1,821

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Na Podkarpaciu 810-830 netto

Rolnik z powołania:-)

1,822

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Endriu z Plutycz w 15 t/ha mierzy, wszystko dzięki odżywkom. Trzeba będzie od niego się uczyć wink

Dobre ????????????

Leszek   dla kolegów'

1,823

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Endriu z Plutycz w 15 t/ha mierzy, wszystko dzięki odżywkom. Trzeba będzie od niego się uczyć wink

Dobre ????????????

Leszek   dla kolegów'

1,824

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Na razie spróbowałem troszkę z fao220 polskiej odmiany wyszło ok 12ton. No zaliczyłem kolizję kombajnem na drodze, także chłopaki trzeba uważać, sprawdzać światła i dbać o bezpieczeństwo..

1,825

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jaka odmiana??
U mnie nawet w tak chudym roku Vistula odstaje od mas15 czy też calo niestety.

1,826

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Właśnie  to była vistula. mam też sobieskiego trochę, ale to siana była bardzo późno i nie będzie to miarodajne, bo termin spóźniony i brak wody niż w optymalnym czasie.

1,827

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pajej napisał/a:

U mnie średnia wyszła 8.5t, a u wujaszka po ugorze pH 4,5 nawożenie słabsze niż u mnie a plon 11t.

Różnica taka że u niego orka wiosenna, azot pogłównie i jeden deszcz więcej. A i inna odmiana.

Zastanawiam się co miało największy wpływ na plon.


A ja obstawiałbym opady. W mojej okolicy rozkład opadów przypasował pszenicy i rzepakowi, ale upał i brak deszczu prawie spalił kukurydzę w czasie kwitnienia. Efekt to kolby bez ziarna lub znacznie krótsze.
U brata, u którego od początku brakowało deszczu (kukurydze wysokie na max 2m), przylało w okolicach kwitnienia, więc kolby były na 9-10t...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,828 Ostatnio edytowany przez Massey (2022-11-07 18:53:41)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie kukurydza wyrosła na 2 , 2.5 metra (a miejscami mniej ) ale kolby były eleganckie.. Dziwny to był rok dla tej rośliny

1,829

Odp: Kukurydza Na Ziarno

wczoraj kukurydza skoszona. jak na ten rok gdzie w okolicy wszyscy załamani to nie można narzekać a tylko się cieszyć. miejscami na polu też był brak kolby ale za to tam gdzie byle to było ok. nawożenie też okrojone bo bez fosforanu w podsiewacza tylko polifoska i saletrzak przedsiewnie. ważone nie było ale już wiem po przyczepach ile mogło być a w kombajnie komputer pokazywał 9,5 tak więc bomba jak na ten rok u nas

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,830

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla kukurydzy. Teraz rośnie poplon głównie gorczyca, bo inne rośliny z mieszanki wyginęły. Jest kilka opcji.

1 jesień mulczer i uprawa na głęboko

2 jesień talerzówka wiosną uprawa na głęboko

3 zostawić i na wiosnę uprawiać

4 jesień mulczer uprawa wiosną

5 jesień talerzówka i orka (nie lubię orki więc tej opcji chcę uniknąć)

Dodam że mam popsuty ciągnik i muszę coś wynająć więc im mniej zabiegów jesienią tym lepiej

Rolnik z powołania:-)

1,831

Odp: Kukurydza Na Ziarno

opcja nr 3

1,832

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja bym koślawo zrobił talerzówką tak by wodę i śnieg zatrzymywało ale by zwierzyna nie przychodziła. Resztę uprawy na wiosnę.

1,833

Odp: Kukurydza Na Ziarno

I ja najbardziej się ku temu skłaniam, tylko jakieś ciągnik muszę wynająć

Rolnik z powołania:-)

1,834

Odp: Kukurydza Na Ziarno

A co stoi na przeszkodzie żebyś swój naprawił?

1,835

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja tego nie ogarnę. Coś ze skrzynią biegów jest nie tak, bo po nagrzaniu ślizga się i gubi ciśnienie. Skrzynia power shift. To nie jest na szybko do zrobienia

Rolnik z powołania:-)

1,836

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zostaw do wiosny nie ruszane.  Zrobisz konia to ogarniesz. Gorczyca teraz ładnie śmiga.... Kto wie może rosnąć do sylwestra.... Już nie raz tak było.

1,837

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Wodę lepiej magazynuje okrywa zielona. Raz udało mi się zrobić ładny poplon z facelii i gryki . Większość zwinalem w baloty ale na 5 ha zostawiłem pasek 12 metrów szeroki na długość pola, resztę gruberem na gleboko . Na wiosnę poszła talerzowka  ,agregat i siew. Ziemia po poplonie miała najwięcej wilgoci i najlepiej się uprawiała.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,838 Ostatnio edytowany przez Pajej (2022-11-13 11:46:54)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Sam nie wiem. Jakbym teraz przetalerzował to do wiosny część się rozłoży
Pod groszek chciałbym już jesienią na głęboko zrobić
A pod buraki zaorać

Rolnik z powołania:-)

1,839

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Drugi ciągnik nie zrobi Ci tej jesiennej roboty ?

1,840

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No właśnie 90 km na wąskich kołach to nie wiem czy da radę z gruberem, do talerzówki nie ma szans a i o orkę to nie wiem ile skib uciagnie

Rolnik z powołania:-)