81

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

owies + wyka ??

82

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

No albo tą kukurydze zasiej

mdw

83

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Ja jutro słoneczniki wsiewam w tamtym roku dużo masy było ale i siany był wcześniej...zobaczymy...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

84

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Chłopaki dziś widziałem proso zasiane pod koniec maja w ugór siewnikiem z talerzówką i na dzień dzisiejszy na 5-6 klasie ma 70-80 cm . A jeśli by zasiać po zbożu takie coś i skosić na kiszonkę ? bydło będzie to jadło ?

85

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Widziałem na YTube film jak kosili na kiszonkę, to podobno by jadły. Wiem jak u nas było ale chcieliśmy dać to w całości nie pocięte to nie bardzo chciały się ogony czepić. Jeśli mówimy o tym samym, inaczej nazywa się to ''sorgo'' tak?

86

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

unas sorgo kosili razem z kuku i to  mieszali na pryzmach bo samego nie chcialy jesc

Fortschritt zt 423 a razy 2

87

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Nie sorgo tylko proso zwyczajne http://pl.wikipedia.org/wiki/Proso_zwyczajne

88

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

To dokładnie to co Koseś podałeś. Tylko u nas potocznie tak na to ludzie mówią.

89

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

To w końcu co jest zasiane? Proso zwyczajne (Panicum miliaceum) i sorgo zwyczajne (Sorghum bicolor) to dwa różne gatunki roślin. Nie jestem pewien czy dobrze napisałem łacińskie nazwy, bo to już 40 lat jak mnie uczono w technikum. Wizualnie różnią się przede wszystkim wielkością. Proso wyrasta do 1 metra i jest uprawiane na kaszę jaglaną. Najwięcej upraw można zobaczyć w okolicach Opatowa między Kielcami a Annopolem. Natomiast sorgo wyrasta nawet do 4 metrów i jest uprawiane na kiszonkę. Często jest siane razem z kukurydzą np. 4 rzędy kukurydzy i 2 rzędy sorga i tak przemiennie, widziałem takie plantacje.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Bendek napisał/a:

Ja jutro słoneczniki wsiewam w tamtym roku dużo masy było ale i siany był wcześniej...zobaczymy...

Ja na jednym kawałku 2 razy już w tym roku siałem i gów.. wyszło. Nie ma czym tego pryskać a lebiody ida jak szalone. Zasiałem sorgo i zobaczymy jak wyjdzie.

91

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Ja dwa lata temu wsialem słonecznik na kiszonke ale po pszenicy bo mi ja wymroziło i sialem w kwietni to plon prawie jak z kuku a kosiłem we wrześni i był już przekwitniety i mial dojrzale kapelusze. Dobrze sie ujeżdża i opasom bardzo smakuje.

Wczoraj 1.5h po zielonce zasialem ale ja pod slonecznik zawsze orze to i chwasty szybko nie pójda w góre i slonecznik je zdusi.... Mysle że jeszcze ze 2h wsieje.

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

92

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Panowie jaką da się wsiać trawę oprócz kupkówki na piaskach. Bo mam na wiosnę ok 10ha trawy do posiania. Tata innej nie uznaje bo inne nie urosną a może jednak jest jakaś odmiana co też lubi piaski smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Ja siałem kostrzewę trzcinową.

94

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Panowie ile czasu należy odczekać z koszeniem trawy od nawożenia azotem ?  Mam jakiś taki słaby kawałek trawy i dał bym jeszcze trochę azotu w postaci saletry .

95

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

To zależy od pogody! Jak skosisz i jest żółta to nie! Dopiero jak ruszy z odrostem i po deszczu najlepiej.

96

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Stachu Kosesiowi chodziło o to po jakim czasie od posypania azotu może kosić. Ja kosiłem raz po 15 dniach i poszło na siano i było ok na kiszonkę nie wiem.

97

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Jak tak ci zależy to mocznikiem pryśnij i git! Nie załapałem. Sory!

98

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

wydaje mi się że mocznik jest bardziej bezpieczny bo przy braku opadach to możesz sobie saletrą tylko zaszkodzić. wyobraź sobie co by się działo jak by w kiszonce znalazły sie jakieś granulki saletry.... już nie mówiąc o tym co by się działo jakby to bydlaki zjadły....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

99

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Oby deszczu było dużo to się rozpuści i będziesz mógł kośić za 2 tyg śmiało

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

100

Odp: Mieszanka motylkowych z trawą

Tak z ciekawości ile mozna zebrać sianokiszonki w ciągu roku z traw uprawianych na gruntach ornych? Chodzi mi najlepiej o bele 120x120

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....