21

Odp: Zmianowanie

Po pierwsze to nie wiem czy na tych terenach jest ONW trzeba sprawdzić a po drugie to jak nie będę brał dopłat na te pola to niech im zarasta, nie jestem głupi

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: Zmianowanie

witam koledzy mam 7h pola na ktorym juz chyba z dziesiec lat sieje zboze po zbozu raz jare raz zimowe chcial bym cos tam posiac wkoncu cos innego narazie jest sciernisko jeszcze na wiosne chce nawiez tam obornik posiac zyto jare na kiszonke i po tym zycie chcial bym cos jeszcze posiac na kiszonke ale nie wiem co kukurydzy tam siac nie moge bo dziki wrabia wszystko  wasze propozycje pomysly

Fortschritt zt 423 a razy 2

23

Odp: Zmianowanie

Jaka to klasa ziemi???

Rolnik z powołania:-)

24

Odp: Zmianowanie

od 4 d 6

Fortschritt zt 423 a razy 2

25

Odp: Zmianowanie

Jak tak późno wyjdzie siew to może gryka? tylko ta cena?...........

26

Odp: Zmianowanie

ja tam agronomem nie jestem ale z tym żytem na kiszonkę to za wiele nie zmieniasz w płodozmianie.  Jak potrzebna ci taka kiszonka to  zasiej ozime na kiszonkę są specjalne odmiany....
Piszesz że od 4 do 6 jak masz  to utrzymane w dobrej kulturze pH NPK to możesz spróbować rzepak
JA od nie wiem kiedy sieję tylko zboża. Uczę się. Pilnuję i plony mam coraz wyższe

27

Odp: Zmianowanie

Rzepak na takiej ziemi to nie lada wyzwanie szczerze watpie zeby cos bylo na 5 czy 6 klasie wiec trzeba pomyslec o czyms innym, moze lubin. Miałbys swoje bialko do paszy

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: Zmianowanie

rzepak odpada bo u nas to porazka wiem ze te zyto to zaden plodozmian ale chce je skosic zeby zaraz cos posiac innego a lubin to jaki na kiszonke siac kosic go z pnia czy podsuszyc i w bele zwinac

Fortschritt zt 423 a razy 2

29

Odp: Zmianowanie

Z moich doświadczeń to ci powiem, że jak rzepak nie chce rosnąć, to zapomnij o "uczciwym łubinie".

30

Odp: Zmianowanie

ja mam klasy od 4b w małej ilości do 6 a jak by dobrze poszukać to pewnie i znalazł bym 7 smile w tym roku po wymarznięciach miałem zasiane 20 ha łubinu i średnio po 1,5 tony dało przy cenie 1400 to nawet nie narzekam. Obecnie to coraz więcej sieje kukurydzy i plony jak dotychczas na kiszonke są takie że nie mam się ci wstydzić. Znajomy co kosi mi jaguarem to zawsze mówi że to jedna z lepszych a kosi rocznie koło 1000 ha . Teraz mam na ziarno 20 ha i zapowiada się też naprawdę ładnie. Rzepak rok temu miałem zasiany, dostał wszystko jak bozia przykazała i na 6 ha 8 tyś musiałem dołożyć więc jak nie mam dobrej ziemi to nikt mnie nie przekona do rzepaku. Kukurydza u mnie jak najbardziej nie wiem jak u innych

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: Zmianowanie

leszek dokladnie tak jak u mnie panowie to jaka rosline polecacie na kiszonke siac

Fortschritt zt 423 a razy 2

32

Odp: Zmianowanie

jak było u mnie cienko z paszami do bydła to właśnie żyto ozime kosiłem na kiszonkę kiedyś to jeszcze orkanem a teraz kosiarka i zbierającą. tyle tylko że po tym życie to przyrostu zbytnio nie było, tyle że wiosną po zbiorze tego żyta na kiszonkę to szybko rozwieźć gnój i jeszcze zasiać kukurydzę. 2 lata temu właśnie tak zrobiłem to kukurydze zasiałem dopiero 1 czerwca bo jeszcze troche czekałem na siewnik bo swojego nie miałem ale warunki sprzyjały i kukurydza z tego co mówił mi ten co kosił to była najlepsza jak na tamten sezon

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Zmianowanie

na zmianowanie na wiosnę nawet później polecam seradele na kiszonki tez powinna być bardzo dobra, a na słabych glebach nawet w susze nie uschnie tylko urośnie. Miałem kiedyś taki rok ze na szczycie pachowej góry wszystkie chwasty uschły tylko seradela się została smile
Jakby coś to mam trochę nasion hmm

nie wszystko złoto co się świeci

34

Odp: Zmianowanie

a jakie to wysokie rosnie i ile z hektara by tego dalo

Fortschritt zt 423 a razy 2

35

Odp: Zmianowanie

seradela drogie nasiona obsiac 7h to juz rroche wyjdzie bo te 40kg na hektar by bylo trzeba dac

Fortschritt zt 423 a razy 2

36

Odp: Zmianowanie

Michu pytałeś kiedyś czy z pnia. Powiem Ci że niczego nie tnę już z pnia. Wszystko leży 2-3 dni, a teraz to z tydzień leżało. Po co mi wozić wodę do domu ? może i lepiej się ujeżdża w pryzmie ale suche myślę lepsze, oczywiście żeby to była sianokiszonka a nie siano wink

37

Odp: Zmianowanie

Jak ostatnio jechałem oglądać kombajn to za gnieznem widziałem jak był zasiana po żniwach kukurydza ze słonecznikiem nie było to wyższe jak 70 cm jestem ciekaw czy to zetnie na kiszonke ?

38

Odp: Zmianowanie

Albo wpuści bydło. Jak mam czas to też sieje takie poplony. Reszta kuku, groch, słonecznik, jakieś zboża co mi po zostawały. Wszystko w siewnik i wio wink

39

Odp: Zmianowanie

Ja mam 8 ha tego i w tym roku trafiła się ładna pogoda to kiszona będzie spora... smile

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

40

Odp: Zmianowanie

nigdy nie uprawiałem na kiszonkę co do wysokości to powinna być tak ok 50-80 cm jak skosisz mniejszą to cztery razy będziesz mógł to zebrać. podaje link do dobrego opisu tej rośliny uważam ze 30kg/ha to dużo bo silnie się krzewi tylko lubi się położyć.

http://www.modr.mazowsze.pl/porady-dla- … siona.html

nie wszystko złoto co się świeci