321 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2019-07-03 14:45:20)

Odp: Buraki Cukrowe

Mam rozliczenie za buraki z ubiegłego roku,  cena netto za kontraktowane 105 PLN poza kontraktem 48 PLN , zysk na czysto przy 55 tonach (gdzie 50 ton po cenie 105)  z ha policzyłem z faktur i bez dopłat wyszło 1350 PLN .

Pytanie moje z innej beczki , czy ktoś do czego kolwiek stosuje melasę buraczaną ? Czytałem że przy 5-10 kilo na ha robi niezłą robotę bo zawiera aminokwasy roślinne itp ... a w burakach podnosi polaryzacje.  ?.?.?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

322

Odp: Buraki Cukrowe

Ja chyba rezygnuję. Za sucho i jeszcze szarek robi szkodę.

323

Odp: Buraki Cukrowe

W przyszłym roku miałem siać 5 ha, ale przyszło ostateczne rozliczenie z sudzuker i Panowie, do jasnej cho...ry mam jeszcze u nich dług!!! Prawie 2000 do oddania... Sposób rozliczania jest mocno dyskusyjny i niejasny... Podsumowując wielki h.. im w d..e i na imię...

324

Odp: Buraki Cukrowe

Tzn ,że buraki wzięli darmo i jeszcze Ty masz im dopłacić ???

325

Odp: Buraki Cukrowe

Wyplacili zaliczkę i po ostatecznym rozliczeniu wyszło że za dużo wypłacili.  Od przyszłego roku ma być cena minimalna i szybsze rozliczenie. Ciekawe ilu rolników zostanie i będzie siało.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

326

Odp: Buraki Cukrowe

Massey napisał/a:

Tzn ,że buraki wzięli darmo i jeszcze Ty masz im dopłacić ???

Nie, nie. U niemiaszka wypłata to są dwie albo jak w tym roku trzy transze, a składowych jest kilka. Miesiąc po odstawieniu buraków płacą 17 euro podstawy za tone, minus srodki jak ktos brał na promesę. to mi wypłacili. Teraz płacili dodatki, czyli za buraki ponad kontraktowe, premia ze sprzedaży cukru, premia za okrycie, późny/wczesny odbiór itd. U mnie nie było żadnego z tych dodatków. Sumując koszty transportu i nasion, wyszło więcej niż to co mieli mi zapłacić teraz w czerwcu. Jako, że mam buraki to zaległosc mają odbić po przyszłym sezonie. Najgorsze jest to, ze rozliczenia co chwilę są cząstkowe, człowiek czeka na te pieniądze z każdej kolejnej faktóry, a nie jest wszystko zestawione na sam koniec żeby było jasno rozpisane, a nie trzeba dzwonić po centralach czy inspektorach żeby to wszystko rozkminić. Wiedzieli, że mi braknie to po jaką cholerę wypłacali mi te 2 euro wyrównania za poprzednie lata??? Akurat dzięki temu wyszłoby na 0.
Odnosnie samej uprawy, to co to za interes jak zostanie ci 1000-1500 zł z ha przy tak potężnych nakładach. Do tego degradacja gleby tymi potworami co kopią i odwożą. Nie bardzo jest na tym interes.

327

Odp: Buraki Cukrowe

Dzięki za wyjaśnienie , ale jak piszecie ,że z burakami nie za fajnie to już się boje po ile będą wysłodki na jesień...

328

Odp: Buraki Cukrowe

U szkopa co najmniej po 40 plus transport bo 40 cukrownia ma płacić.  Degradacji za dużej nie ma bo kopie swoim , na moje warunki te 1500 to dużo.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

329

Odp: Buraki Cukrowe

1500zł dochodu z hektara to dużo?

330

Odp: Buraki Cukrowe

Na czysto bez dopłat. Tak , dla mnie to dużo, życzył bym sobie tyle na pozostałych hektarach, miałbym na czysto 75 tyś i bez kredytów realizował zakup maszyn .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

331

Odp: Buraki Cukrowe

dobrze, że ja dokładnie nie licze co ile wychodzi, bo dawno bym to rzucił tongue

332

Odp: Buraki Cukrowe

Grzegorz89 napisał/a:

1500zł dochodu z hektara to dużo?

Realnie po policzeniu wszystkich kosztów z pracą własną to bardzo dużo. Pozwala na inwestycje i godne życie, a do tego dotacje to żyć i nie umierać

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

333

Odp: Buraki Cukrowe

Dokładnie potwierdzam ,,,,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

334

Odp: Buraki Cukrowe

MAREKPE napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

1500zł dochodu z hektara to dużo?

Realnie po policzeniu wszystkich kosztów z pracą własną to bardzo dużo. Pozwala na inwestycje i godne życie, a do tego dotacje to żyć i nie umierać

podejrzewam że to bez pracy własnej i amortyzacji. z pszenicy więcej potrafi zostać

Rolnik z powołania:-)

335

Odp: Buraki Cukrowe

Jeżeli chodzi o mnie to 300 z hektara to koszt mojej pracy a 200 to amortyzacja i części zamienne. Jak liczę koszty uprawy te dwa czynniki wliczam.  Inaczej nie można,  bo wtedy praca staje się hobby i musisz do niej dokładać z innego źródła, ja nie mam z czego dokładać.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

336

Odp: Buraki Cukrowe

Jak tam biznes na burakach , korci mnie żeby zasiać w przyszłym roku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

337

Odp: Buraki Cukrowe

zastanów sie 5 razy w okolicy wiekszość mysli o rezygnacji z tego

Rolnik z powołania:-)

338

Odp: Buraki Cukrowe

Właśnie dla tego chciałem poznac opinie tych  którzy sieją.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

339

Odp: Buraki Cukrowe

Kolega w łódzkim ma. Coś koło 100t/ha dały

Siły na zamiary zmierz....

340

Odp: Buraki Cukrowe

będę miał siewnik beckera w dobrym stanie do sprzedania.