41

Odp: Buraki Cukrowe

Chodziło mi właśnie o Asahi lub pochodne. Dla siebie to już chyba tylko tygodniówę musiałbym zaliczyć żebym ochłonął. big_smile Na razie buraki normalne a komosę już bierze. Mam nadzieję że na strachu się skończy.

42

Odp: Buraki Cukrowe

Ja od tygodnia się przymierzam do siewu buraka czerwonego  co wjade  to Traktor  grzęznie  i tak  mielę te pole  ąz mnie zaczyna nosić  - może sie uda w tym tygodniu  albo w następnym ????  - Praktycznie mogę siąć do czerwca   ale pogoda pokazuje  że to nie takie proste w tym roku ???

43

Odp: Buraki Cukrowe

Dzisjaj posiałem jeden kawałek czerwonego  ale w nocy zapowidają  deszcz i jutro chyba  pozamiatane  w polu i znów trzeba czekać?

44

Odp: Buraki Cukrowe

byłem dzisiaj na swoich , trochę przyhamowały  po tym koktajlu ale są , pomimo dop pierwszej pary liści dałem część mikro i asahi zeby podgoniły bo za chwile 2 oprysk na chwasty,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

45

Odp: Buraki Cukrowe

U mnie też w porządku przyhamowane ale się nie ugotowały big_smile Inne jutro lecę z drugą dawką betanalu. Poszedł już Agil ale coś nie widzę żeby owies brało, a jest go jakbym go posiał.

46

Odp: Buraki Cukrowe

Ile azotu dajecie pod buraki? Tak poczytałem i już wiem że w zeszłym roku za późno dałem azot i miałem mniejszy cukier przez to.

47

Odp: Buraki Cukrowe

Ja w czerwonym  stosuje  ok 30 %    czystego składnika N  w nawożęniu  glównym   i 50% PK - reszta  w zasilaniu  dolistnym około 30 %-  a to  ze względu  że czerwony ni może być duży  - technika  ta sama co w cukrowym  Zresztą temat  znam  siałem sporo  cukrowego  teraz  nie  - wole  czerwonego !  Grzegorz - nie boj sie zasilania dolistnego w buraku a szczególnie azotem  -  za plonuje  na  pewno .

48

Odp: Buraki Cukrowe

W zeszłym roku byłem raz w tygodniu z opryskiwaczem i tak chyba siedem razy. Ładne były tylko błędem było dawać dużo mocznika jak buraki były duże. Porosło dużo bocznych liści i cukier miałem ledwie 16 dodatkowo odbiór 23 grudnia. Na przyszły rok dam P i K już na jesieni, bo ph mam uregulowane.

49

Odp: Buraki Cukrowe

ja pod korzeń dałem 200 l RSM teraz jak jutro będzie padało to polecę z dawką 100l , buraki mają po 6 liści myślę ze nie za wcześnie skoro już się maj kończy.   gdzieś czytałem że azot powinno się dać do końca maja, ew do 50% zakrycia międzyrzędzi ale ta druga opcja mi się nie widzi bo to w czerwcu już by było... kto stosuje Kelpak w burakach ? przyznać się !!!! kupiłem 10 litrów, będę próbował. aha pytanie w sprawie Batanalu Max pro - buraki mają 6 liści można tym pryskać ? na etykiecie piszą do 2 liści .... nie wiem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

50

Odp: Buraki Cukrowe

Ja w czerwonych   jadę  nawet  do przykrycia miedzyrzedzi    - na pewno  stosujesz dawki dzielone  .

51

Odp: Buraki Cukrowe

Odradzam ci teraz pryskać Betanolem Max Pro zrobi on spore szkody liście się będą zwijać. U nas przy 2 razie pryskanie to buraki miały już po 2-4 liście to tak je poskręcało i po przypalało że nie dobrze to wyglądało.

52

Odp: Buraki Cukrowe

Błażej a Rysiu jeszcze ma tego samojezdnego Kleine do buraków?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

53

Odp: Buraki Cukrowe

Na jesieni nim wybierał ale czy go jeszcze ma to Ci nie powiem bo nie wiem ale maszyna była dobra więc wątpię, że mógłby ją na handel dać.

54

Odp: Buraki Cukrowe

do tej pory poszło 2 razy kemiron kemifam i goltix . na 3 chciałem dać betanalu a na 4 safari .. .... w ogóle nie pryskać betanalem czy zmniejszyć dawkę do 0,8l /ha ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

55

Odp: Buraki Cukrowe

Jak dałem 1 l/ha betanalu to mi liście poskręcało oczywiście nie samego bo zawsze był łączony z goltixem.

56

Odp: Buraki Cukrowe

to odpuszczam temat , za rok wykorzystam. polecę safari a jak będzie trzeba to powtórzę też safari i koniec.... w tej chwili za oknem leje  a owsik i perz idą spać na wieczny odpoczynek, dawka 1l agil`a wystarczyła. buraki mają po 3 pary liści i ładnie rosną ,w paru miejscach na poprzeczniakach będę miał spore place po mojej pomyłce hmm

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

57

Odp: Buraki Cukrowe

A u mnie dostały po głowie 2X Asahi i ok. Udało się fartownie że nie przypaliło. Został jeszcze jeden oprysk na chwasta bo co chwilę widzę coś wyłazi, przez ten deszcz. Dziś pojechałem nawóz siać na buraka a przyszła burza i jeszcze opona mi strzeliła. Musiałem w burakach w deszcz robić. Na razie nawet na słabszym kawałku zapowiadają się dobrze. Oprócz tego, że na jednym kawałku siewnik nie wiem czemu nie posiał 6 rządków po 2 na 3przejazdy? Dosiewałem ręcznym ale deszcz zabrał i ubił zobaczymy czy coś zostało.

58

Odp: Buraki Cukrowe

ile panowie dajecie azotu na burale ? ja pod korzeń dałem 200 l RSM`u i jakoś tydzień temu na jeden kawałek dałem 70l a na drugi 100l rsm`u. Co daje odpowiednio 114kg N + 21kg N z fosforanu amonu (135 kg N) a na drugim poszło 127kg N +21 kg N = 148 kg N

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

59

Odp: Buraki Cukrowe

Ja dałem przed siewem 200kg saletrzaku, później przed zwarciem międzyrzędzi 200kg saletry i dodatkowo w międzyczasie 100kg mocznika dolistnie. Musi starczyć, buraki wyglądają ładnie, ale mogłyby być dużo lepsze tylko walczyłem z owsem głuchym. Było go tak jakbym zasiał z 600kg/ha. W tej chwili buraki dostały już 0.5lTebu w ramach ochrony i worek siarczanu magnezu. Ostatnio poprawiałem jeszcze chwasty Safari , bo trzykrotny zabieg Betanalem nie przytrzymał chwastów. Taki rok.

60

Odp: Buraki Cukrowe

Azot jest drugim najważniejszym składnikiem odpowiadającym za plon buraka po potasie, który powinien być także dostarczony. Przed siewem daliśmy: 250 kg saletrzaku, 250 kg korn-kali, 250 kg polifoski 6. Przed zwarciem międzyrzędzi daliśmy 250 kg saletry.
Daje nam to:
82,5 kg N (przed siewem) + 85 kg N (przed zwarciem międzyrzędzi)= 167,5 kg N