1

Temat: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Czołem, wymieniłem ostatnio filtr hydrauliczny, oba paliwa i oleju oraz wyczyściłem filtr który jest w zaworze na klucz 36 pod kabiną po prawej.
Czy są jeszcze jakieś tajne filtry w czeluściach naszych ciągniczków?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Filterek  zaraz za kranikiem paliwa w środku zbiornika paliwa. U mnie to już połowe nie było tej siateczki to całkiem wyrzuciłem.

3

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

1 Hydraulika
Filtr oleju po prawej za akumulatorem na 4 śrubki 8mm
Sitko na zaworkach o których piszesz
Nad nim trochę do przodu pod taka odwrócona szklanka filtr powietrza dochodzącego d o skrzyni
2 Filtry paliwa - no tu to już trafiają się różne niespodzianki - znakomita większość ma filtr siatkowy w  zbiorniku, drugi w odstojniku i jeden duży filtr paliwa proweniencji IFA. Niekiedy tak jak na ten przykład u mnie jest filtr siatkowy w zbiorniku, potem jest filtr wstępnego oczyszczania podobny jak w ursusach, potem sitko w odstojniku, potem zestaw filtrów wstępnego i dokładnego oczyszczania niczym w ursusach.
3 Filtr powietrza z przodu przed chłodnicą były 2 rodzaje: mokry i suchy
4 Filtr oleju silnika - wkład metalowo papierowy oraz filtr odśrodkowy - tzw wirówka, bączek
Można by jeszcze dorzucić filtr od nawiewu, ale bez przesady

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4 Ostatnio edytowany przez koseś (2011-11-16 08:22:00)

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

odstojnik ma jeszcze filterek Ps. wątek jest zdublowany

5

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Ostatnio oglądałem fotki forszajów 512 , gdzie filtr powietrza był za montowany w innym miejscu - mój kombajn stoi pod chmurką , ten filtr utrudnia przykrycie  go planem i tu pytanie jak wy to robicie , bądź  jakaś fotka jak go przesunąć  w inne miejsce , chyba , że w innych robiono to fabrycznie .

6

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Jak ja swój kombajn kupowałem to filtr miał odkręcony bo jak go wieźli na lawecie to żeby czasami gdzieś o coś go nie urwać wink najprościej też odkręć, kombajn przykryj i gitez

7

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Rozumiem-  doktorze robię to od kilku lat ale na zdjęciach widziałem ten filtr gdzieś z tylu i niżej - może ktoś wyjaśni o co tu chodzi .

8 Ostatnio edytowany przez rolnik12 (2011-11-23 15:14:31)

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Andrzej612b chodzi o to, że część kombajnów miała z tego co zauważyłem większe klapy od zbiornika na zboże i filtr w tamtym miejscu przeszkadzał by.

9 Ostatnio edytowany przez andrzej612b (2011-11-24 17:16:27)

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Sory że pisałem nie w tym dziale ,dzięki za wyjaśnienia  ale w dalszym ciągu nie rozumiem jak filtr powietrza mógł być zamontowany z lewej strony tuż za tłumikiem spalin ,  były takie zdjęcia na allegro  i tu pytanie czy kolektor  spalin był jakiś inny - inaczej montowany , a może filtr powietrza ?:smiley::smiley::smiley::smiley::smiley:javascript:insert_text(':smiley:', '');

10

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

jeśli o filtrach mowa to (nie wiem czy we wszystkich forszajach) jest jeszcze siateczkowy na wyjściu oleju zasysanego przez pompe wspomagania. Dokładniej to zaraz obok miarki oleju na zbiorniku jest metalowa puszka. Wieczko przykręcane na (chyba) 10szt śrubek M6.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

11

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Te filtry odpowietrzenia są w takiej puszce która znajduje się przy zbiorniku oleju z jego przodu, na rurze doprowadzającej olej do pompy wspomagania.
Ale ja nie o tym; mianowicie czy w forschu 323 był jakiś filtr kabinowy? Bo pod siatką z przodu są wkręcone 3 srubki 6-tki, i nie wiem po co to.... A mam w planach założyć, bo wymieniłem wszystkie silniki na 12V z nagrzewnic od B5, a one nie są hermetyczne jak te z forscha i kurz je  wykończy....

12

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Zerknąłem na katalog i tam  były  filtry . Ja mam tam wciśniętą  specjalną matę wielowarstwową  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

13

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

ja mam naciągnięty stare dresy i tyle syfu nie idzie....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

14 Ostatnio edytowany przez Helmut (2014-07-13 21:59:23)

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Sebastian jak masz to w jakimś PDFie to jak możesz wrzuć tę stronę z katalogu, zobacze jak to działało...... Namierzyłem filtry kabinowe z mondeo I, mają długość koło 51cm, wysokość 10cm, wystarczy dorobić ramkę jakąś i zadziała... a cena za sztukę.. 14zł... za tanie do niemca.. tongue

EDYTA>>>>>> Nie trzeba wrzucać, głupi zapomniałem że mam katalog do forscha..

15

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Jak będą dmuchać jak helikopter, i to prosto na Ciebie, to zaraz Cie owieje i będziesz chodził sztywny przez tydzień tongue
Wentylatory wentylatorami, nie powiem, ciut pomagają, ale na lato jedyne wyjście to klima smile

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Ja mam uchylne szyby bo nawiew wcale nie działa ale to jeszcze niemiec zrobił ale gdzieś widziałem w 323 otwierany dach, u mnie są jakieś zawiasy z tyłu to możliwe?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

17

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Nie wiem w jakim stanie jest Twoja kabina szu, ale do mojej nie ma prawa wlecieć mucha, i nie robię tu sobie żartów wink Dlatego kabina utrzymana w takim stanie jak u mnie, szczelna + klimatyzacja = komfort pracy latem big_smile

A co do uchylnego dachu, zawiasy są z tyłu, trzyma się na nich tylna szyba i dach, ale ten podnosi się po odkręceniu 4 śrub z przodu, ale nawet jak się podniesie to i tak nad głową zostaje nam "sufit" wink Przynajmniej w ori wersji smile

18

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

No wybacz szu, ale gdzie te wielkie dziury? roll Niech nie kole Was bałagan, nie ma czasu umyć tongue
http://images67.fotosik.pl/119/7f6e3fa1d33bb29bm.jpg
http://images66.fotosik.pl/117/25162e112be75e10m.jpg
A z resorowaną osią zabawy, kombinowania, a i tak wielkiej radości z tego powodu nie będzie, bo cóż z tego że w niewielkim stopniu wytłumisz maszynę, która za sprawą masy i tak nie za bardzo się buja na polu, skoro po czole będzie Ci spływał pot i i tak będziesz wkurzony.. lol

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

Chyba piszemy w złym dziale,temat o filtrach a tu o resorowanej osi i klimie, ale siedzenie masz fajne:)

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

20

Odp: Wszystkie filtry w ZT 323- gdzie są?

panowie potrzebuje numery filtrów do zt 323 tych wymiennych paliwa ,olejui hydrauliki,a i gdzie kupujecie jeszcze?