101

Odp: Buraki Cukrowe

0,2lontrel+0,2kemiron koncentrat

102

Odp: Buraki Cukrowe

Zamiast Lontrelu kupię Cliophar jest trochę tańszy a ta sama substancja. Ciekawe czy chwasty zdechną? Jack stosowałeś tą mieszankę kiedyś? Jakie efekty?

103

Odp: Buraki Cukrowe

nie sieje buraków ale mój kuzyn jest inspektorem KSC wiec mieszanka sprawdzona rumiany i rdesty połozy na pewno nie wiem jak przytulia bo to zależy ile ma okółków

104

Odp: Buraki Cukrowe

Czyli jestem u źródła smile Dobra dzięki, jak będzie się coś działo to dam znać, jak chwasty bierze. Przytulia podsuszona, to myślę że ta dawka powinna ją załatwić.

105

Odp: Buraki Cukrowe

jack napisał/a:

nie sieje buraków ale mój kuzyn jest inspektorem KSC wiec mieszanka sprawdzona rumiany i rdesty połozy na pewno nie wiem jak przytulia bo to zależy ile ma okółków

a ma jakąś sprawdzoną mieszankę na pozbycie się lebiody w burakach które mają po 8-10 liści ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

106

Odp: Buraki Cukrowe

wow!!na to juz tylko ten japoński środek zostaje.czym ty pryskałeś do tej pory??

107 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-06-01 20:20:37)

Odp: Buraki Cukrowe

A może warto w tym roku przeprosić się z wielorakiem? Chociaż skutecznie byłoby między rządkami.
Kiedyś Cliopharem opryskałem gorczycę i dało radę z wyrośniętą już komosą, mimo że na etykiecie nie ma nic napisane, a w internecie raz jest raz nie ma napisane czy zwalcza czy nie.

108

Odp: Buraki Cukrowe

Andrew89 napisał/a:

ja mam w swoich komosę białą ,,,, znowu ,,,, było dane betanal max pro + goltix później ten sam betanal + safari a ostatnio kosynier .... buraki mają po 10 liści ale lebioda przeżyła, bedzie problem. ..

było parę postów wyżej . wszystko w górnych dawkach tzn betanal 1.2l/ha goltix 1l/ha safari 30 g/ha kosynier- poszła piątka na 3.6 ha.
Kol stosuje kemiron + kemifam i nie ma lebiody za to problem ma z rdestami i rumianami... taka moja obserwacja że chyba betanal i safari zostawia lebiodę a reszte sprząta natomiast kemiron i kemifam zostawiają rumiany i rdesty....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

109

Odp: Buraki Cukrowe

Czy ktoś z was  kto oddawał buraki do Chełmży "nord zuker " dostał jakieś pisemko że musi jakieś  pieniądze zwracać z ubiegłych lat ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

110

Odp: Buraki Cukrowe

Jo przyszło z ponad 10 lat wstecz ale wychodzi na to że to oni mi dopłacą tera.

111

Odp: Buraki Cukrowe

Nie to ja tobie zapłacę smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

112

Odp: Buraki Cukrowe

Jak by wygladała sprawa z burakiem cukrowym jako dodatek do paszy dla muciek ? Wgl opłacalne to by było np zasiać 1ha, posiekać i dawać im wraz z kiszonką itp ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

113

Odp: Buraki Cukrowe

Musi być od buraka zabrany cukier tak jak w przypadku wysłodków z buraków. Zostaje wtedy niewielka ilość cukru w paszy i jest to strawne dla bydła. Kiedyś dawaliśmy takie buraki ale to były małe ilości. Już nie pamiętam co było, ale nie były dobre dla krów a wręcz powiedziałbym że szkodliwe. Kłopoty murowane już się szykowały i daliśmy spokój. Krowy to jadły ale kłopoty trawienne miały.

114

Odp: Buraki Cukrowe

ok kilku lat tego nie robię bo od groma z tym roboty ale tato zawsze miał hektar buraków pastewnych. Wyrywaliśmy to ręcznie, sierpami obcinaliśmy liście które na bieżąco były dawane bydlakom a buraki do piwnic (mam 3 duże więc się mieściło). Zimą wynoszone i do sieczkarni takiej ręcznej. Jadły jak szalone a zwłaszcza jak się posypało śrutą. Niestety bardzo czaso i pracochłonne.

gg 5118068

115

Odp: Buraki Cukrowe

Burak pastewny a cukrowy to całkiem inna sprawa. Cukrowy nie nadaje się nawet jako jak to Karol napisał dodatek.... tak moim zdaniem jak chcieć siać to już pastewny właśnie i uprawa mniej wymagająca.

116

Odp: Buraki Cukrowe

Przepraszam panowie ale się pomyliłem miało być pastewny a nie cukrowy, gupi ten łeb myśli sie o jednym pisze się o drugim... wink Wiem że kiedyś u mnie też dawano ale później nikomu się nie chciało robić i wgl sprzętu nie było a myślę że to dobra sprawa bo ciągle krowy wcinają praktycznie zakiszone i biorą się kwasicy i wgl...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

117

Odp: Buraki Cukrowe

Och Karol smile Są buraki pastewne, choć sam nie wiedziałem na żywo, które sieje się normalnie ale to typ jak cukrowy. Nie rośnie w górę tylko ma ładny palowy korzeń. Kopiesz wtedy zwykłym kombajnem do buraków i liście też można zebrać ładnie. Jak kawałek ładny to śmiało cukrowego kopię hektar na dzień, także i tutaj nie byłoby aż tak wiele roboty, a paszy jednak dużo. A nie ma gdzieś u Ciebie cukrowni nie daleko? Żeby gotowe wysłodki kupić?. U mnie to jeszcze ludzie oddają za darmo liście z buraka, a to pasza lux.

118

Odp: Buraki Cukrowe

a ja od kilku lat nie daje liści od buraków bo krowy po nich chorują. U mnie buraki pastewne siane były odkąd pamiętam i faktycznie roboty z tym co nie miara a i wydaje mi się że wiele składników odżywczych w nich nie ma. W tym roku posiane było na 12 metrów na jeden przejazd opryskiwaczem. Powoli myślę o sianiu kuku na sieczke tak jak to dookoła mnie się dzieje

119

Odp: Buraki Cukrowe

znajomy krowiarz powiedział mi ze buraki pastewne sa potrzebne bydlakom jak zeby w d...ie podstawa to qq

120

Odp: Buraki Cukrowe

Grzegorz89 napisał/a:

U mnie to jeszcze ludzie oddają za darmo liście z buraka, a to pasza lux.

lux to ona w ogóle nie jest bo tak samo jak korzeń zawiera dużo cukrów,

Karol323 napisał/a:

wcinają praktycznie zakiszone i biorą się kwasicy i wgl...

z tego co wiem to nie od kiszonek biorą sie kwasice,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38