61

Odp: Bizon Super Z050

Po prostu   kombajn  mało kosił  i tyle ....  jak by zsiekał ze 100 ha na sezon to by pokazał  co potrafi ...   jak się kosi mało to się mało psuje smile  dla przykładu  gdzieś pisałeś że rodzice mają 13 ha   co na upartego  514 by na dzień wysiekła ... a niestety bizonika mozliwości koncza się na  na 8 góra 10 ha zboża na dzień  i nie mów ze więcej wykosi  bo tego nawet najstarsi górale nie widzieli ...  chyba ze  pośladu    i z pola gdzie jest 2 tony z ha ...   więc po hamuj swoją  swoją fantazje   bo tu  nikt nie jest aż tak  naiwny ...  każdy  a w sumie pewnie gdzies około 80% forumowiczów  miała styczność z koszeniem Bizonem  i wiedza ile to  jest warte ...   wybacz ale Era  najlepszego bizona mineła w raz  z końcem jego produkcji ...

Ostatnio był program  o Bizonach i  ich produkcji ...   konstruktorzy  konstruowali maszynę  z nadzieją  że wytrzyma ona 8 lat po  tych 8 latach   myśleli że 10  i na tym się zatrzymali ...  bo zobaczyli  jakie zapotrzebowanie na części  jest  przez to  zatrzymali sie z rozwojem  tego  oto  modelu ...   ponieważ  byli bardziej przekonani że produkcja cześci zamiennych przyniesie im wieksze korzysci niż prdukcja coraz lepszych maszyn ...   
wypowiadał się dokładnie konstruktor tych bizonów ...   opowiadał o tym jak  były   własnie porównania   za czasów "czerwonych  "  3  firm  Bizona Forszaja 512 oraz  jakiegoś ruskiego  nie pamiętam nazwy ...   przy czym  Bizon  został  porównany   i oszacowany  na równi z forszajem  ale z racji tego że jest naszą rodzimą konstrukcją oblegał wszystkie kombinaty    bo cześci na miejscu  (szkoda ze ta mentalność zostałą w co niektórych głowach nadal )

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

62

Odp: Bizon Super Z050

co z tego że części na miejscu jak co dzień będziesz do sklepu latał big_smile zachodniego robisz raz i masz spokój na jakiś czas bizona robisz raz i modlisz się żeby tylko do końca tego kawałka wytrzymał wink

63

Odp: Bizon Super Z050

Nie do końca .  Jak dbasz i wszystko  robisz jak na leży a nie  na sznurek i taśmę klejącą to i Bizon  też wytrzyma jakiś czas  a jak  olewasz i tniesz dalej to wiadomo ... No ale fakt  wykonanie części  pozostawia wiele  do życzenia .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

64

Odp: Bizon Super Z050

Znam to z autopsji ....  starszy kiedyś też bizon  biZon i dalej  o samo ...   Bizon pod jedną szopą a pod druga sterta cześci do niego ..  nie wiadomo co się przyda następnego dnia ...   jak  kupiliśmy zachodniego ...  ile miejsca sie zrobiło ...   fakt zapłaci się raz ale  nie wraca się do tego ponownie ...    ale Spokojnie Panowie ...  na takim areale to  i bezawaryjna praca się przytrafi big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

65 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-10-18 22:54:13)

Odp: Bizon Super Z050

W zeszłym roku kupiłem za 20 koła z sieczkarnią drugim hederem ze stołem.Praktycznie wszystko co mogło być wymienione było wymienione. Dziadek dostał udaru i to był powód sprzedaży, był przykuty do łóżka, ale robił go dla siebie. Nie było się co czepić. Pokosiłem już drugi rok, i zawsze na koniec wychodzi co trzeba wymienić na pszyszły.Pokosze z rok może jeszcze dwa i też sprzedam. Bo jakość części aż onieśmiela. Pierwszy rok bezawaryjnie wykosiłem ok 70ha, drugi ok 60 i tak samo oprócz ukręconej półosi. smile Zawsze rano co ma kalamitkę smaruję i codzień czyszczę filtr powietrza i dbam o tą nieszczęsną odmę. Choć powoli też jestem nim zmęczony.Można książkę napisać ,,,, wink

66

Odp: Bizon Super Z050

moja 512 też nie miała lekkiego życia jak co sezon musiała kosić po 70-100 ha i jednak przyszedł taki czas że trzeba znaleźć pomocnika bo im starsza tym więcej potrzebowała czasu aby żniwa przepracować bezawaryjnie a co bizona to maszyna dobra ale jak koledzy mówią na nie duży areał, ogólnie to powiem że jeszcze w odległości bliższej niż 10 m nie byłem przy bizonie i nie mam chęci aby wogólę do niego zaglądać , jedynie co mi się w nich podoba to praca silnika

67

Odp: Bizon Super Z050

W sąsiedniej wiosce znajomy przez prawie 10lat kosił 2000ha pięcioma rekordami i jednym suprem więc jak się dba tak się ma !

