Temat: Kupiłem kombajn

Stało się, kupiłem kombajn; claas dominator 80 rocznik nieznany, w związku z tym zapytuję szanowne towarzystwo gdzie się można zaopatrzyć w jakąś literaturę do niego?

2

Odp: Kupiłem kombajn

Pogoogluj pewnie coś znajdziesz.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Kupiłem kombajn

powiedz ty mi do czego ci literatura do tak prostego kombajnu ??  co chcesz wiedziec ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Kupiłem kombajn

literatura zawsze jest przydatna zwłaszcza że dotychczas kombajnu nie posiadałem, do zrobienia mam parę pierdół; naciągnąć łańcuchy gardzieli, uszczelnić pompę od hydrostatu, siłownik od "słoneczka" młocani, przywrócić hamulce do życia, okamienić chłodnice, dorobić dolne sitano i to z grubsza tyle, acha omalować trochę bo wygląda nieszczególnie

5

Odp: Kupiłem kombajn

hmm naciągnąc łańcuchy  gardzieli   to wiesz może byc tak że  brakuje si listw drewnianych    na górnej cześci  podajnika po której  suną się łancuchy ....  a jeśli sa to  naciągnąc tak by sie suneły po dolnych  listwach nie za mocno

uszczelnic pompę od hydrostatu .. ale gdzie cieknie ??

siłownik od którego słoneczka ?? od  przekładni bezstopniowych pomiędzy bębnem a odrzutnikiem ??

hamulce to  ciężka sprawa

dolne sito zrobic  ze stałymi otworami ...  sito kupic w necie  najtaniej wychodzi

lakierem nie jeździsz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Kupiłem kombajn

z dolnych listw, występuje jedna sztuka, górnych jeszcze nie oglądałem, łańcuch wyraźnie luźny już koniec regulacji, pompa która chyba obsługuje całą hydraulikę cieknie z pod dekla, siłownik obsługuje koło przekładni bezstopniowej, która napędza młocarnie, sprzedający nawet mówił że jak się olej zagrzeje to młocarnia spada z obrotów, poza tym gołym okiem widać że tam nie halo

7

Odp: Kupiłem kombajn

tak z ciekawości ile ty za to " cudo dałeś "  ??

tą przekładnie rozebrac jest chwila zabawy ...  moge podac skan ...

łańcuch podajnika hmm  chyba musisz jedno oczko wywalic ...

tą pompe to lepiej pokaż zdjęcie albo  określ gdzie ona się znajduje ??

czy to cieknie z tej pompy od hydrostatu ??  masz wogóle hydrostat ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8 Ostatnio edytowany przez majorec_77 (2011-11-27 23:10:25)

Odp: Kupiłem kombajn

17tysięcy, hydrostat jest jak najbardziej, ładna młocarnia, elewatory też niczego, silnik mercedesa, sieczkarnia, 15 kilometrów na kołach do domu przyjechał, pompa jest jedna od wszystkiego, obok silnika się znajduje

9

Odp: Kupiłem kombajn

kozak jesteś!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10

Odp: Kupiłem kombajn

dzięki za uznanie, miało być cosik mniejszego, okazało się że toto mi nawet do stodoły nie wejdzie

11

Odp: Kupiłem kombajn

majorec_77 najlepiej jak fotki wstawisz.

12

Odp: Kupiłem kombajn

majorec  jeżeli masz hydrostat to nie ma takiej siły by była tylko jedna pompa big_smiletongue tyle powiem

więc tak  jedna od hydrauliki  musi byc turzy przy ściance od kabiny  napędzana na jeden pasek   przykrecona do zbiornika z olejem ...

druga napędzana albo 4 paskami albo  jednym czteropasem jeżeli oryginalny pasek ... w co wątpię , to wtedy jest tylko i wyłącznie ta pompa od napędu ....    znajduje się obok schodków i ida od niej    w strone skrzyni  potężne węże  ciśnieniowe przekroju 5-8cm

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Kupiłem kombajn

no i z tego drugiego się ślimaczy, ale zbiornik jest jeden?

14

Odp: Kupiłem kombajn

są 2 .. zbiorniki ....   jutro zrobie zdjęcie   i pokaże ...


a na tej pompie masz napis Linde ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Kupiłem kombajn

bodajże "Linde"

16

Odp: Kupiłem kombajn

cieknie ci z uchwytów węży ??  z pokrywy  przykręconej na  strzelam  14 śrób fi 8  na imbus ??  czy z tej kostki na góże gdzie jest przyczepiona linka od  sterowania hydrostatem ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Kupiłem kombajn

Faktycznie są dwie pompy, jedna taka popierdółka że nie zauważyłem, no i druga ta hydroatatowa, cieknie raczej z pod dekla na imbusy przykręcanego. Obie czerpią olej z jednego zbiornika.
Z innej beczki; może słabo śledziłem, ale nie wyśledziłem gdzie tam jest zbiorniczek płynu hamulcowego

18

Odp: Kupiłem kombajn

pod  siedzeniem powinien byc zbiornik  od hamulcowego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Kupiłem kombajn

zbiorniczka płynu nie widać, pompę hydrostatu  ciągną trzy paski a tą małą jeden

20

Odp: Kupiłem kombajn

3 paski ...  powinny byc 4  hmm  może ty masz jakąs miniaturkę ...   i zastanawia mnie  że 2 pompy jada na jednym małym zbiorniczki ...  przeciesz tam się mieści tylko 10l oleju ...  one się ugotują ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile