przesadzenie z RSM wynika z braku doświadczenia z jarką która jest delikatniejsza.Moja tez odżyła ale strzał dostała.

180

Odp: Moja Pszenica

panowie mam problem pszenica wykłoszona  i widze że  przytulia mi wyskoczyła ...  co z tym tematem robic ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile