Temat: Kupno sieczkarni jednorzędowej

Witam zastanawiam się nad zakupem jednorzędówki bo sieje jakieś 4-5 hektarów kukurydzy a za usługę cięcia płacę 2000zł więc pomyślałem że może lepiej kupić coś swojego.
na wydanie bym miał około 4000zł  biorę po uwagę każdą maszynę byle by uszkadzała ziarno choć najbardziej interesowała by mnie taka mengele
http://otomoto.pl/sieczkarnia-do-kukury … 92062.html
może ktoś się orientuje ile godzin takim sprzętem hektar by robił no i czy dobrze ta tarka ziarno uszkadza.

2 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-12-07 13:13:46)

Odp: Kupno sieczkarni jednorzędowej

Mam Mengele MB 290 .. opisywałem już gdzieś to jak się nią pracuje, poszukaj sobie. Myślę że jeżeli zapniesz ją do zt 300, będziesz miał odbiór( ciągnik z przyczepą z boku na okrągło ) to nie licząc obcinania hektar w 5 godzin powinieneś położyć chociaż nie jestem pewien bo w tej 350 jest zasada jak w bębnowych i nie wiem jak to wpływa na wydajność ale raczej korzystnie ..

3

Odp: Kupno sieczkarni jednorzędowej

ciął bym właśnie zt300 albo zt323 odbiór też by był. A jeszcze taki pytanie mam do takiej sieczkarni co ile cm siać rzędy?

4

Odp: Kupno sieczkarni jednorzędowej

Znalazłeś moje wypociny?
W sumie to bez różnicy.. Ja robie ustawowe 75 cm.

5

Odp: Kupno sieczkarni jednorzędowej

a ja dałem przedpłate i odbieram po 20 mengele 2 rzedowa i podbierak do trawy za 5 tysiecy

6

Odp: Kupno sieczkarni jednorzędowej

sh 20 czy 25 ?

7

Odp: Kupno sieczkarni jednorzędowej

hyba 20 o ile dobrze pamietam