301

Odp: Buraki Cukrowe

A czego? Żonka wlasnie kupiła duet, jutro miałem jechać

302

Odp: Buraki Cukrowe

Optan dany tydzień temu ładnie wyczyscił pole, a już siano się zaczynało robić. Suche liscie spadły, a zielone zdrowe. Czekamy do 30 z kopaniem. Odbiór 3 października.

303

Odp: Buraki Cukrowe

No i po burakach, pojechały 3 października. U mnie wyszło na czysto 56,02 ton z ha. Brakło do kontraktu. Niby buraki ładne, ale cukier słaby wyszedł na jednym aucie, podejrzewam że trafiło na buraki siane po soi opryskanej mistralem/sencorem. Strasznie się męczyły i zawaliły mi srednią która wyszła 15,83%. Z wiosny sucho, słabo wzeszły w sumie na 3 razy wschodziły, później w maju grad wybił do goła prawie. Wychodzi, że jakies lekkie te buraki w tym roku bo patrząc po zbiornikach ropy to powinno być grubo ponad 60 ton z ha. Jeszcze wymyslili że zamiast do Ropczyc co mam ok 100 km do... Ciekawi mnie wynik finansowy po odliczeniu wszystkiego co mają odbić.

304

Odp: Buraki Cukrowe

to u mnie mamy limit koło 40-50ton z ha... jutro może zabiora, ale chyba jakiegoś plonu super nie będzie..

305

Odp: Buraki Cukrowe

Moje 1 października pojechały i przez chwilę myślałem że nie wyrobie normy.  300 miałem odstawić z 5 ha przy 16 polaryzacji  . Pojechało 278 przy średniej 18.5  .  Rozrzut od 16.5 do 19.8.w sumie mam 25 ton nadwyżki.  Wczoraj przyszła faktura do podpisania na 21 tyś  zaliczki. Na wykopanie 5 ha ,gdzie 1.6ha wozilem kilometr resztę sypalem z kosza, zużyłem 200 litrów ropy.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

306

Odp: Buraki Cukrowe

To te buraki  się  jak by nie patrzył opłaca siać smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

307

Odp: Buraki Cukrowe

Ja nie wiem do końca, oprócz dopłaty to koszty na poziomie min3tyszł.....

308

Odp: Buraki Cukrowe

Wszystko się opłaca to czego nie mamy u siebie na polu. Tak jak ja w tym roku z pyrami na krochmalnie. Kumpel mnie namówił i zasadzie 3 ha. Dostały wszystko czego dostać powinny a plon wiadomo był a susza i tak koło 25 ton jest. Szału nie ma. Pierwsza odstawa 17,6% skrobii. Druga odstawa 16% . Aż się boję odstawić 3 raz. Ciekawe ile dołoży do tego interesu. A kukurydza nawet w tak kiepskim roku wyszła na +

E 516 na części
Telefon 695 076 269

309

Odp: Buraki Cukrowe

Jadalne posadziles?

310

Odp: Buraki Cukrowe

Laszek napisał/a:

Wszystko się opłaca to czego nie mamy u siebie na polu. Tak jak ja w tym roku z pyrami na krochmalnie. Kumpel mnie namówił i zasadzie 3 ha. Dostały wszystko czego dostać powinny a plon wiadomo był a susza i tak koło 25 ton jest. Szału nie ma. Pierwsza odstawa 17,6% skrobii. Druga odstawa 16% . Aż się boję odstawić 3 raz. Ciekawe ile dołoży do tego interesu. A kukurydza nawet w tak kiepskim roku wyszła na +

W tym roku kukurydza dała zarobić, ale tym co szybko wykosili. teraz cena powoli wraca do starego poziomu Wipasz, który lobbuje na całe podkarpacie. Kolega mówił że 380 za 30% na bramie mu dają. Czy to taki interes? W przyszłym roku na pewno będzie więcej kukurydzy bo ludzie się rzuca. Tak jest ze wszystkim. Co do buraków to planuje siać jeszcze minimum 2 lata. Może cos się zmieni, kiedys tak było z mlekiem. Kosili małych, a kto wytrzymał i się nie poddał doi krowy do dzisiaj.

