Temat: Case IH 1680

Koledzy co myślicie o takim kombajnie ?? Jest to rotorowy ma dużo plusów ale z ojcem nie wiemy jak jest ze słomą u niego bo prawie wszystko zbieramy. Jeśli macie jakieś zdanie na jego temat to chętnie ich wysłucham.
http://www.iagro.pl/kombajn-zbozowy-cas … 71937.html

2

Odp: Case IH 1680

Nie wiem jak Case traktuje słomę ale u nas we wsi jeden z sąsiadów ma BS-a to słomy po nim jest jak na lekarstwo, prawie wszystko mieli na sieczkę

3

Odp: Case IH 1680

O to najwięcej się boję że nie da się tej słomy spresować.

4

Odp: Case IH 1680

Koło mnie gość miał coś podobnego kosił nim jeden sezon później się spierd**** (zatarł silnik) później stał za stodołą z 5 lat w końcu zgnił i go chyba na złom pocięli. A słoma to po nim w ściernisku zginęła wszystko ściął.

5

Odp: Case IH 1680

Wiesz jak się dba tak się ma, ja o tych kombajnach słyszałem same dobre rzeczy tylko jak się coś w nich wymienia to już oryginalne oleje czy części.

6

Odp: Case IH 1680

Jak kupisz i pokosisz jeden sezon to chętnie skorzystam z twoich doświadczeń gdyż też spoglądam na kombajny case ponieważ rekord staje się coraz starszy ,a i rotorowe szybko się przezbraja do kukurydzy .

7

Odp: Case IH 1680

Po tych żniwach ma być kupiony inny a case jest najlepszym kandydatem bo 512 już nie daje rady. Z tego co się dowiedziałem to ten kombajn spokojnie 2 ha/h skosi. Jak dużo czytałem rotor jest dużo wydajniejszy i lepiej domłaca. Nie wiem czy to jest też prawda ale gadałem z wieloletnim użytkownikiem i mówił mi że on więcej zgubi jak rotor ma nie duże obciążenie a mniej jak jest wykorzystany w  100%.

8

Odp: Case IH 1680

Dlaczego Case ? Co on  ma  czego inne  nie  mają ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

9

Odp: Case IH 1680

Trzeba spróbować czegoś nowego. A do tego żaden fortschritt  nie ma rotoru i takiej wydajności no chyba ze 527 ale to już za duży. Jak zostanie zakupiony to ci powiem więcej dlaczego on a nie inny.

10

Odp: Case IH 1680

Z tym rotorem chyba nie jest tak tragicznie skoro CASE produkuje tylko system rotorowy

11

Odp: Case IH 1680

Jak byłem w zeszłym roku na targach kielce to był tam model demonstracyjny kombajnu rotorowego case cały przezroczysty i powiem że wtedy zapragnąłem takiej maszyny ,nawet mam gdzieś filmik i jak go znajdę to go wstawię.

12

Odp: Case IH 1680

tak te komabjny  zasuwają jak wściekłe...    i  bardzo  się super nimi kukurydze kosi ..  lecz jeśli chodzi o słomę to  może byc problem ..   bo wygląda  jak by była pocięta na takie 15cm kawałki ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-02-03 20:40:28)

Odp: Case IH 1680

A nie wiadomo czy te 15cm kawałki presa by dała rade spresować.
Z jednej strony to my i tak robimy kostkę.

14

Odp: Case IH 1680

W kostkę to na pewno sprasuje ale zwijką walcową to cienko to widzę

15 Ostatnio edytowany przez korner2 (2012-02-03 21:18:41)

Odp: Case IH 1680

case to naprawdę dobre kombajny, mam internationala (to samo co case) co prawda to nie rotor ale nie zmienił bym go na innego chyba że takiego 1440 smile ale to nie na moją kieszeń

W zeszłym roku prasowałem słomę po rotorowym new hollandzie. pewnie troche pogubiłem ale Rivierka dawała radę

A i ciągniki International też mi się bardzo podobają :love:

16

Odp: Case IH 1680

Ten gostek o którym pisałem to o nic nie dba teraz ma już dziewiąty kombajn bo na 7 hektarów + jakieś usługi wytrzymuje góra dwa sezony ale on to jest z tych co tylko lać paliwo cały gaz i byle by do przodu wink

17

Odp: Case IH 1680

No wiesz kombajn po dniu młócenia powinien być wyczyszczony nie wspominając o zmianie oleju i filtrów co sezon...

18

Odp: Case IH 1680

Chodź zapewne na moich ha nie będzie miał co robić ale jak pójdzie w usługi to na siebie zarobi.
http://www.youtube.com/watch?v=XFUKiRI-FDU
na tym filmiku widać próbkę możliwości tego kombajnu.

19

Odp: Case IH 1680

blazej1694 napisał/a:

Po tych żniwach ma być kupiony inny a case jest najlepszym kandydatem bo 512 już nie daje rady. Z tego co się dowiedziałem to ten kombajn spokojnie 2 ha/h skosi. Jak dużo czytałem rotor jest dużo wydajniejszy i lepiej domłaca. Nie wiem czy to jest też prawda ale gadałem z wieloletnim użytkownikiem i mówił mi że on więcej zgubi jak rotor ma nie duże obciążenie a mniej jak jest wykorzystany w  100%.

Dobrze Ci mówił, rotor musi być non stop pełen, u nas jeden gościu ma new hollanda na rotorze TF czy TX, nie pamiętam teraz, do kuku dobra sprawa, ale na małych kawałkach w zbożu wygląda za nim jakby jechał z sieczkarnia, a we wrześniu jakby rosło więcej niż było zasiane, także na małe kawałki raczej nie.

20

Odp: Case IH 1680

Wiesz kawałki jak kawałki ale to zależy jak będzie zboże lecieć. Mniejszego pola nich 5 ha nie mam wiec nie jest źle.