181

Odp: Bizon Super Z050

E a jak tam się głosuje? Bo ja tam praktycznie  nie zaglądam .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

182

Odp: Bizon Super Z050

zeby to jeszcze było zdjęcie jakiegoś ładnego forsza to można by oddać głos, Kolegi ANDREW kombajn jest w idealnym stanie więc jak by mu zrobił zdjęcie to pewnie osiągnął by wysoki wynik a nie oszukujmy się, Twój bizonek nie powala na kolana wyglądem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

183

Odp: Bizon Super Z050

widać że już jest zmęczony życiem i zacznie się za chwilę sypać jak choinka po 3 królach wink

184

Odp: Bizon Super Z050

Widzę że młodego podnosicie na duchu , jak zwykle smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

185

Odp: Bizon Super Z050

Prosił o głosy, nie kolejne negatywne opinie o swoim sprzęcie których to już sporo od was usłyszał smile

186

Odp: Bizon Super Z050

Krzychu a u nas choinka jeszcze stoi i jeszcze postoi bo jeszcze nawet nie zaczęła się sypać. smile A propo kiedyś poprosiłem Kosesia o zrobienie zdjęcia przeróbki w bizonie, mówił że wstawi do ogólnego użytku.... dla nas.  Mam nadzieję że nie zapomni i podzieli się patentem. wink

187

Odp: Bizon Super Z050

Jasne że wstawię ,jak dorwę jakieś baterie do aparatu to jeszcze dziś pstryknę fotki .

188

Odp: Bizon Super Z050

Wiem jak to jest, nie ma czasu na takie rzeczy lub czasem się po prostu nie chce. Może jak ''usprawnię'' mojego BSa to może jeszcze mi sporo posłuży, jakiś mam sentyment smile

189

Odp: Bizon Super Z050

Dziś dolewam do pompy wtryskowej oleju, i pytam się ojca. Wiesz co w bizonie najlepiej jest zrobione? Nie wiem- odpowiedział. Zacząłem się śmiać big_smile Później dopiero odpowiedziałem że chodziło mi o otwieraną tylną ścianę zbiornika ziarna big_smile

190

Odp: Bizon Super Z050

Bizonek po drobnych zmianach smile
http://abload.de/thumb/bizonekd9oh3.jpg
http://abload.de/thumb/dsc02750v3rnz.jpg
http://abload.de/thumb/dsc02749i9oyb.jpg

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

191

Odp: Bizon Super Z050

Panowie co to może być trochę mi połówki w ziarnie bizonek robi ,szczeliny na klepisku ustawione zauważyłem ze na przenośniku kłosowym jest ich sporo i łańcuch za lekko napięty

192

Odp: Bizon Super Z050

Połówki  ale czego? Pszenicy ,rzepaku, jęczmienia? Z reguły  jesli nie daje zmniejszenie obrotów bębna to wina leży na złym ustawieniu sit i wiatru. Nie mam bizona ale zasady powinny być takie same

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

193

Odp: Bizon Super Z050

Zbyt duże obroty młocarni może ? to jest częsta przyczyna połówek. Mojemu kłania się wymiana ziarnowego.

194

Odp: Bizon Super Z050

Zużyty łańcuch (łopatki) od ziarnowego lub kłosowego .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

195

Odp: Bizon Super Z050

Łańcuchy po sezonie ale zrobiłem błąd źle wsadziłem łańcuch ziarnowy odwrotnie zobaczymy teraz vo będzie

196

Odp: Bizon Super Z050

Obstawiam dziure w zbiorniku ziarna

197 Ostatnio edytowany przez Maryush (2018-01-02 15:15:53)

Odp: Bizon Super Z050

Może być zapowietrzony siłownik.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

198 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-11 00:16:18)

Odp: Bizon Super Z050

Zapytam o bizony mam na oku jednego zo50 i dwa zo56
zo50 jest z roku 75
natomiast zo 56 jeden jest z roku 75 a drugi z roku 76, na razie ich nie oglądałem, wybieram się w poniedziałek do tego zo50 bo te zo 56 to chyba nie są 56 tylko 50tki poprzerabiane bo z tego co poczytałem to 56 był produkowany od 77roku, jeden z tych 56 to właściciel twierdzi że jest na tabliczce rok 76 i model 56

Ta 50jest oczywiście bez sieczkarnii a te 56 z sieczkarniami w jednym wyskakuje II bieg a skrzynia była robiona 4 sezony wstecz,
Na razie skupiam się na tej 50tce bo do koszenia mam tyle co kot napłakał a słomę z przenicy i tak kolega zabiera, a jęczmień jest krótki to go można wyżej wykosić,

moje pytanie na co mam zwrócić uwagę przy oglądaniu tej maszyny, bo jestem kompletnie zielony w tej dziedzinie. dzięki za pomoc

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

199

Odp: Bizon Super Z050

Mam mały problem z hydraulika w Bizonie Z050 otóż siłowniki hederu nie równo podnoszą prawy zaczyna podnosić a lewy z wyraźnym opóźnieniem. Zmieniałem przewody na równej długości takiej samej średnicy i nic zamieniłem również siłowniki stronami bez rezultatu jaka mogła by być tego przyczyna gdyż brakuje mi już pomysłów

200

Odp: Bizon Super Z050

Może po prostu z jednej strony jest mu lżej i trzeba to przydławić?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia