21

Odp: Siewnik Mazur S052

Skrzynia to taka jak w Saxoni jest....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

22

Odp: Siewnik Mazur S052

prowda:D

23

Odp: Siewnik Mazur S052

Panowie w mojej okolicy to jest jedyny taki siewnik i z taką skrzynią więc nie mam gdzie dopytac i podejrzec albo i zdobyc jakąś dokumentację do tej skrzyni więc bardzo proszę jak ktoś ma to niech się podzieli. Jedyne co mam to tabelę wysiewu i jak ją zmniejszę do A4 to zeskanuję i wstawię.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

24

Odp: Siewnik Mazur S052

Schematu żadnego nie posiadam, ale popytam w spółdzielni niedaleko mnie taki jak mój jeszcze maja...

25 Ostatnio edytowany przez jamir12 (2012-01-13 11:04:59)

Odp: Siewnik Mazur S052

Dzięki Paweł. Jak by Cię częstowali tabelą wysiewu to ja mam bez łaski i wstawię jak tylko zmniejszę do A4 tak że będzie ogólnie dostępna dla forumowiczów.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

Odp: Siewnik Mazur S052

To jest skrzynia na 3 pokrętła? Jeśli tak to prosiłbym o tabele wysiewu. Też mam mazura ale zawieszanego i mam tabele tzn kartkę spisana długopisem z normami wysiewu które ni jak sie maja do rzeczywistości...

27

Odp: Siewnik Mazur S052

Mają aby tabelę wysiewu nic więcej. Sory, że tak długo ale nie było okazji się wybrać smile

28

Odp: Siewnik Mazur S052

Dla mnie totalnym nieporozumieniem są tabele wysiewu gdyż zazwyczaj nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ,a prosta próba kręcona w każdym siewniku pozwoli dokładnie ustawić normę wysiewu.

29

Odp: Siewnik Mazur S052

ziarno ziarnu nie równe.   siałem w tym roku  3 odmiany pszenicy   i  do każdej trza było robic próbe bo inaczej to  wartości z kosmosu wychodzą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Siewnik Mazur S052

Jeśli jeszcze obliczy się normę według masy tysiąca ziaren to można siewnik ustawić z dokładnością di 5 kg/ha.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Siewnik Mazur S052

To ma ktos tabele do mazura tego ze skrzynią na 3 pokrętła?

32

Odp: Siewnik Mazur S052

powinienem gdzieś mieć, poszukam i dam znać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Siewnik Mazur S052

Mogę Ci wysłać instrukcję Mazura S052/1 na mejla[ 20 MB plik PDF ].

34

Odp: Siewnik Mazur S052

Witam,ostatnio kupiłem siewnik mazur5 i mam pytanie jak wykonać w nim próbe kręconą, bo ustawienie go według tabeli wydaje mi się że nie jest za bardzo dokładne.Dzięki za odp.

35

Odp: Siewnik Mazur S052

Obwód koła x szerokość siewnika np 2x3 =6
1 ar = 100m2
Więc 100 dzielimy przez 6 i wychodzi nam 40 tyle razy trzeba zakręcić kołem aby siewnik zasiał 1 ar , warzysz nasiona a wynik mnożysz razy sto bo hektar ma 100 arów

Chyba jasno to przedstawiłem , ale zawsze trzeba dodać jakąś tolerancję na poślizg koła

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

36

Odp: Siewnik Mazur S052

A to nie trzeba przejechać siewnikiem 3metrowym 33metry na 1 ar? Czyli 40 metrów na siewnik 2.5m. Podzielić metry przez obwód koła i wyjdzie ile obrotów mamy zrobić.

37

Odp: Siewnik Mazur S052

Więc najdokładniej byłoby tyle ile trzeba przejechać w polu tylko wtedy potrzebne by były rynienki do próby kręconej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: Siewnik Mazur S052

I tak zawsze próba kręcona będzie oddawała wynik u przybliżeniu bo przecież nie każde ziarno jest jednakowe i nie w każdym worku będą identyczne ziarna.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

39

Odp: Siewnik Mazur S052

Piotrfire napisał/a:

Obwód koła x szerokość siewnika np 2x3 =6
1 ar = 100m2
Więc 100 dzielimy przez 6 i wychodzi nam 40 tyle razy trzeba zakręcić kołem aby siewnik zasiał 1 ar , warzysz nasiona a wynik mnożysz razy sto bo hektar ma 100 arów

Chyba jasno to przedstawiłem , ale zawsze trzeba dodać jakąś tolerancję na poślizg koła

Piotrze tak to się własnie robi, tylko przy twoim przykładzie to wychodzi w zaokrągleniu 17

40

Odp: Siewnik Mazur S052

Chłopaki ile kg np żyta lub pszenicy wchodzi w mazura ? I ogólnie jak to sieje ,gorzej niż poznaniak czy tak samo? jeśli ktoś to jeszcze użytkuje to prosiłbym o opinię smile