21

Odp: groch ktoś uprawia

Jak dopłaty nie ma??? Jeszcze większa niż do zboża. Podstawowa + 672,56zł tak w każdym bądź razie jest do bobiku w tym roku także to są już spore pieniądze do ha+ rolnośrodowiskowe 400zł także warto.

22

Odp: groch ktoś uprawia

to ja już wole pyry na skrobie

23

Odp: groch ktoś uprawia

tylko jaka skrobiarnia podpisze umowę?

24

Odp: groch ktoś uprawia

Fenol widziałes taki groch na pewno w sałatce.
maksx ten groch co ja mam kosi sie n lipcu na zielono do sałatek i do nie go nie przysługuje ta dodatkowa dopładt. ta dodatkowa nalezy sie tylko tym roslinom co na pasze ida. więc gdybym to kosił w fazie dojrzałości pełnej to należałoby sie. ale kontrole chodza w sierpniu i jak zobacza puste pole to nie uwierzą ze to juz dojrzało.

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: groch ktoś uprawia

Można mówić że zaraza zaczęła go brać i żółkł, pojechałeś z dosusaniem i wykosiłeś. Przecież kosi się go praktycznie w tym samym czasie co zboża. Przynajmniej nam tak wychodził.

26

Odp: groch ktoś uprawia

Kiedyś u nas też taki groch się uprawiało, ale wtedy kombajn stał w wiosce i młócił a ludzie dowozili przyczepami do niego a koszenie to kosiarką osa lub kosą!
A wszystko to było kiedy dziłąły jeszcze Nadodrzańskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Dębnie. Potem sie rozpadły i grochu juz nie było.

27

Odp: groch ktoś uprawia

to widzisz bombay jak technika poszła do przodu. gdzieś wyżej wstawiłem link z kombajnem jaki u mnie na polu hulał. w najbliższe żniwa planuje filmik nakręcić
Grzegorz89 lepiej nie kombinować żeby sie nie przejechać

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: groch ktoś uprawia

Ano poszła, wiem że wtedy kasa tez była z tego grochu. Więc fajnie Pajej że tak kombinujesz smile zmianowania wapnowania, bardzo dobrze, a wogóle to ile masz ziemi? bo nie wiem czy gdzies pisałeś już o tym?

29

Odp: groch ktoś uprawia

Nawet jak nie weźmiesz tej dopłaty do strączkowych to i tak dużym plusem tej rośliny jest to, że zostawia piękne stanowisko po sobie.

30

Odp: groch ktoś uprawia

maksx napisał/a:

tylko jaka skrobiarnia podpisze umowę?

ja mam trzemeszno ew.łomża piła bronisław

31

Odp: groch ktoś uprawia

Bombay napisał/a:

Ano poszła, wiem że wtedy kasa tez była z tego grochu. Więc fajnie Pajej że tak kombinujesz smile zmianowania wapnowania, bardzo dobrze, a wogóle to ile masz ziemi? bo nie wiem czy gdzies pisałeś już o tym?

gospodaruje z ojcem razem z dzierzawami mamy razem cos ponad 50ha dokładnie nawet nie wiem bo ciągle dobieram dzierżaw przy wypełnianiu obszarówki policzy sie

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: groch ktoś uprawia

Koledzy siejecie grochy czym pryskać na grzyba? zarejestrowany jest tylko amistar, stosuje sie go max 2 razy w sezonie, a prz tej pogodzie to może byc za mało. juz doszły mnie suchy ze mączniak atakuje, a groszek ma ok 10cm. czy te substancje co mączniaka biorą w zbożach to w grochu tez sobie poradza? z tego co wiem to amistar zawiera azoksystrobiny, a to mączniaka w zbożach kiepsko bierze. czym wy pryskacie???

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: groch ktoś uprawia

Chłopoki nie wiecie czym mogę opryskać mieszankę wyki ozimej z pszenżytem ozimym?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

34

Odp: groch ktoś uprawia

Wodą święconą z Lichenia, pomóc nie pomoże, ale będziesz miał poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a i koszty porównywalne z najwyższej klasy chemią. Przemek to wszystko co mi przychodzi do głowy, pozdrawiam i życzę powodzenia.
Ps.Problemy z mieszankami wyleczyły mnie z ich siania już bardzo dawno, a gwoździem do trumny była sytuacja zanim dorobiłem się kombajnu. Cytuję z pamięci:
- Co kosisz? - pytam kombajnisty
- Mieszankę - odpowiada
- Jaką?
- Owies z jęczmieniem
- A co leci do zbiornika???
- Jęczmień i... i...  i... o qrva
Mi to wystarczyło, aby trwale odpuścić sobie mieszanki.
Pozdrawiam
Ps2 Nawet wódki z niczym nie mieszam i piję czystą, albo wcale nie piję

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

35

Odp: groch ktoś uprawia

Musze wprowadzić w swój zbożowy płodozmian coś innego. zastanawiam się na grochem i gorczycą. Rzepaku nie uwzględniam pomyślę o nim jak wróci do łask jako komponent do biopaliw.
Groch. Kiedyś ojciec to siał pamiętam ze zbiór był upierdliwy. Zasiał 2 razy,  raz w czystym siewie. Grabiarką w walki i z wałków kombajnem z pomocą wideł. No i raz z gorczycą i nie bylo czego zbierać.
No ale cóz to było 20 lat temu.
Powiedzcie może są lepsze odmiany, Mniej podatne na wyleganie. A chemia nie ma żadnych regulatorów wzrostu? gdzieś czytałem że modus w Niemczech ma rejestracje na groch ale nie mogę tego nigdzie potwierdzić.
Chciałbym zasiać tak z 6 ha ( jak się zdarzy cud to umłócę zestaw 24t)

36

Odp: groch ktoś uprawia

To faktycznie cud, bo sialiśmy kilka lat i nigdy się nie udało przebić 3ton. Hodowla się skończyła a z nią groch, ale w ubiegłe żniw kosiłem u kolegi i miał idealnie uprawione, to się pięknie kosiło. Nagarniacz całkiem w górę i sam ślimak wciągał. Kosiłem jedynką na pełnym przyspieszaczu.

37

Odp: groch ktoś uprawia

A ile mu dało?
Tu link nie dotyczy plonu, ale wspomina o modusie w grochu
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j … 4564,d.bGQ

38

Odp: groch ktoś uprawia

Miałem w poprzednim  roku 1,5ha na próbę,odmiana batuta,  plon z tego kawałka to 5t ale popełniłem kilka błędów, w tym roku sieję ok 5ha i myślę że 5t/ha jest możliwe do osiągnięcia. Zbiór kombajnem, podnośniki łanu co czwarty bagnet i heder po ziemi, oczywiście wskazane wałowanie po zasianiu.

39

Odp: groch ktoś uprawia

Z 80 arów ukosiłem 2 zbiorniki takie po ślimak górny w bizonie. Miał piękny gęsty groch na bardzo dobrej ziemi jak na nasze warunki.I udało się naprawdę ładnie wykosić mimo że leżał na całości. A jak ze zbytem? W tej chwili u nas wszystko co strączkowe chodzi od 0.80-1.20zł, ale jak masz na sprzedaż to jednak ciężko sprzedać, bo hodowle się kończą.

40

Odp: groch ktoś uprawia

Hodowle się kończą to fakt. Ale gdyby na to patrzeć to by trzeba śrubokręty siać nie zboża.
Szału pewnie nie będzie. Mamy 160km do portu więc ruch w interesie jest zawsze jakiś.
Groch jedzą też ludzie.