281

Odp: Buraki Cukrowe

Wy chcecie rezygnowac a u nas chetni odchodza z kwitkiem.faktycznie plony sa tak o 50% wyzsze.

282

Odp: Buraki Cukrowe

W naszej cukrowni to samo. Robili rozeznanie bo też dużo chętnych jest.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

283

Odp: Buraki Cukrowe

Ludzie nie wiedzą w co się pakują. Plony muszą być powyżej 65t z ha inaczej to nie ma sensu. Ten mokry rok pokazał jeszcze co ciężki sprzęt robi z ziemią i melioracją. Rurki przy rowie mam po miażdżone po przejściu kombajnu i zestawu do odwożenia to nie neptun i 4,5 tonówka.

284

Odp: Buraki Cukrowe

A jak zle orać... Pierniczę, kupuję w tym roku kombajn bo bulić ponad 1000 zł za ha to szkoda siać... Wszyscy wkoło zarobia a mi zostanie satysfakcja...

285

Odp: Buraki Cukrowe

znajdziesz czas na wykopki?

Rolnik z powołania:-)

286

Odp: Buraki Cukrowe

Jak już kupię kombajn to będę musiał.

287

Odp: Buraki Cukrowe

Jak u was z cenami? U nas Polski Cukier utrzymali zeszłoroczną cenę 26.29€

288

Odp: Buraki Cukrowe

fajfer 24

289

Odp: Buraki Cukrowe

17 ojro plus bonusy, Ropczyce. Jakie macie nasiona na ten rok? Instruktor napierał, żeby brać krajowe, ale ostatecznie przywiózł 2 jednostki Marinusa i resztę Kujavia

290

Odp: Buraki Cukrowe

Ciekawe jak Polski cukier się utrzyma skoro cukier w sprzedaży jest po 380 euro za tone.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

291

Odp: Buraki Cukrowe

Ne wiem jaki biznes jest na burakach ale w mojej gminie to na bank kilka tysięcy ha było obsiane w zeszłym roku i zapowiadają jeszcze większe zasiewy .... a ciekawostką jest to że sieją na max 4b .

292 Ostatnio edytowany przez androl (2018-03-23 20:50:33)

Odp: Buraki Cukrowe

Koseś, Karolowi którego Paweł1990 i Mpopis poznali a Tobie o nim wspominałem dały w tym roku ponad 82 t/ha i micha wink mu się cieszy jak o nich mówi.

293

Odp: Buraki Cukrowe

Jeszcze rok, dwa i się skończy interes. Gość niedaleko mnie siał 10 ha, już sieje 70, spod Błonia mieli 50 ziemniaka, będą buraki, mój dobry kolega też podwaja areał. Dopłaty co i raz niższe i się skończy.

294

Odp: Buraki Cukrowe

to tak jak u nas z kukurydzą na biogaz konczy sie eldorado, niemiaszki tną ceny i zmniejszaja odbiór

mdw

295

Odp: Buraki Cukrowe

Pawel21990 napisał/a:

Jeszcze rok, dwa i się skończy interes. Gość niedaleko mnie siał 10 ha, już sieje 70, spod Błonia mieli 50 ziemniaka, będą buraki, mój dobry kolega też podwaja areał. Dopłaty co i raz niższe i się skończy.

Karola sama cukrownia znalazła jeszcze przed zniesieniem limitów, szukając plantatorów w jak najbliższej odległości. Na razie sobie chwali chociaż się wahał czy wchodzić w tą uprawę.
Błonie powiat Ożarów, ja kilka razy z TR byłem na praktyce w pgr Strzykuły. Tam o opłacalność buraka nie ma co się martwić, takich gleb i Ty nie masz.

296

Odp: Buraki Cukrowe

Opłacalność buraka to była kiedyś jak burak powyżej 200 zł. Teraz cukier tani ale nam na ten sezon utrzymali cenę wiec narazie ok , ale co potem zobaczymy.
Ja od 3 lat sieje Strube.

297

Odp: Buraki Cukrowe

androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Jeszcze rok, dwa i się skończy interes. Gość niedaleko mnie siał 10 ha, już sieje 70, spod Błonia mieli 50 ziemniaka, będą buraki, mój dobry kolega też podwaja areał. Dopłaty co i raz niższe i się skończy.

Karola sama cukrownia znalazła jeszcze przed zniesieniem limitów, szukając plantatorów w jak najbliższej odległości. Na razie sobie chwali chociaż się wahał czy wchodzić w tą uprawę.
Błonie powiat Ożarów, ja kilka razy z TR byłem na praktyce w pgr Strzykuły. Tam o opłacalność buraka nie ma co się martwić, takich gleb i Ty nie masz.

Byłem, widziałem. Lekka w uprawie i zero kamienia...

298

Odp: Buraki Cukrowe

Buraki siane 18 kwietnia z powodu silnej presji rzepaka i komosy było dane w jednym kawałku pyramin turbo 2l na ha a na drugim dual Gold 1.2 l na ha 29 kwietnia poszło 0.8 l Max pro i 1.5l goltixu a 4 maja poprawka 1l Max pro goltix 1.5l i safari 11.5 grama na hektar.
Ogólnie sucho i nie równo wychodzą. https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bf38e19c4d17.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/70c2efd5873a.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7c41ead9b771.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

299

Odp: Buraki Cukrowe

Miaałem buraków nie pryskać ale będą rosły jeszcze 2miesiące, i chwościk mi wlazł już teraz. Polecicie coś?

300

Odp: Buraki Cukrowe

Optan albo bez rejestracji priaxor. Topsin nie działa, podobnie amistar. Duet,tebu,epoksy działanie na 50%.