61

Odp: Buraki Cukrowe

To u mnie podobnie wyjdzie, nie liczyłem jeszcze azotu który jest w lubofosie pod burak. Dałem po 750kg na ha tego lubofosu. W zeszłym roku więcej waliłem azotu, ale za to cukier miałem gorszy, a w tym roku mam odbiór koniec września początek października, także chciałem żeby cukier szybciej zaczął się zawiązywać.

62

Odp: Buraki Cukrowe

zapomniałem dodać że moje na oborniku jeszcze, niedużo bo 30 ton na ha ale coś

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

63

Odp: Buraki Cukrowe

A pryskaliście już na choroby liści ?

64

Odp: Buraki Cukrowe

Wczoraj drugi oprysk na grzyba, ale nie widać w ogóle oznak chwościka.

65

Odp: Buraki Cukrowe

tak szybko?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

66

Odp: Buraki Cukrowe

Ja mam odbiór na koniec września dlatego w tym roku chciałem wyjątkowo zadbać. W ej chwili u mnie buraki mają średnicę większą niż słoik litrowy. A na wiosnę tak mi pole zszył owies głuchy że dopiero dawka 2x0.6 Agil'u pomogła. Myślę, że plon będzie zadowalający, a i jeszcze przed zwarcie rzędów musiałem poprawić odchwaszczanie. Dałem safari i na razie czysto.

67

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie jak u was buraki? U mnie na lepszym stanowisku są ładne i jakoś dają radę. Jednak na drugim polu nie dają sobie rady z suszą, są słabsze i nie zakryły międzyrzędzi. Czekam na deszcz nawet w żniwa wyglądałem ale nie spadła nawet kropla deszczu może od dwóch miesięcy.

68

Odp: Buraki Cukrowe

u mnie miały nadmiar, więc sobie radzą. Ciągle czekam na chwościka, ale ani widu ani słychy, na około już na 3 zabieg się szykują a moje zdrowe

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

69

Odp: Buraki Cukrowe

Ja przed wczoraj 3 raz poleciałem Duetem. Szkoda mało deszczu bo na prawdę byłyby piękne..

70

Odp: Buraki Cukrowe

Mam pytanie czy poza mną  na tym forum  ktoś uprawia buraka czerwonego ?

71

Odp: Buraki Cukrowe

Nie wstyd Ci uprawiać czerwonego ? wink

72

Odp: Buraki Cukrowe

Wreszcie atmosfera się rozluźnia lol

73

Odp: Buraki Cukrowe

Czerwone  to lubię  ale w polu a najlepiej  kopać.....!

74

Odp: Buraki Cukrowe

Jeśli się liczy to ja uprawiam 5 rządków w ogródku big_smile

75

Odp: Buraki Cukrowe

Ole dobre i i tyle na początek - bo z czerwonymi  to trzeba  ostrożnie? - he. he.he

76

Odp: Buraki Cukrowe

w moim sołectwie zostało 2 plantatorów. Cukrownia w Gosławicach została zrównana z ziemią, nawet plac został skopany.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

77

Odp: Buraki Cukrowe

U mnie to samo po cukrowni Guzów został tylko komin bo są na nim anteny od telefonów , a buraki wożą do Glinojecka 100 km.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

78

Odp: Buraki Cukrowe

Syn miał jednodniowe zajęcia wyjazdowe z uczelni w Glinojecku, na dobę w trakcie kampanni przyjeżdża tam 700 tirów z burakami.

79

Odp: Buraki Cukrowe

Niedaleko mnie był kiedyś plac co rolnicy zwozili buraki a tam ładowali je na wąskotorówkę i do cukrowni w Nakle,po placu również nic nie zostało bo nawet płyty powyrywali. A teraz ile tirów musi jechać żeby to zawieźć... Kumpel nawet gnojarą wozi buraki, 27 ton na pake i gaz w podłoge

E 516 na części
Telefon 695 076 269

80

Odp: Buraki Cukrowe

Traktor ja miałem w zeszłym roku 1,2h.Wzsystko poszło na przemysł po 0,40gr