81

Odp: Buraki Cukrowe

To dobrze - teraz cena do hurtu to 09 - 1 zl ale tego nikt nie przewidzial?

82

Odp: Buraki Cukrowe

No niby fakt ale ja wychodze z załozenia zenajswietrza sprawa to sprzedac prosto z pola.Zebrałem kombajnem prosto w skrzynie i do zyda.A teraz musiał bym zapłacic ludzi do naszykowania i jeszcze odpady bym wywoził.A tak to kasa w kieszeni i spie spokojnie i tylko kapusta biała i pekin mi jaszce został,no i troche ziemniaka ale to zaden problem w tym roku.

83

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie, a robi ktoś z Was syropy z buraków cukrowych? Ostatnio taki kupiłem w sklepie, ale cena z nóg mnie powaliła. Smakuje dokładnie tak samo jak syropki, które moja babcia robiła... Moda idzie na zdrowe jedzenie ekologiczne, więc interes może by z tego wyszedł fajny. W sklepach te syropy mają aż z Holandii.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

84

Odp: Buraki Cukrowe

Z tych co mu hodujemy to raczej nie rób syropów, wystarczy że cukier jesz. Tyle środków co jest w buraku to na zdrowie nie wyjdzie. Kiedyś znajomy przyszedł na pole jak kopałem to pytał się mnie czy dobre te buraki. Ja zdębiany słucham dalej, pyta się czy może sobie jednego wziąć. Powiedział że będzie go piekł. Syrop to z cebuli najczęściej robimy dla siebie.

85 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-01-31 11:33:28)

Odp: Buraki Cukrowe

No tak się domyślam, ale przynajmniej pasożytów z organizmu można by się pozbyć big_smile
Jeszcze takie syropy z trzciny cukrowej są podobno przepyszne. Melasa czy jakoś tak się nazywają... Ale chyba trzeba wrócić do wątku o jedzeniu i przepisach. Kościelno-politycznego wątku już nie ma, więc trzeba nadrobić to dobrym rozkoszami podniebienia...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

86

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie a co z burakami robić? Kiedy siać? Sam nie wiem jak to w tym roku zrobić, pogoda dziwna choć ochłodzenie nadają to może nie ma co się spieszyć.

87

Odp: Buraki Cukrowe

ja po niedzieli jak nie będzie zmiany to będe siał, nawóz poszedł w październiku a tydz temu RSM także tylko uprawić i siać, ziemia nad ranem ma 3 st a pod wieczór prawie 9   na 5cm głębokości

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

88

Odp: Buraki Cukrowe

buraczki już kiełkują, posiane we wtorek i zawałowane, opryski już czekają , teraz tylko ciepło żeby w nocy było ....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

89

Odp: Buraki Cukrowe

Bałem się dużych przymrozków, i deszczy. U nas widziałem jeden gość posiał z dwa tygodnie temu i tej samej nocy deszcz ubił mu na beton. Ja siałem w piątek i mam wrażenie, że szybciej wyjdą niż u niego. Wczoraj cały dzień padała piękna mżawka, wschody powinny być dobre.

90

Odp: Buraki Cukrowe

Buraki są już na wierzchu, jednak niestety jest też owies głuchy. Chciałem go potraktować opryskiem, ale praktycznie na każdym jest napisane żeby buraki miały chociaż jedną parę liści. W tej chwili buraki są w fazie liścieni, i chciałbym opryskać, bo w zeszłym roku czekałem, aż wejdą w pierwszą parę liści i była szczotka miejscami z owsa.... Mimo że pryska się co roku. Buraki wytrzymają?

91 Ostatnio edytowany przez androl (2014-04-23 18:49:40)

Odp: Buraki Cukrowe

Jeszcze za komuny gdy nawet środki ochrony roślin trzeba było załatwiać, nie kupować, przesiewałem buraki. Było to tak załatwiłem gdzieś przeterminowany betanal więc dałem maksymalną dawkę żeby zadziałał. Buraki powschodziły i zaczęły ginąć. Głęboko kultywator i ponowny siew. Moja ziemia okazała się za słaba na taką dawkę. Tak więc Grzegorz uważaj żebyś drugi raz nie siał.

To był pyramin, betanal szedł na drugi zabieg.

92

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie kiedy dajecie pierwszy pogłówny azot na buraka? Ja myślę żeby jutro dać ze 100kg saletry na pobudzenie i ożywienie, bo mam wrażenie że słabo się zbierają. Teraz trochę te chłody je wstrzymały. Wchodzą powoli w drugą parę liści, i myślę ze trochę saletry dobrze by im zrobiło, a wykorzystałbym okazję że ma padać do końca tygodnia poniekąd.... Trochę odstresowałyby się bo dziś poszedł Agil a 4dni temu Betanal.

93

Odp: Buraki Cukrowe

Przy prawie codziennych opadach w burakach przeżyła mi przytulia, rumian i rdest ptasi, doradzicie coś dobrego? W zasadzie wszystkie środki mają te chwasty w średnio wrażliwych, a chwasty są już spore.

94

Odp: Buraki Cukrowe

Bierz swoją kobitę i w pole na dwie haczki smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

95

Odp: Buraki Cukrowe

Tak jest taki dobry Japoński środek na to.

96

Odp: Buraki Cukrowe

Laszek daj dożyć mi starości big_smile Tak na poważnie myślałem jeszcze raz pociągnąć konkretną dawką Betanalu i może zdechną. Są pokręcone ale żyją i przeżyją.

97

Odp: Buraki Cukrowe

ja mam w swoich komosę białą ,,,, znowu ,,,, było dane betanal max pro + goltix później ten sam betanal + safari a ostatnio kosynier .... buraki mają po 10 liści ale lebioda przeżyła, bedzie problem. 2 lata temu wyrywałem w czerwcu i chyba w tym roku też będę musiał chociaż teżjest we wrażliwych . 2 tyg temu było Asahi , teraz jak obeschnie dostanie kelpakiem i rsm 200 litrów przed siewem też tyle dostały ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

98

Odp: Buraki Cukrowe

takie dwa stare środki, jeden polski- babocyd i holenderski- siedmiorzędowy turek smile

99

Odp: Buraki Cukrowe

Grzegorz89 napisał/a:

Przy prawie codziennych opadach w burakach przeżyła mi przytulia, rumian i rdest ptasi, doradzicie coś dobrego? W zasadzie wszystkie środki mają te chwasty w średnio wrażliwych, a chwasty są już spore.

proponuje mix lontrelu+kemiron

100

Odp: Buraki Cukrowe

Jack jak myślisz w zalecanych dawkach zwalczy starsze chwasty? Wszystkie są porażone i mowa w sumie żeby je dobić, a mieszanka wydaje się być sensowna.