121

Odp: Buraki Cukrowe

Andrew to zależy jak się ogławiacz ustawi przecież. Ja tak ustawiam żeby był jak najmniejszy łeb buraka, tylko tyle żeby się liście nie rozsypywały. Przecież to pieniądze lecą. Prawda jest taka że pasza jak dobrze zakiszona, właśnie małe główki buraka, to ma piękny zapach i bydło to bardzo chętnie je. Nie zauważyłem nic złego. Nawet kiedyś na praktykach byłem w Luksemburgu u krowiarza to zazdrościł dostępu do tej paszy.
Dodatkowo jak mieliśmy świń więcej i jadły na mokro to dodawaliśmy do paszy takie liście zakiszone i powiem szczerze że śruta była lepiej nieco przetrawiona.
Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

122

Odp: Buraki Cukrowe

No u mnie to jest taki rejon że nie ma praktycznie niczego żadnej cukrowni czy skupu i wgl tylko co bydlaków i świnek... wink Taki punkt Polski... Myślę o urozmaiceniu paszy dla krów żeby miały lepszą wydajność i wgl smile Myślę o wszystkim bo burak to jednak dużo pracy...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

123

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie kiedy ruszacie z siewem buraka? Nasiona w domu, wstępnie uprawione, nawóz już też dawno leży. Ziemia pięknie schnie, i sam nie wiem kiedy to siać, bo przymrozki wyskakują, a jednak później wschody też mogą być słabsze. Jeszcze marzec, choć ta pogoda może jeszcze być ze 3 tygodnie, tylko sucho się robi na cięższych kawałkach.

124

Odp: Buraki Cukrowe

Ja nie mam ale unas od tygodnia sieją.

125

Odp: Buraki Cukrowe

Ja mam zwłókowane tylko i kamienie dziś zbierałem bo mam pole że z hektara co roku mam kilka łyżek od tura.. można postawić wiaderko i napełnić bez przestawiania big_smile a tak to jeszcze nikt nie ruszył w okolicy, chociaż wilgoci coraz mniej a strasznie sucho u mnie hmm

126

Odp: Buraki Cukrowe

W okolicy Ciechanowa u nas to już prawie skończyli siewy.

127

Odp: Buraki Cukrowe

Sam nie wiem może pod koniec tygodnia, uprawię i posieję, zobaczę jak pogoda się zachowa. Boję się przymrozków, bo późniejsze przesiewy to tylko gorszy plon, i koszty....

128

Odp: Buraki Cukrowe

Siał ktoś na Forum kiedyś buraki po burakach? W tym roku już posiane, jednak na drugi rok nie bardzo mam gdzie zasiać,bo w tym roku trochę za dużo mam rzepaku..... Miałem siać na dzierżawach, jednak nie mam możliwości złożyć na nie wniosku na dopłaty. Jaka jest szansa, zę buraki usadzą się rok po roku na tym samym polu?

129

Odp: Buraki Cukrowe

będą u mnie tak niektórzy siali

130

Odp: Buraki Cukrowe

Jak finansowo wychodza buraki, bo kolega mnie namawia ze jak zniosa limity zeby siac, ile z 1ha na reke zostanie?

Rolnik z powołania:-)

131

Odp: Buraki Cukrowe

jak zniosą limity to przestanie się opłacac ... mogę to zagwarantować .... bo każdy zacznie siać  a cukrowni jest raptem kilka i będą miały plantatorów w tyłku ... zobaczysz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

132

Odp: Buraki Cukrowe

kolega ma info ze tylko w promieniu 100km od cukrowni beda kontraktowac a ja sie na to załapie

Rolnik z powołania:-)

133

Odp: Buraki Cukrowe

Ja mam do cukrowni Krasnystaw 40km, i na razie sieję. Buraki normalnie były po 150zł za tonę, a ci co kontraktowali bez umów, to cenę mieli 100zł. Dużego zarobku po tej cenie nie widzę. Ogólnie będzie tak jak Wojtek pisze. Mieliśmy kupić siewnik do buraka, żeby był swój, ale zrezygnowaliśmy. Powoli tak kombinują, żeby w Polsce buraków się nie uprawiało....

134

Odp: Buraki Cukrowe

U nas Niemiec ponad limit za 12 euro tona brał

135

Odp: Buraki Cukrowe

A nie wiesz jaką wydajność osiągał? U nas średnio 40-50ton. Ten rok był rekordowy, i były kawałki nawet po ok70ton z hektara, niestety mi nie udało się, miałem zasiane na słabszych kawałkach.

136

Odp: Buraki Cukrowe

w tym roku w naszym rejonie  była rozbieżność od 60-86t  były ładne buraczki  w zeszłym roku ... ile u was trwają kampanie ? bo u nas średnio 6-miesięcy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

137

Odp: Buraki Cukrowe

Zaczyna się we wrześniu, kończy pod koniec grudnia, czasem do stycznia się przeciągnie. U nas dużo ludzi zrezygnowało, z uprawy, lub zasiało mniej buraka, bo każdy wcześniej siał mimo wszystko na dzierżawach. A jednak dopłaty do hektara, jest sporo i głupio byłoby zasiać na dzierżawie i nie wziąć tych pieniędzy.

138

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie buraki pięknie wschodzą, jednak jest masa rzepaku. Macie jakieś sprawdzone kombinacje oprysków, żeby nie przyhamowały buraków? Myślałem na pierwszy zabieg pojechać betanalem maxpro z cliopharem a na drugi betenal plus safari. Agilem pojadę osobno.

139

Odp: Buraki Cukrowe

Buraki ładnie sobie rosną, jednak jest potężny wylęg mszyc. Jak u Was buraki? Nigdy nie miałem kłopotu z mszycą, a w tym roku , jest ogrom. Jutro pojadę jakąś odżywką i dorzucę coś na robala. I doszedłem do wniosku, że ten wiejski siewnik to tylko w krzoki. Przez zimę muszę dla siebie znaleźć coś sprawnego.

140

Odp: Buraki Cukrowe

Panowie miał ktoś styczność z wyorywaczem Kleine kr6? Mam zamiar na drugi rok coś takiego sobie sprawić, do zbioru i trochę zwiększyć areał. Po wykopaniu buraka przyczepa też kleine do zbioru.