Temat: Buraki Cukrowe

Witam zakładam tego posta z Ciekawości smile

A mianowicie chciałbym wiedzieć czy sadzicie Buraki Cukrowe ile hektarów macie ich zasiane jakie są plony w Tym Roku i Do jakich Cukrowni je sprzedajecie ????



Ja osobiście mam 3 hektary Buraków Cukrowych . Moim zdaniem plony w tym roku  są bardzo zadowalające smile A surowiec odstawiam do Cukrowni Krasnystaw .

GG 16238418

2

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie jak tam u was buraki cukrowe już zasiane??
U mnie już 2 hektary zasiane, ale jeszcze 1,5 hektara do siania jutro smile

3

Odp: Buraki Cukrowe

Tak wcześnie buraki siejesz? nie boisz się że może być jeszcze przymrozek prawię będą wschodzić i h*j je strzeli. Pamiętam jeszcze z 20 lat temu jak sialiśmy buraki to zawsze na początku maja się siało.

4

Odp: Buraki Cukrowe

U nas tylko trochę poruszyli ziemię i czekają smile Za to Nawozy wczoraj  wszyscy i na wszystko sieli myślałem że się pozabijają . Jak jeden ruszył to zaraz wszyscy za nim i buta big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

5

Odp: Buraki Cukrowe

Świat należy do odważnych big_smile
U mnie na wsi to już każdy prawie zasiał, w tym tygodniu co będzie to mam do zasiania około 20 hektarów u ludzi.
Podobno na niedzielę palmową ma być przymrozek i śnieg tak słyszałem wink

6

Odp: Buraki Cukrowe

Trochę za wcześnie my siejemy 5 ha i oddajemy je do Nakła. Plon to ja nie umiem wróżyć z fusów jaki będzie okaże się na jesieni.

7

Odp: Buraki Cukrowe

A my już dawnooo nie siejemy bo cukrownie zlikwidowali.

8

Odp: Buraki Cukrowe

Ja też sieję buraka  ale innego koloru  - stanowczo za wczas w moim przypadku  na początku  maja - bo ma ich być dużo i mają być małe

9

Odp: Buraki Cukrowe

to ty chyba ćwikłowe siejesz?

10

Odp: Buraki Cukrowe

Tak- odmiany Opolski  lepiej na tym  laduję  niż  w uprawie  buraka cukrowego

11

Odp: Buraki Cukrowe

Ja też sieje ćwikłowe... a dokładnie to moja matka w warzywniku big_smile

12

Odp: Buraki Cukrowe

My siejemy prawie8 ha buraka do cukrowni krasnystaw. Wziąłem odmianę Huzar i Balladyna zobaczymy co będzie, ale siać jeszcze długo nie będę. Jakie macie porónanie dla buraków które nie dostały Asahi bądz coś w podobie, do tych które były takim środkiem traktowane? Jaka różnica i czy warto?

13

Odp: Buraki Cukrowe

ja sieję 3.5 ha i odstawiam do cukrowni Glinojeck.
Zobaczę co wyjdzie z tego że tak wcześnie ale mam nadzieję że będzie dobrze smile

14

Odp: Buraki Cukrowe

Próbował któś z was pryskać buraki przed wschodami jakimś środkiem typu roundap? Ciekawe jakie są efekty bo ostatnio znajomy słyszał i się tym trochę zaciekawiłem, bo pierwszy oprysk (może nie dokońca skuteczny) wyszedłby dość niedrogo.

15

Odp: Buraki Cukrowe

Jest to do zrobienia po siewie roztawić kilka kawałków foli na polu io kontrolować wschody jak zaczyna wschodzic pod folia to znaczy że na polu za trzy dni sa wschody i mozna pryskac

16

Odp: Buraki Cukrowe

Ponad dwadzieścia lat temu stosowaliśmy buracyl. http://www.makhteshim-agan.pl/_vault/_p … ykieta.pdf

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-04-11 20:52:31)

Odp: Buraki Cukrowe

Spetrum działania ma duże tylko ciekawi mnie jedno. Pisze że po wykonaniu oprysku nie stosować innych herbicydów. tylko co zrobić gdyby było to konieczne. Jeszcze jedno pytanie czy u was pielicie wielorakiem między rządkami? My to robimy ale czy nie można byłoby zrezygnować gdyby buraki były bez chwastów? tylko parowanie nie byłoby zamknięte. :hmmm:

18

Odp: Buraki Cukrowe

jesli pryskasz  opryskami   tak jak kiedyś betalanem czy jak on się tam zwał  co 7 czy tam 14 dni  to przecież wielerak nie potrzebny .. no chyba że masz sajgon na polu to inna sprawa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Buraki Cukrowe

Nie bo tu nie chdzi o chwasty tylko o zamknięcie parowania wody. Jak jest susza to później różnicę jednak widać. Z drugiej strony jak ktoś ma po kilkset ha to wątpie by się ktoś w to bawił.

20

Odp: Buraki Cukrowe

parowanie to jedno a jak ruszasz glebę to odkrywasz droge dla kolejnych chwastów którę pod tą pokrywą z oprysków siedzą i wyłażą ... ja ojca skutecznie gonie z pola z tym cudem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38