311 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-10-19 08:13:43)

Odp: Buraki Cukrowe

jack napisał/a:

Jadalne posadziles?

To nie jest śmieszne. Mama trochę pozbierała ziemniaków na uwrociach i wrzuciła do parnika żeby były dla kur. Jak się uparowały to normalnie żółciutkie jak jadalka i w smaku też. Sadzonke musialem wziąć od nich w całości i wychodzi na to że dali bubel gdzie nie zgadza się to co jest na etykiecie... Najlepsze jest to że wszyscy w tym roku mają w granicach 20% i więcej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

312

Odp: Buraki Cukrowe

wojtas napisał/a:

To te buraki  się  jak by nie patrzył opłaca siać smile

Wojtas cukrownia Miejska Górka od przyszłego roku kontraktuje każdą ilość wykupili ostatnio ogłoszenie w lokalnej gazecie na całą stronę zachęcając do siania.

313

Odp: Buraki Cukrowe

Rafal a jaka to miala byc odmiana?

314

Odp: Buraki Cukrowe

Grzegorz89 jak ty robisz za 3 tys ha buraka?
nasiona 550-600
siew 130
nawozy npk 300 mocznik 200 kizeryt 100 (to tak skromnie na max)
zbiór 750
oprysk chwast 700-900 chwościk 400 ( 2 konkretne zabiegi)
odżywki 200
orki uprawy 50l on 250
to już na maks okrojone, żeby było dobrze to koło 4500-5000zł ha a jeszcze włóknina do okrywania

315

Odp: Buraki Cukrowe

jack napisał/a:

Rafal a jaka to miala byc odmiana?

Euroflora miał a 17,6 A te nieszczęsne 16 to Jasia to gdzie ona ma dość ładną skrobię ogólnie. Te moje posty jak by można było przenieść do pyrów...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

316

Odp: Buraki Cukrowe

damian9871 napisał/a:

Grzegorz89 jak ty robisz za 3 tys ha buraka?
nasiona 550-600
siew 130
nawozy npk 300 mocznik 200 kizeryt 100 (to tak skromnie na max)
zbiór 750
oprysk chwast 700-900 chwościk 400 ( 2 konkretne zabiegi)
odżywki 200
orki uprawy 50l on 250
to już na maks okrojone, żeby było dobrze to koło 4500-5000zł ha a jeszcze włóknina do okrywania

Wieczorem policzę na spokojnie.

317

Odp: Buraki Cukrowe

Laszek napisał/a:
jack napisał/a:

Rafal a jaka to miala byc odmiana?

Euroflora miał a 17,6 A te nieszczęsne 16 to Jasia to gdzie ona ma dość ładną skrobię ogólnie. Te moje posty jak by można było przenieść do pyrów...

Szukaj albatrosa i zrob sam sadzonke

318

Odp: Buraki Cukrowe

Kolega ma albatrosa ale i tak co roku trzeba wziąć od nich tonę na hektar. Jak nie umię prowadzić uprawy ziemniaków to se odpuszczę. Kopanie Anną też doprowadza do nerwicy a do kukurydzy to mam kompletnie cały sprzęt. Jedynie trochę jadalni posadze i na rynek bo cena puki co ładna 1,5 zł/kg. Brachol ma dobrą w smaku Birte.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

319

Odp: Buraki Cukrowe

Jadalnego cena to ryzyko.krochmal zawsze pewniejszy.
Cena pewna +doplata.sadzilem kupe lat do trzemesznam

320

Odp: Buraki Cukrowe

Z tymi skrobiowymi teraz to tak samo jak w 2011 z rzepakiem. Zasialiśmy pierwszy raz 6 ha. Dostał wszystko ale był słaby rok i do tego nie był ubezpieczony bo był zasilany na dzierzawie. Trzeba było dołożyć do interesu 8 tyś i jak się okazało był to pierwszy i ostatni raz z rzepakiem. Rok później była kukurydza i tak jest do dziś z efektem na plus. A z jadalną przy sprzedazy na rynku to kasa jednak jest tym bardziej że jajka i tak idą

E 516 na części
Telefon 695 076 269