81

Odp: groch ktoś uprawia

Obydwa dobre rozwiązania. U kumpla Corum trochę poprzepuszczał chwastów ale nie było źle. Dobry jest też Stomp Aqua po siewie.

82

Odp: groch ktoś uprawia

Jak problem z jednoliściennymi to od drugiego liścia można zastosować Select Super.

83

Odp: groch ktoś uprawia

a co jak by po siewie ze 3 dni  spryskał Randapem ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

84

Odp: groch ktoś uprawia

tydzień po albo i dłużej. ja tak robię mieszam z pendiganem

Rolnik z powołania:-)

85 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-09-18 21:25:11)

Odp: groch ktoś uprawia

Miał ktoś groch na grochówkę czy na paszę w  tym roku? Jak to wyszło? Płacą? Ja z łubinu nie jestem zadowolony ( 2t )myślę na przyszły rok o grochu. Tylko musiałbym zasiać tyle by zebrać te 24t by z transportem było łatwiej.  Zrównoważone zmuszją mnie do siania "czegoś"

Jak grochy radzą sobie na glinach?

86

Odp: groch ktoś uprawia

Ja do tej pory kasy za groch nie dostałem... Nie sieję już więcej, jak mam się użerać i nie wiadomo czy dostać pieniądze a i szukać nie wiadomo gdzie zbytu to ja dziękuję... Wolę w ramach zazielenienia go na poplon zasiać wink

87

Odp: groch ktoś uprawia

Krzysiek napisał/a:

Miał ktoś groch na grochówkę czy na paszę w  tym roku? Jak to wyszło? Płacą? Ja z łubinu nie jestem zadowolony ( 2t )myślę na przyszły rok o grochu. Tylko musiałbym zasiać tyle by zebrać te 24t by z transportem było łatwiej.  Zrównoważone zmuszją mnie do siania "czegoś"

Jak grochy radzą sobie na glinach?

A czemu ty koniczyny czerwonej na ziarno nie robisz? Toż to idealna roślina dla ekologów i zrównoważonych.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

88

Odp: groch ktoś uprawia

Na glinie dobrze wyjdzie tylko trzeba go czymś wsadzić na te min 4 cm. Płacą do d... 750 netto biały a 650 peluszka i nie ma komu kupić.

89

Odp: groch ktoś uprawia

agrolok nie skupuje?

90

Odp: groch ktoś uprawia

Idz z agrolokiem. Dobry znajomy miał przeboje z rzepakiem.

91

Odp: groch ktoś uprawia

groch w każdą redlicę co 12,5cm czy co drugą 25cm ? Zalecenia 15-20cm

gg 5118068

92

Odp: groch ktoś uprawia

Kazda lepiej.szybciej zacieni ziemie.mniejsze parowanie i konkurencja chwastow

93

Odp: groch ktoś uprawia

Co każdą.

94

Odp: groch ktoś uprawia

Zorakowi chodzi czy siać całym siewnikiem czy co drugą rurke zamknąć.

95

Odp: groch ktoś uprawia

nic nie zamykać

Rolnik z powołania:-)

96

Odp: groch ktoś uprawia

dzięki, wczoraj posiany w każdą. Dziś nie zdążę ale jutro muszę prysnąć doglebowo. Ten rok się uczę bo nigdy grochu nie siałem.

gg 5118068

97

Odp: groch ktoś uprawia

Cześć.
Wygrałem przetarg na dzierżawę agencyjnej ziemii. Niestety dziś będąc w KOWR bo skompletowałem wszystkie dokumenty do podpisania umowy usłyszałem, że umowa będzie podpisana może za miesiąc.
Mając na uwadze to w jaki sposob była użytkowana dotychczas ta ziemia chciałem zasiać groch.  Już nawet go zamówiłem. Jednakże to co dziś uslyszałem mnie przeraziło. Bo grochu chyba na początku kwietnia to nie na co za bardzo siać. Co myślicie ?

Siły na zamiary zmierz....

98

Odp: groch ktoś uprawia

Nie możesz wejść juz teraz na to pole?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

99

Odp: groch ktoś uprawia

Umowa nie podpisana wiec nie posiadam tytułu prawnego. Dziś rozmawiałem i mówię "pozwólcie chociaż obciąć gałęzie bo wchodzą 5 metrów na pole". Usłyszałem, że "ja bym Tobie pozwolił ale jak ktoś zadzwoni i podpierdzieli Cię do Poznania to tylko problemu sobie narobisz". Trzeba czekać na podpisaną umowę

Siły na zamiary zmierz....

100 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2020-02-27 13:05:08)

Odp: groch ktoś uprawia

Jak kiedyś wygrałem przetarg na zakup ziemi od ANR, to też czekałem miesiąc na podpisanie aktu. Nie pamiętam już dokładnie jak to było, ale świta mi w głowie, że pisałem jakieś pismo, że wchodzę na ziemię bez prawa użytkowania. ANR naliczył jakąś karę - było to kilkadziesiąt zł.
Doniosłem sam na siebie....