68

Odp: Bizon Super Z050

400 H. rocznie na sztuke robi wrażenie jak na rekorda

69 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-10-19 09:08:37)

Odp: Bizon Super Z050

jak ktoś nie pamięta kolegi maziak to proszę:

maziak1970 napisał/a:

http://www.abload.de/thumb/dsc00822nz0an.jpg
To ja we własnej osobie
PS. Nie minusujcie mnie za syf , rano było tu jeszcze czysto

Co do bizonów to ja skromnie w tym roku skosiłem bo 25ha swoim nabytkiem. Kosi się w miarę, czyści średnio na jeża, parę razy pokazał nawet ząbki... Koszty bieżących napraw to jakieś 600zł, ale nie było dnia żeby z rana nie wziąć kluczy i nie grzebać przy nim... wyszło co trzeba porobić żeby jakiś czas posłużył i na dzień dzisiejszy 2-3tyś nie moje..
Dlaczego to pisze? A bo jak go kupowałem to jak dzieciak zadowolony bo będzie czym kosić... Teraz ta cała podnieta minęła. Jedynie kuzyn (mniej więcej w wieku naszego kolegi) dalej wytrzeszcza oczy i wyjść z podziwu nie może jak to mój bizon po tych wszystkich górach zasówał, ganiał momentami na 2 i mruczał jak pszczółka nawet po całym dniu roboty... Ot taką małą fantazję on ma...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

70

Odp: Bizon Super Z050

Nie oszukujmy sie bizon bo juz nie młody sprzęt i ma prawo sie psuć. Podobnie moj claas ma swoje humory, zmęczenie materiału itd. ale i tak nie zamieniłbym sie za bizona bo sasiad przed sezonem wybebeszył całego bizonka wszystkie łożyska wymienił itd i tak w sezonie stał i naprawiał a ja jak w clasie cos zrobie jak sie należy (czasem tylko robi sie prowizorkę) to do tego juz nie wracam.

Rolnik z powołania:-)

71

Odp: Bizon Super Z050

Koseś ale ty rekorda kupowałeś bodajże nowego twój znajomy na taki areał też pewnie kupił nowe a to różnica bo dbasz od początku o tą maszynę a jak się kupi wytłuczone dziadostwo z pg-eru albo sk-eru to już dbanie nie wiele tu da bo maszyna przeszła swoje męki....

72

Odp: Bizon Super Z050

http://www.youtube.com/watch?v=IF2yp9Up … re=g-all-f
nowa wersja ulepszona bizona

73

Odp: Bizon Super Z050

no tego kolesia można podziwiać smile   co do tego wszystkiego ...  jest dobrze pokazane nw tym filmiku ...  przez co mozna zniesmaczyć się do Bizona ....  przez to że trzeba ciągle się wyginać by zobaczyć heder schowany pod pomostem ...   a dla porównania w forszaju siedzisz jak gośc ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

74 Ostatnio edytowany przez maziak1970 (2012-10-19 20:19:07)

Odp: Bizon Super Z050

Fakt fantazja mnie poniosła , ale nic nie gadałem , że kosi 10 ha dziennie , bo od 12-20:30 z wysypywaniem i zakładaniem i ściąganiem hedera na wózek haratnął 7 ha na drugi dzień w parę godzin skończyliśmy resztę , teraz dzierżawę oddaliśmy to zostanie 6 ha także kombajn będzie miał wakacje , ale na pewno pójdzie na usługę , ma ktoś na sell pas transmisyjny dobry ? Bo wolę mieć w zapasie w razie nieprzewidzianej awarii . Ale to , że minął 514 to prawda w sumie forszaj ma 4 klawisze a to 5 może też tego . I u mnie tak samo mam zapisane to co trzeba wymienić i przed żniwami to robimy i mamy ograniczenie potem , ba poświęciliśmy mu 2-miechy na poprawki,naprawy,przeglądy itd.

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

75

Odp: Bizon Super Z050

A i zapomniałem że mi jedynki zbrakło jak len koisiłem. Tak już postawiłem na zimę bez pierwszego biegu...

76

Odp: Bizon Super Z050

u mnie skrzynia ok tylko muszę zmienić łożysko na 3 biegu , bo wyje , ale to pestka smile

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

77

Odp: Bizon Super Z050

Jak miałem swojego 512 rozebranego to przyjechał wujas i stwierdził że jego bizon ma wszystko mniejsze zaczynając na młucarni po przez podłogę kończąc na sitach wiec to że ma bizon 5 klawiszy to nie znaczy ze jest większy bo ma je mniejsze i do tego krótsze , wjedź bizonem w pszenice która sypie powyżej 8 ton to bez sprzęgła się nie obejdzie a forsch idzie

78

Odp: Bizon Super Z050

Maziak1970 nie obraź się ale jak miałeś takie zboże że na 2 hektarach zając zdechnie to mogłeś i tego e514 wyprzedzić.

79 Ostatnio edytowany przez maziak1970 (2012-10-20 12:33:30)

Odp: Bizon Super Z050

Na tym kawałku dobrze sypało , a właśnie tam gdzie ten E-514 to zboże było , że zając zdechnie smile , bo ten koleś nie za bardzo dba o te pole .
PS. Możecie się obrazić czy nie , ale u mnie w okolicy na forszy mówią tarabajka , bo staniesz koło bizona to mechanizmy w miarę cicho chodzą , a jak obok forsza to wszystko tarabani

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

80

Odp: Bizon Super Z050

Dobre smile tylko że u nas  bizony wydają czasem takie dźwięki jak by się miały rozlecieć . To że u was   forsze są głośne to znaczy że  nikt ich nie potrafi zrobić jak na leży  wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "