101

Odp: groch ktoś uprawia

Piotrek1990 napisał/a:

Cześć.
Wygrałem przetarg na dzierżawę agencyjnej ziemii. Niestety dziś będąc w KOWR bo skompletowałem wszystkie dokumenty do podpisania umowy usłyszałem, że umowa będzie podpisana może za miesiąc.
Mając na uwadze to w jaki sposob była użytkowana dotychczas ta ziemia chciałem zasiać groch.  Już nawet go zamówiłem. Jednakże to co dziś uslyszałem mnie przeraziło. Bo grochu chyba na początku kwietnia to nie na co za bardzo siać. Co myślicie ?

Jak nie jest w dobrej kulturze to nie masz co siać grochu, tym bardziej za miesiąc. Ja kiedyś tak późno zasiałem i na świeżej dzierżawie to szkoda gadać.

102

Odp: groch ktoś uprawia

Zmienić groch na soję jak mają strączkowe być. Będzie już po podpisaniu umowy termin siewu.

Lub jak fasolę posiać w doniczce i wysadzić na pole wink

103

Odp: groch ktoś uprawia

5

Pawel21990 napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Cześć.
Wygrałem przetarg na dzierżawę agencyjnej ziemii. Niestety dziś będąc w KOWR bo skompletowałem wszystkie dokumenty do podpisania umowy usłyszałem, że umowa będzie podpisana może za miesiąc.
Mając na uwadze to w jaki sposob była użytkowana dotychczas ta ziemia chciałem zasiać groch.  Już nawet go zamówiłem. Jednakże to co dziś uslyszałem mnie przeraziło. Bo grochu chyba na początku kwietnia to nie na co za bardzo siać. Co myślicie ?

Jak nie jest w dobrej kulturze to nie masz co siać grochu, tym bardziej za miesiąc. Ja kiedyś tak późno zasiałem i na świeżej dzierżawie to szkoda gadać.

Problemem tej ziemii będzie ph.

Siły na zamiary zmierz....

104

Odp: groch ktoś uprawia

Piotrek1990 napisał/a:

5

Pawel21990 napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Cześć.
Wygrałem przetarg na dzierżawę agencyjnej ziemii. Niestety dziś będąc w KOWR bo skompletowałem wszystkie dokumenty do podpisania umowy usłyszałem, że umowa będzie podpisana może za miesiąc.
Mając na uwadze to w jaki sposob była użytkowana dotychczas ta ziemia chciałem zasiać groch.  Już nawet go zamówiłem. Jednakże to co dziś uslyszałem mnie przeraziło. Bo grochu chyba na początku kwietnia to nie na co za bardzo siać. Co myślicie ?

Jak nie jest w dobrej kulturze to nie masz co siać grochu, tym bardziej za miesiąc. Ja kiedyś tak późno zasiałem i na świeżej dzierżawie to szkoda gadać.

Problemem tej ziemii będzie ph.

Czyli to nie za mocna ziemia, więc nie bardzo pod groch.

105 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-02-28 03:30:14)

Odp: groch ktoś uprawia

10 ha 4 klasy.  Lepszej nie uświadczysz u nas.
Chodzi o to w jaki sposób była użytkowana. Zboże, słoma cięta. Gnojowica Uprawka orka siew gnojowica gnojowica gnojowica zbiór smile
Brak wapnowania x lat

Siły na zamiary zmierz....

106

Odp: groch ktoś uprawia

Ho ho ho to ty tam żyto zasiej albo QQ potem daj dwa tiry wapna i siej co chcesz

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

107

Odp: groch ktoś uprawia

Piotrek1990 napisał/a:

5

Pawel21990 napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Cześć.
Wygrałem przetarg na dzierżawę agencyjnej ziemii. Niestety dziś będąc w KOWR bo skompletowałem wszystkie dokumenty do podpisania umowy usłyszałem, że umowa będzie podpisana może za miesiąc.
Mając na uwadze to w jaki sposob była użytkowana dotychczas ta ziemia chciałem zasiać groch.  Już nawet go zamówiłem. Jednakże to co dziś uslyszałem mnie przeraziło. Bo grochu chyba na początku kwietnia to nie na co za bardzo siać. Co myślicie ?

Jak nie jest w dobrej kulturze to nie masz co siać grochu, tym bardziej za miesiąc. Ja kiedyś tak późno zasiałem i na świeżej dzierżawie to szkoda gadać.

Problemem tej ziemii będzie ph.

Jak słabsze ph to nie masz co siać go bo będzie gó...o

108 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-02-28 15:24:04)

Odp: groch ktoś uprawia

Andrew89 napisał/a:

Ho ho ho to ty tam żyto zasiej albo QQ potem daj dwa tiry wapna i siej co chcesz

Żyto na wiosnę to tak słabo . Ale jak strączki pójdą to wiadomo , że po nich pójdzie żyto.  I taki jest plan, że zasieję Teraz wapno potem orka i siew stràczkowego. Potem zbiór orka siew wapna pod agregat i żyto .nie zależy mi na plonie 2- 3 tony. Niech da 800kg
to choviaz wiem ze nie dołożę do interesu ale wyjdę na zero i stanowisko będzie.

Siły na zamiary zmierz....

109

Odp: groch ktoś uprawia

Pawel21990 napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

5

Pawel21990 napisał/a:

Jak nie jest w dobrej kulturze to nie masz co siać grochu, tym bardziej za miesiąc. Ja kiedyś tak późno zasiałem i na świeżej dzierżawie to szkoda gadać.

Problemem tej ziemii będzie ph.

Jak słabsze ph to nie masz co siać go bo będzie gó...o

Przebadamy i zobaczymy ile wykaże. Kukurydzy Nie zasieję. A Owies ?

Siły na zamiary zmierz....

110 Ostatnio edytowany przez zorak (2020-02-28 15:58:21)

Odp: groch ktoś uprawia

ten rok i tak plonu nie zrobisz więc ja bym się skupił na przygotowaniu pola na jesienne zasiewy. Teraz wapno i talerzówka. W to bym posiał groch. Koszta żadne, ukosisz trochę a stracić nie stracisz bo dopłata Ci zrobi pieniądz. Ogólnie jak najtaniej. Druga opcja to owies. Jak ja lubię go siać. Nawet na słabej ziemi da fajny plon przy małych kosztach - a jaka fajna po nim ziemia.

gg 5118068

111

Odp: groch ktoś uprawia

Czyli tok myślenia mamy podobny...

Siły na zamiary zmierz....

112

Odp: groch ktoś uprawia

nawet lepiej spóźnić zasiew grochu, a zwapnować i dobrze uprawić, groch i tak dojdzię szybko.

113

Odp: groch ktoś uprawia

U nas termin siewu siewu grochu zależy od terminu odbioru przez odbiorcę, a nie od potrzeb rolnika.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

114 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-02-29 19:47:05)

Odp: groch ktoś uprawia

Terminy terminami ale każdy kto wie co to susza chce jak najszybciej wejść w pole. Żeby roślina skorzystała z wody która jest w ziemii.
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Raczej pozostanę przy tym grochu i tak jak już zostało powiedziane na plony nie liczę ale mam na uwadze przyszłe zasiewy. Po żniwach Pójdzie żyto a żeby je zasiać skupie się na tym żeby mu przygotować dobry grunt.
Nie lubię takiego podejścia ale dopłata zapłaci chociaż ten czynsz i cześć kosztów.

Siły na zamiary zmierz....

115

Odp: groch ktoś uprawia

Jest problem z mszycą w grochu. Czy tylko u mnie ?

Siły na zamiary zmierz....

116

Odp: groch ktoś uprawia

Grochy się pryska od mszycy, ja tak robiłem.

117

Odp: groch ktoś uprawia

Jechałem 3 razy a jak była tak jest.  Ubiło może 1/3

Siły na zamiary zmierz....

118

Odp: groch ktoś uprawia

Sprawę załatwiłby chloropiryfos :satan:

119

Odp: groch ktoś uprawia

Czym jechałeś?

120

Odp: groch ktoś uprawia

androl napisał/a:

Sprawę załatwiłby chloropiryfos :satan:

O tym każdy wie. Tylko co robić?
Kontaktowe. Miedzy innymi cypermetryna (Cyperkill Max) a Ostatnio zamiennik Mospilana w dawce 0.3litra i tu poległ bo mszyc nie wziął.  A chodziło o to żeby te pochowane też padły.  Tak jak chwaliłem tak teraż zawiódł na głupiej mszycy. Przed kwitnieniem poszedł bełt wszystkiego i ładnie czysto było przez dobry tydzień.  Potem zaczęły się schody. Żeby było śmiesznie mamy 3 pola oddalone o może 100 metrów i na dwóch mszycy od zarąbania a na jednym pojedyncze sztuki. I ochrona ta sama

Siły na zamiary zmierz....